Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Конференція «Змінюючи суспільство» сприяла розвитку психології як науки міжнародного значення

Конференція «Змінюючи суспільство» сприяла розвитку психології як науки міжнародного значення

20.11.2015 11:29 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології міжнародна конференція співпраця ВНЗ

Представники факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету взяли участь у І Міжнародній конференції з науково обґрунтованої практики в психології "Changing Society" («Змінюючи суспільство»), яка пройшла у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Психологія як наука, що знаходиться на межі гуманітарного та природничо-наукового знання, протягом останніх десятиліть демонструє значний розвиток методології проведення як теоретичних, так і суто практичних досліджень. Саме тому важливою метою конференції стало стимулювання подібного розвитку і в Україні. Однією з найважливіших цілей заходу була демонстрація діагностичних та дослідницьких можливостей психології як повноцінної науки, якою вона є у багатьох країнах Європи та світу.
За словами декана факультету соціальної педагогіки та психології Ольги Пономаренко, розповсюдження та обмін якісною інформацією, сприяння розвитку науки – були провідною мотивацією студентів і викладачів завітати на цей важливий захід. Між іншим, також одним із його завдань стало прагнення зацікавити населення застосовувати здобутки психології у повсякденному житті та у професійній діяльності. Зокрема, беручи до уваги останні події в Україні, важливим прагненням стало запровадження ефективних стратегій боротьби з такими психологічними проблемами як посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Тож партнерські стосунки Запорізького національного університету та Київського національного університету імені Тараса Шевченка продовжилися результативною співпрацею і під час роботи проекту "Changing Society" («Змінюючи суспільство»).
Як відзначила одна із учасниць конференції – доцент кафедри практичної психології факультету СПП Юлія Паскевська, провідні вчені демонстрували під час заходу важливість науково-обґрунтованої практики в психології, ділилися своїми знаннями в галузі статистики та розповідали про те, що дійсно робить психологію наукою. Вражали й доповіді щодо питань дієвості та переваг науково-обґрунтованих терапій і методик в порівнянні із менш ефективними, обговорення важливості методології в дослідницькій практиці. Окрім цього, науковці поділилися своїми знаннями в галузі психометрії та розповіли про критерії відбору надійних інструментів психологічного оцінювання заради достовірних результатів клінічної діагностики. Тож конференція “Changing Society” сприяла розвитку психології як науки міжнародного значення.
Долучилися до роботи на конференції й студенти факультету соціальної педагогіки та психології. Скажімо, Валерія Кондратенко, яка своєю майбутньою спеціалізацією обрала фах організаційного психолога (науковий керівник – завідувач кафедри практичної психології факультету СПП, доцент Наталія Губа) особливо відзначила цікаве крос-культурне дослідження (Латвія-Фінляндія-Україна), презентація якого супроводжувалася влучною інфографікою та ґрунтовними висновками. Вони стосувалися таких фактів, як система цінностей громадян у тій чи іншій країні, їхньої оцінки суспільного визнання тощо. А ще Валерія відзначила, що студентам було дуже цікаво зустрітися з відомими фахівцями-психологами. Зокрема, їм вдалося поспілкуватися з Людмилою Карамушкою (сфера наукових досліджень: організаційна психологія, психологія управління) – доктором психологічних наук, професором, яка має почесне звання «Заслужений працівник освіти», очолює лабораторію організаційної психології в Інституті психології ім. Г.С. Костюка НАПН України, є Президентом Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці, авторкою 400 публікацій з проблем психології управління та організаційної психології, зокрема, монографії «Психологія управління закладами середньої освіти», навчальних посібників «Синдром "професійного вигорання" та професійна кар’єра працівників освітніх організацій: гендерні аспекти», «Психологія освітнього менеджменту», «Технології роботи організаційних психологів». Валерія Кондратенко розповіла, що саме по цим теоретичним працям навчається вона та її колеги. То зустріти їхнього автора – унікальна нагода для молодого покоління.
А ось студентка факультету СПП Єлизавета Яцьковська, яка цікавиться психологічним консультуванням, відзначила важливість зв’язку психології як науки з експериментами. Дівчина переконана, що сучасний фахівець вказаної галузі повинен, у першу чергу, орієнтуватися на так звану «побутову» (життєву) психологію.
Важливі мотиваційні техніки під час роботи конференції засвоїв і студент СПП Ярослав Савченко, який планує пов’язати свою кар’єру в майбутньому з організаційною психологією: вирішувати конфлікти, попереджувати їх тощо.
Протягом всього періоду підготовки та проведення цієї конференції до роботи долучилися близько 100 осіб з різних країн: ключові спікери та ведучі воркшопів (Україна, Польща, США), організатори з Польщі та України, дизайнери символіки та веб-сайту конференції, волонтери та інші. Захід відзначився широкою географією: Дніпропетровськ, Миколаїв, Одеса, Запоріжжя, Львів, Дрогобич, Чернівці, Житомир, Харків, Рівне, Кривий Ріг, Кіровоград. Серед учасників були студенти з Великої Британії та Канади.
Але особливо цікавими стали для кожного виступи знаних гостей. Серед спікерів конференції були:
Пол Стефані – дипломований спеціаліст в галузі сімейної та подружньої терапії, провідний біхевіоральний аналітик BACB (The Behavior Analyst Certification Board), США;
Джордж Перротт – заслужений професор психології Каліфорнійського Університету (м. Сакраменто);
Анна Ґабіньска – професор позитивної психології в Університеті Соціальних та Гуманітарних Наук;
Максиміліан Бєлєцькі – доктор Університету Соціальних та Гуманітарних Наук: статистика, методології та психометрії;
Моніка Суховєрська – доктор наук, вивчення теоретичних та практичних засад біхевіорального (поведінкового) аналізу, США;
Світлана Луппо – галузь педагогічної та вікової психології, співробітник Гуманітарного інституту Національного авіаційного університету (м. Київ), дослідження життєвих взаємодій дорослої особистості через призму психотравмуючого досвіду;
Юлія Чала (м. Харків) – особливості набуття професійно значущого досвіду майбутніми психологами;
Володимир Мороз – доктор наук з державного управління, професор, автор понад 170 наукових та навчально-методичних публікацій та інші.
Таким чином, І Міжнародна конференція з науково обґрунтованої практики в психології «Changing Society» знаменувала собою початок тривалої та плідної співпраці між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та найбільшим приватним університетом Польщі – Університетом соціальних та гуманітарних наук у Варшаві, де дуже потужною є саме психологічна школа.

Марія Канцелярист

Схожі новини