Вчора, 18 листопада, представники економічного факультету під керівництвом його декана, професора Алли Череп та керівника бізнес-інкубатора, докторанта Олександра Черепа зустрілися зі студентами філологічного факультету та факультету менеджменту, аби розповісти їм про мету діяльності, завдання та структуру громадської організації «БІ-Запоріжжя», що діє на базі ЗНУ.
Нагадаємо, що в Запорізькому національному університеті нещодавно розпочав свою діяльність перший у нашій області академічний бізнес-інкубатор. На сьогодні серед його першочергових завдань – належне інформування студентів всіх факультетів нашого вишу про перспективи, які відкриває перед ініціативною молоддю участь у діяльності цієї організації.
Саме тому декан економічного факультету Алла Череп, керівник бізнес-інкубатора Олександр Череп та представники ініціативна групи цього підрозділу – студенти-активісти Дар’я Пензєва, Дмитро Дериведмідь і Герміне Багдасарян – зустрілися зі старостами всіх груп 1-5 курсів філологічного факультету. На заході також була присутня декан Тамара Хом’як. Провели презентацію і для четвертокурсників факультету менеджменту та їхнього викладача – доцента кафедри менеджменту організацій та логістики Сергія Богданова.
Під час зустрічей Алла Череп розповіла студентам про те, що для організації першого академічного бізнес-інкубатора в нашому місті знадобилося майже три роки напруженої праці викладачів економічного факультету, а також – дієва підтримка Запорізької обласної державної адміністрації, Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області» та ректора ЗНУ, професора Миколи Фролова. За її словами, представники запорізького бізнесу – члени наглядової ради, які мають оцінювати проекти претендентів на участь у діяльності інкубатора, не лише схвалили ініціативу нашого ВНЗ, але й відзначили, що для них самих виявилося заскладно реалізувати такий проект.
Алла Василівна також наголосила, що на сьогодні від охочих стати інкубантами надійшло близько двох десятків різноманітних бізнес-проектів – починаючи від розвитку бджільництва в області чи розведення мальків у штучних ставках і завершуючи створенням пансіону для людей похилого віку. Вона запевнила, що інкубатор працюватиме у три зміни й зможе водночас опікуватися 36 підприємцями-початківцями, тож всі охочі можуть завітати в аудиторії 220 і 221 навчального корпусу № 5 зі своїми розробками.
Керівник бізнес-інкубатора Олександр Череп запевнив, що колектив підрозділу допоможе скласти бізнес-план й підрахувати певні фінансові питання. Також Олександр Григорович відзначив, що хоча головна мета діяльності інкубатора – розвиток малого та середнього бізнесу в нашій області, участь у його роботі – це чудова нагода для студентів працевлаштуватися, зростати як особистість, отримати безкоштовні консультації від економістів, бухгалтерів, психологів та реалізувати свій бізнес-потенціал. Крім того, організаторами інкубатора проводитимуть для молодих підприємців стажування за кордоном, зокрема – у знаменитій Силіконовій долині. Також для немісцевих бізнесменів-початківців приміщення інкубатора на початку їхньої діяльності може використовуватися як офіс: воно устатковане ноутбуками й має доступ до інтернету.
Студенти Дар’я Пензєва, Дмитро Дериведмідь і Герміне Багдасарян поділилися своїми враженнями від початку роботи бізнес-інкубатора. Також вони закликали молодь ЗНУ не бути байдужими і скористатися нагодою для розвитку своїх підприємницьких здібностей та пошуку справи, яка б відповідала їхнім талантам й уподобанням.
Представники економічного факультету залишили на обох факультетах презентаційні матеріали та попрохали учасників заходів поділитися отриманою інформацією зі студентами всіх курсів. Вони подякували слухачам за увагу й висловили сподівання, що серед інкубантів буде багато представників молоді ЗНУ.
Таміла Тарасенко