Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЗНУ відкрили Соціологічну майстерню

В ЗНУ відкрили Соціологічну майстерню

11.11.2015 16:40 Все Факультети Соціології та управління

Вчора, 10 листопада, на факультеті соціології та управління Запорізького національного університету відбулося урочисте відкриття Соціологічної майстерні – науково-освітнього проекту з розвитку соціологічного та аналітичного мислення для студентів та школярів. Реалізується цей проект на базі кафедри соціології факультету соціології та управління Запорізького національного університету за підтримки ГО “Центр стратегічного прогнозування та проектування”, ГО “Союз соціальних технологів України”, public agency “Swedish Institute” та Проекту ЄС-ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

На початку заходу учасників привітали: проректор з наукової роботи ЗНУ, доктор історичних наук, професор Геннадій Васильчук, декан факультету соціології та управління ЗНУ, доктор філософських наук, професор Максим Лепський. Вони відзначили важливість соціологічної науки, як галузі суспільних знань в майбутньому професійному становленні школярів і студентів і закликали учасників заходу використати отриману інформацію для своєї професійної самореалізації. В свою чергу, один із головних ідейних засновників Соціологічної майстерні – декан ФСУ Максим Лепський звернув увагу на важливість соціологічної роботи в прогнозуванні і діагностиці соціальних процесів, можливості змінити світ і стати успішною людиною.
Також у зустрічі взяли участь: представник партнера заходу, координатор національної мережі ВНЗ-партнерів Проекту ЄС-ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» кандидат філософських наук Інна Дударева, представник партнера, керівник освітніх проектів Шведського Інституту (м. Стокгольм, Швеція) кандидат філософських наук Ігор Кудінов, завідувач кафедри соціології факультету соціології та управління ЗНУ, доктор філософських наук, професор Володимир Скворець та заступник декана факультету з навчальної роботи, кандидат філософських наук, доцент Тетяна Бірюкова.
Як зазначають організатори проекту, Соціологічна майстерня забезпечить для студентів та школярів цікаве та професійне спілкування з майстрами соціології та успішними людьми, сформує уявлення про шляхи професійного успіху соціологів та допоможе відкрити нові напрямки реалізації творчих здібностей. Її основна мета – це занурення у професію, профорієнтація майбутніх абітурієнтів, набуття професійних навичок і компетенцій. Її робота здійснюватиметься на постійно діючій основі в різних напрямках, серед яких: питання викриття фейків і міфів, тренінги з прикладних соціологічних досліджень, робота з міфологемами та перевіркою інформації в ЗМІ, подолання маніпуляцій, розвиток місцевого самоврядування і особистісний розвиток. Заняття для учасників будуть проходити 2 рази на місяць. По закінченню її роботи всі учасники отримають сертифікати про здобуття фахових знань.
Згодом студенти поспілкувалися з випускниками факультету соціології та управління різних років: керівником Центру незалежних соціологічних досліджень ЗНУ Надією Кузьмичовою та засновником маркетингового агентства «CMMSTUDIO» Михайлом Федоровим, які поділилися секретами професійного, життєвого і кар’єрного успіху та самореалізації в улюбленій професії. Так, Надія Кузьмичова переконана, що майбутні досягнення людини залежать від правильно зробленого вибору фаху, цілеспрямованості, наполегливості і використання всіх можливостей, які надаються студентам під час навчання. Також вона зазначила, що соціологічний фах надає можливість працевлаштуватися в різних сферах. Йдеться про маркетингові дослідження, PR, політичну соціологію.
В свою чергу, засновник маркетингового агентства «CMMSTUDIO», яке займається дослідженням збільшення продажів, Михайло Федоров розповів про важливість активної громадської діяльності під час побудови соціальних зв’язків у суспільстві. При цьому він зазначив, що необхідно завжди критично підходити до поняття успіху.
Крім того, в рамках відкриття майстерні для всіх учасників зустрічі провели майстер-клас: “Соціологія як шлях до успіху”, під час якого розкрили переваги соціології в сучасному суспільстві, показали її перспективи як професії майбутнього і сформулювали уявлення про шляхи професійного успіху, а також розповіли про її структуру, спеціальні і галузеві соціальні теорії, види соціальних технологій, професійні компетенції, прикладну соціологію та її методи.
На завершення заходу для учасників організували ділову гру - «Пазл професій», в ході якої учасники переконалися, що компетенції, які дає соціологічна освіта сьогодні будуть затребуваними і в професіях майбутнього. Так, учасників розподілили на 5 команд. Вони створювали з переліку компетенцій соціолога професію майбутнього, після чого захищали і презентували свою спільну роботу.

Олена Переверзєва