Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ зібрали 170 кг макулатури під час акції «Звільняй місце для нового – просторуй»

Студенти ЗНУ зібрали 170 кг макулатури під час акції «Звільняй місце для нового – просторуй»

16.11.2015 11:46 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики соціальна акція збір макулатури

На факультеті журналістики за ініціативи четвертокурсників напряму підготовки «Реклама і зв’язки з громадскістю» та підтримки студради протягом тижня тривала соціальна акція «Просторуй». Молодь завдяки цьому проекту, який також позиціонували і як ярмарок макулатури, зібрала 170 кг паперових відходів, які відправили на вторинну переробку, а отримані кошти використали для озеленення ІІ навчального корпусу, в якому і розташований факультет. Майбутні журналісти закликали не тягти додому зайвий папір, а викидати його у спеціальні сім боксів, розміщені на всіх поверхах другого корпусу. Їх вони виготовили самотужки та тематично оформили відповідними наліпками, що спонукали долучитися до акції. Фінал проекту присвятили не тільки забобонному «п’ятниця, 13», але й Всесвітньому дню доброти, який і припав на 13 листопада.

Через соціальну акцію студенти намагалися донести відому істину: «Щоб пустити в життя щось нове, слід позбутисяь старих тягарів». Наприклад, накопичених конспектів, роздруківок та різних паперів. Відтак, молодь закликала приносити та залишати в боксах знайдену вдома макулатуру. Ідейним натхненником студентів стала їхня викладачка – доцент кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Наталія Санакоєва (дисципліна спеціалізації «Організація рекламних кампаній»). Що ж до активістів проекту, то ними були студентки: Анна Мізіна, Яна Новікова, Дар’я Пащенко, Аріна Жаринова, Анастасія Ящуренко та Катерина Єгорова.
Емблемою соціальної акції став паперовий літачок, який символізував свободу, вільний та чистий простір. За словами Анни Мізіної, штамповий заклик «посади дерево – збережи планету» студенти осучаснили мотивацією - звільнення від зайвих паперів свого навколишнього простору, а значить появи місця для нового у своєму житті. Попередньо вони провели чималу агітаційну й інформаційну роботу: розсилали прес-релізи для ЗМІ, в соцмережах (https://vk.com/prostoruy) розмістили довідкову інформацію про «Лад у речах, справах і голові», «Метод нульового безладу», «Поради Лео Бабаута – відомого блогера, який пропагує мінімалізм як стиль життя» тощо. Своїм офіційним хештегом молодь обрала заклик: будь #ClearForNew
Студенти підготували чимало мотивуючих плакатів, наліпок. Зокрема, вони стосувалися розповсюдження таких цікавих фактів: «До 20% переробленої макулатури використовується для виробництва покрівельних матеріалів», «Приблизно 38% упаковок товарів України виготовляють з паперу та картону», «Виробництво паперу з дерева, відносно недавній винахід. Наприклад, у Північній Америці папір робили виключно з переробленої білизни та ганчірок до 1850 року», «За рік середньостатична родина з 4 осіб викидає 100 кг макулатури», «При переробці паперу окрім 100% економії сировини використовується приблизно на 15% менше води та на 60% менше електроенергії».
Також у рамках соціальної акції "Просторуй" студенти 4 курсу спеціальності «Реклама та зв'язки з громадськістю» провели майстер-клас «Соціальні акції» для своїх молодших колег. Вони намагалися навчити першокурсників виявляти дієву соціальну рекламу, зрозуміти, які форми комунікації впливають на сучасних людей, розповісти про стратегічну та креативну частину соціальної кампанії, показати на власному прикладі, що навіть при нульовому бюджеті можна реалізувати суспільно-корисну акцію. Звичайно, головним закликом, який намагалися донести молодшим колегам їхні старші наставники, було прагнення заохотити їхню ініціативність, соціальну небайдужість та активність у втіленні своїх гарних ідей та добрих справ.
Нарешті фінальним акордом проекту обрали дату 13 листопада – тобто і Всесвітній день доброти і забобонну, але й сповнену інтриги «п’ятницю, 13». Ця дата визначила стиль свята: відповідний грим молоді нагадував картинки з фільмів жахів, їхні костюми обігрувалися через образи чорної кішки, вампірів. Крім того, хол третього поверху, де й пройшов фінал соціальної акції «Просторуй», прикрасили численними паперовими літачками, які мерехтіли під коридорними лампами.
Ведучими свята були Володимир Вороненко та Дар’я Варлигіна. А родзинкою концертної програми став виступ групи «Stay» (фронтмен – першокурсник факультету журналістики Назар Устінцев). Хореографію заходу забезпечили Дар’я Пащенко та Людмила Богдан. Також під час музичної перерви працювали аніматори Віктор Посунько та Поліна Василинчук, які допомагали у зборі макулатури та проведенні святкової лотереї, переможці якої отримали заохочувальні призи.
Студенти малювали гуашевими фарбами своє «Студентське дерево щастя»: кожен міг залишити на ньому відбиток свого пальця. І таким чином, наче поділитися частинкою себе і свого гарного настрою. Інтерактивний плакат залишили в холі другого поверху на згадку про добрі справи студентів факультету журналістики.
Організатори свята відзначили, що на захід завітали також представники й інших факультетів: іноземної філології, філологічного, математичного та інших. В планах молоді – втілювати подібні важливі соціальні ініціативи й надалі.

Марія Канцелярист

Схожі новини