Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті менеджменту обговорюють питання децентралізації влади в Україні

На факультеті менеджменту обговорюють питання децентралізації влади в Україні

18.11.2015 13:06 Все Факультети Менеджменту Факультет менеджменту науково-практичний семінар

17 листопада на факультеті менеджменту відбувся науково-практичний семінар на тему «Реформа децентралізації влади та перші результати її впровадження у Запорізькій області». Презентацію матеріалу для студентів і викладачів факультету, а також запрошених гостей провів директор Офісу реформ у Запорізькій області Олександр Свистун.

Попередня зустріч із представником Офісу реформ у Запорізькій області Олександром Свистуном відбулася 29 жовтня під час проведення у ЗНУ Всеукраїнської науково-практичної конференції з «Проблем управління економічним потенціалом регіонів». Гість виступив із доповіддю, яка була присвячена актуальному напряму реформування системи державного управління, – «Фінансова децентралізація в системі управління економічним потенціалом регіонів». Гостра і перспективна проблематика цього нового напряму діяльності зацікавила як викладачів, так і студентів факультету менеджменту. Продовження ця тема отримала під час наступної зустрічі зі студентами – майбутніми менеджерами та керівниками громад, у ході якої Олександр Іванович провів презентацію і розповів про основні пункти реформи системи місцевого самоврядування.
Модератором зустрічі виступила кандидат економічних наук, доцент кафедри бізнес-адміністрування і менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Наталія Коваленко. У вітальному слові вона зазначила, що децентралізація влади в Україні – це одна з найбільш актуальних реформ розвитку нашої держави, яку ініціював Президент України Петро Порошенко. Наталія Миколаївна звернула увагу присутніх на те, що сьогодні ми вже спостерігаємо перші кроки на шляху втілення цієї реформи, а майбутні випускники факультету менеджменту мають змогу долучитись до процесу реформування органів місцевого самоуправління, формування та розподілу бюджетів територіальних громад, а також написання інвестиційних проектів з метою залучення коштів європейських фінансових інституцій для розвитку українських територій.
Захід пройшов у рамках роботи з патріотичного виховання молоді й перед усім був спрямований на розвиток позитивного мислення у системі реформування влади в Україні. Сучасний менеджмент у цій галузі відіграє суттєву роль і спрямований на розвиток місцевих громад та їхнього ефективного економічного функціонування. Багато хто зі студентів факультету менеджменту, які завітали на захід, є мешканцями сіл та селищ Запорізької області, тож досвід подібної роботи виявився не тільки цікавим для молоді, а й перспективним напрямом для реалізації їхнього фахового потенціалу.
Під час зустрічі Олександр Свистун висвітлив основні напрями здійснюваних сьогодні реформ із децентралізації системи влади та розвитку місцевого самоврядування, указав на успіхи такої роботи у Запорізькій області та зосередив увагу на окремих аспектах фінансової децентралізації. Сьогодні в Запорізькій області діє доволі велика кількість громад різних рівнів, але багато з них потребують реформування, зокрема укрупнення, аби бути економічно спроможними. Політика України у галузі реформування системи влади орієнтована на модель Польщі, яка зарекомендувала себе найкращим чином, і триває вона завдяки співпраці із представництвами ЄС. Директор Офісу реформ зазначив, що громади мають можливість залучати грантові кошти для свого розвитку і з цією метою Офіс реформ готує проджект-райтерів. Тому окрему увагу Олександр Іванович зосередив на написанні проектів з метою залучення фінансових коштів.
Доповідь гостя викликала жваве обговорення, що свідчить про неабияку зацікавленість студентів і викладачів у цьому напрямі діяльності. Молодь ЗНУ особливо хвилювали проблеми статей розподілу бюджетних коштів на місцях та контролю за їхнім використанням, механізмів формування адміністративного апарату місцевої влади, написання проектів та оформлення звітів, умов отримання коштів на розвиток громади, у тому числі міжнародних грантів тощо.
Олександр Свистун відповів на запитання студентів та викладачів, а також запропонував продовжити розмову з даної теми на наступній зустрічі. Надалі головну уваги планується приділити практичному втіленню реформи, а саме написанню проектів з метою залучення європейських грантів для розвитку місцевих громад.

Олена Хлистун