Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Значення бізнес-інкубаторів для сталого розвитку економіки держави важко переоцінити

Значення бізнес-інкубаторів для сталого розвитку економіки держави важко переоцінити

11.11.2015 16:46 Все Факультети Економічний Економічний факультет бізнес-інкубатор круглий стіл

Така форма організації освітнього процесу, як регулярне проведення засідань круглих столів з актуальних наукових і практичних питань, є дуже популярною на економічному факультеті Запорізького національного університету. Адже завдяки ньому студенти можуть отримати додаткові важливі знання з ключових питань економічної галузі, поспілкуватися з експертами – відомими фахівцями-практиками й науковцями, зробити перші кроки на шляху до наукової кар’єри. Однак, засідання круглого столу «Бізнес-інкубатор як основа сталого розвитку економіки держави», яке провели на економічному факультеті сьогодні, 11 листопада, стало особливим для всіх його учасників. Справа в тому, що приводом для його організації було нещодавнє відкриття на базі факультету першого в Запорізькій області академічного бізнес-інкубатора, участь у роботі якого можуть взяти всі охочі, у тому числі – і студенти та викладачі нашого вишу.

На думку організаторів заходу, він став чудовим приводом для обміну ідеями щодо розвитку вітчизняного малого та середнього бізнесу, реалізації бізнес-можливостей і створення спільних проектів у галузі технологічного трансферу та інновацій.
На початку заходу декан економічного факультету, професор Алла Череп наголосила на важливості успішної реалізації ідеї створення бізнес-інкубатора на базі нашого університету, над втіленням якої в життя кілька років працювали представники науково-педагогічні працівники факультету. «Ми вважаємо, що бізнес-інкубатор – це ваше майбутнє, – звернулася вона до присутньої на заході молоді ЗНУ. – Не лише в тому сенсі, що всі охочі, завдяки цьому проекту, зможуть спробувати реалізувати себе у створенні власного бізнесу, хоча й це на сьогодні дуже важливо. Насамперед, ця громадська неприбуткова організація сприятиме втіленню в життя концепції розвитку Запорізького краю, становленню й процвітанню його малого та середнього бізнесу».
Також Алла Василівна нагадала присутнім на заході, що, починаючи із 4 листопада, протягом двох тижнів, триватиме конкурс на здобуття статусу інкубанта. Його переможці отримають безкоштовні консультації щодо успішного започаткування й розвитку власної справи й всебічну підтримку в реалізації бізнес-плану. Декан підкреслила, що на сьогодні до неї та до керівника бізнес-інкубатора Олександра Черепа звернулися близько 20 студентів факультету з цікавими, пов’язаними з інноваційними технологіями й актуальними на сьогодні бізнес-ідеями, які лише потребують невеликого доопрацювання. А от студентка Маргарита Кардашевська вже створила детальний бізнес-план із розвитку бджільництва в Запорізькій області, який дуже зацікавив відбіркову комісію інкубатора. Алла Василівна висловила сподівання, що цей проект успішно реалізують на практиці, завдяки дієвій підтримці колективу бізнес-інкубатора, зокрема його ініціативної групи, до якої увійшли студенти Дар’я Пензєва, Дмитро Дериведмідь, Роман Завальнюк, Герміне Багдасарян та інші.
Почесні гості заходу – генеральний директор Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області», яка є співзасновником бізнес-інкубатора в ЗНУ, Володимир Степаненко й головний спеціаліст цієї організації Юрій Петраш – погодилися з думкою про виняткову важливість функціонування неприбуткового академічного бізнес-інкубатора для розвитку нашого краю. Зокрема, вони відзначили, що його відкриття стало можливим завдяки гранту Європейського Союзу, який здобули представники Запорізької області разом із науковцями ЗНУ. Проект «Регіональна мережа бізнес-інкубаторів (BI-NET)» реалізується в рамках Спільної операційної програми Чорноморського басейну на 2007-2013 рр., яка передбачає участь 6 країн-партнерів – Молдови, Туреччини, Греції, Румунії, Вірменії та України – та сприятиме підвищенню рівня міждержавної співпраці між бізнес-інкубаторами та бізнес-організаціями. Гості подякували викладачам економічного факультету, що доклали багато зусиль до реалізації проекту, й ректору ЗНУ, професору Миколі Фролову за всебічну підтримку цієї ініціативи.
Під час робочої частини засідання круглого столу студентка Маргарита Кардашевська презентувала свій бізнес-план, спрямований на розвиток бджільництва у нашому краї. Зокрема, вона наголосила, що, попри вигідність виробництва меду, воску й прополісу, в Україні ця галузь сільського господарства слабко розвинена. Декан Алла Череп та почесні гості Володимир Степаненко й Юрій Петраш уважно вислухали виступ Маргарити, похвалили її за продуманий підхід до справи й увагу до деталей, надали бізнесмену-початківцю кілька рекомендацій із вдосконалення ідеї й побажали успіху в його реалізації. Також Маргариті вручили Почесну грамоту за підписом ректора ЗНУ Миколи Фролова.
Почесними грамотами відзначили й інших учасники засідання круглого столу: студентів Юлію Тарасенко, Анну Савінкову, Руслана Гирю, Ольгу Євіч, Ірину Чепегу, Вікторію Кирилюк, Наталію Метельську та інших. Молоді дослідники у своїх доповідях розглянули досвід розвинених країн у галузі стартапів, доцільність та необхідність створення бізнес-інкубаторів в Україні, зарубіжний досвід партнерства університетів та бізнесу, характеристики та складові бізнес-проектів та інші важливі теми.
Наприкінці заходу Алла Череп відзначила гарний рівень підготовки його учасників, а також зауважила, що цікавість студентів до цієї теми ще раз засвідчує її актуальність. Усього виступити на заході виявило бажання 17 молодих дослідників. На жаль, через обмеженість часу, учасники засідання заслухали лише частину виступів. Та, за словами Алли Василівни, всі доповіді, оформлені у вигляді наукових статей, увійдуть до тематичної збірки, яку видадуть видана за результатами проведення цього засідання. Також вона закликала всіх студентів факультету, які хочуть взяти участь у виході цієї монографії, написати наукові статті, висвітливши важливі аспекти організації та функціонування вітчизняних бізнес-інкубаторів.

Таміла Тарасенко

Схожі новини