Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Юристи ЗНУ проводять тренінги для держслужбовців та студентів

Юристи ЗНУ проводять тренінги для держслужбовців та студентів

19.11.2015 11:31 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет антикорупційне законодавство України

17 листопада на базі Запорізького центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій відбулося засідання круглого столу з проблем українського антикорупційного законодавства та специфіки його застосування на практиці. Активну участь у проведенні цього заходу взяли представники юридичного факультету ЗНУ – декан, професор Тетяна Коломоєць та доктор юридичних наук, доцент кафедри конституційного та трудового права Михайло Віхляєв.

Правники ЗНУ прочитали лекції для гостей зібрання та організували дебати у рамках теми. На заході були присутні у якості слухачів та учасників дискусії держслужбовці, правники нашого міста та студенти старших курсів Запорізького національного університету.
Під час дискусії учасники обговорили проблемні питання, які стосуються теоретичних та практичних аспектів антикорупційного законодавства в Україні: окремих новел, практики їхнього застосування, юридичної відповідальності за корупційні правопорушення та результативності таких заходів. У якості головних опонентів під час диспуту виступили старший уповноважений Управління захисту економіки Департаменту Національної поліції України, капітан Михайло Півоваров, прокурор м. Запоріжжя Олександр Денисенко та адвокат, партнер Адвокатського об’єднання «Цезар» Олександр Горобець.
Зокрема, представник Адвокатського об’єднання «Цезар» представив порівняльний аналіз застосування антикорупційного закону в зарубіжних країнах – Польщі, Німеччині, Грузії тощо. Усі учасники засідання зійшлися на думці, що в Україні у цій галузі також відбулися значні позитивні зрушення, але існує чимало спірних моментів щодо застосування окремих пунктів цього закону. Аби їх вирішити, свої погляди, ставлення та свій досвід представили фахівці з різних галузей – державні службовці, адвокати, юристи-науковці, представники правоохоронних органів. Щоб знайти спільне рішення нагальних проблем, було запропоновано кілька модельних ситуацій, які разом розглянути присутні. Свої пропозиції та бачення різних ситуацій також запропонували й студенти-правники. Таким чином, під час дискусії присутні дійшли згоди щодо можливості вирішення проблемних питань у галузі антикорупційного законодавства та його практичного застосування, а іноді представили й не одну модель розв’язання складної юридичної ситуації.
По завершенню дискусії, юристи-практики, надаючи оцінку виступам молодих колег – студентів магістратури юридичного факультету ЗНУ, звернули увагу на достатньо високий рівень їхньої теоретичної та практичної підготовки. Подібні заходи, мета яких спрямована на взаємне збагачення досвідом та вирішення проблемних питань юридичної галузі, планують продовжувати й надалі, а також долучати молодь до вирішення цих питань.

Олена Хлистун

Схожі новини