Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладач факультету соціальної педагогіки та психології пройшла стажування у Польщі

Викладач факультету соціальної педагогіки та психології пройшла стажування у Польщі

17.11.2015 10:11 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології

З 7 по 13 листопада кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри соціальної педагогіки Олена Лещенко проходила стажування за програмою “Сучасний університет – проектний підхід до організації роботи згідно до положень європейських кваліфікаційних рамок” в Університеті інформатики та прикладних мистецтв м. Лодзь (Польща). У програмі стажування брали участь кандидати та доктори наук з університетів різних міст України: Києва, Львова, Одеси, Миколаєва, Черкас, Чернівців тощо.

Участників стажування привітав проректор Університету інформатики та прикладних мистецтв професор Томаш Янек, що також познайомив викладачів із структурою Університету, яка включає в себе різні факультети (інформатики, архітектури, архітектурної графіки, комп’ютений факультет, фізіотерапії, косметології, педагогіки, фізичного виховання, соціальної роботи, соціального забезпечення) та структурні підрозділи (бізнес-інкубатори, академічне бюро кар’єри, спортивний комплекс, басейн, центр косметології та фізіотерапії тощо).
У межах стажування були розглянуті такі питання: трирівнева система вищої освіти та кваліфікаційні рівні європейського освітнього простору; їх порівняльний аналіз з українськими відповідниками; рівні та засади визнання українських освітніх документів в європейському освітньому просторі; проектний підхід в організації навчального процесу в європейських університетах; практична реалізація в рамках організації навчального процесу принципу мобільності студентів та викладачів через використання спеціалізованих фондів ЄС, призначених для фінансування компоненту мобільності; робота над власними обмінними, навчальними та дослідницькими проектами, фінансованими з джерел ЄС: приклади, досвід, вимоги до учасників подібних проектів.
Професори Університету інформатики та прикладних мистецтв Мартин Гонта та Маркус Яполус розповідали про польський досвід реалізації освітніх проектів за фонди Європейського союзу. Микола Смолінський, керівник Фундації CEASC (Central European Academy Studies and Certifications), яка і виступала організатором стажування викладачів українських вузів, інформував про можливості та вимоги до отримання грантів для реалізації проектів з фондів «Еразмус плюс» та «Горизонт 2020».
Учасники стажування мали змогу не тільки працювати але й відпочити. Було організовано екскурсію головною вулицею міста Петрковською, на якій зосереджені ратуша та інші головні будівлі й цікаві пам’ятки архітектури. Учасники познайомились із історією виникнення міста Лодзь, а також відомою Мануфактурою, яка зробила місто одним із великих центрів текстильної промисловості Польщі.
Наприкінці українсько-польської взаємодії, професори Лодзького університету висловили надію на подальшу співпрацю з українськими університетами.

Кандидат педагогічних наук,
старший викладач кафедри соціальної педагогіки Олена Лещенко