Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП обговорили особливості застосування аутотренінгу

На факультеті СПП обговорили особливості застосування аутотренінгу

18.11.2015 15:37 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології факультет соціальної педагогіки та психології круглий стіл навчання концепція вивчення англійської мови

17 листопада на факультеті соціальної педагогіки та психології під керівництвом старшого викладача кафедри практичної психології Ольги Іщук провели засідання круглого столу «Психологічні особливості застосування аутотренінгу» (Psychological features of application of self-training). Робочою мовою заходу стала англійська.

У рамках обговорення особливостей використання аутотренінгових елементів в роботі психолога, з доповідями та практичними вправами виступили студенти 3 курсу спеціальності «психологія» Наталя Козюра, Алла Мітіна й Лідія Саргсян. У своїх виступах вони розкрили сутність аутотренінгу, переваги використання окремих методик у повсякденному житті та провели з аудиторією певні елементи аутотренінгу.
Підбиваючи підсумки проведення заходу, його учасники дійшли висновку, що аутотренінг – метод самостійного викликання у себе особливого (аутогенного) стану, використання цього стану і самостійного виходу з нього, що й практикували учасники круглого столу.
Під час розгляду особливостей аутогенного тренування його учасники зберегли структуру сеансу та реалізували компоненти тренінгу в такій послідовності: розслаблення м'язів і розширення судин (руки, ноги, обличчя, голова, сонячне сплетіння), сюжетне уявлення, само програмування, закріплення стану та безпечний вихід із нього.
На завершення заходу старший викладач Ольга Іщук провела практичну вправу – елемент аутогенного тренування на предмет розслаблення та відновлення фізичних сил, підвищення психологічної стійкості до стресових факторів та відновлення психологічного ресурсу.
Засідання круглого столу «Психологічні особливості застосування аутотренінгу» відбувся в рамках роботи студентської наукової проблемної групи «Психотерапія в англомовному світі». Вдячні за підтримку декану факультету соціальної педагогіки та психології, доценту Ользі Пономаренко та завідувачу кафедри практичної психології, доценту Наталі Губі.
Дякуємо всім учасникам за активність, цікавість та бажання самовдосконалення як на професійному так і особистісному рівні!

Ольга Іщук,
старший викладач кафедри практичної психології