Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Про порядок організації вибору студентами 25% навчальних дисциплін йшлося на науково-методичній раді

Про порядок організації вибору студентами 25% навчальних дисциплін йшлося на науково-методичній раді

19.11.2015 14:55

Важливі питання щодо впровадження системи вибору студентами 25% навчальних дисциплін обговорили на науково-методичній раді Запорізького національного університету, яка пройшла під головуванням проректора з науково-педагогічної та методичної роботи Олександра Гури та керівника відділу з навчальної роботи Людмили Нестеренко. Крім того, на заході йшлося навчально-методичне забезпечення дисциплін «Іноземна мова» та «Іноземна мова професійно-комунікативної спрямованості» та систему накопичення балів студентами, а також порушувалося аналогічне питання щодо дисципліни «Професійно-орієнтований практикум іноземною мовою».

На початку засідання присутніх привітав проректор Олександр Гура, який і оголосив порядок денний роботи учасників зібрання. Про порядок організації вибору навчальних дисциплін студентами доповідала провідний фахівець бюро з інформаційного забезпечення навчального процесу відділу з навчальної роботи Наталія Кириченко. Варто відзначити, що у Запорізькому національному університеті відбувається активна імплементація основних положень Закону України «Про вищу освіту». Так, з усіх напрямів підготовки розроблено нові навчальні плани, які враховують основні тенденції європейської інтеграції вітчизняного освітнього простору, зменшено обсяги кредиту з 36 до 30 годин і навчального навантаження з 900 до 600 годин. Також однією з найважливіших ланок роботи залишається система вибору студентами 25% дисциплін навчального плану, яка вже почала працювати у виші. Колегіально – за участю науково-педагогічних працівників, студентства та співробітників – у ЗНУ затвердили Положення про вибір навчальних дисциплін. А вже 15 грудня, під час наступного засідання науково-методичної ради, планується формування переліку назв цих дисциплін. Згодом студенти зможуть обирати ті з них, які планують вивчати з лютого 2016 року.
Олександр Іванович нагадав присутнім, що практично цей вибір здійснюватиметься за вже розробленою схемою, яку неодноразово презентував викладачам і студентам провідний інженер-програміст лабораторії інформаційних систем та комп’ютерних технологій Геннадій Добровольський. Студенти здійснюватимуть свій вибір навчальних дисциплін через систему електронного навчання moodle, яка діє в нашому університеті. Кожен із них зможе на своїй домашній сторінці на сайті http://moodle.znu.edu.ua/ перейти за посиланням «Курси за вибором» і «Вибрати курси». Далі, ознайомившись із описом курсу – презентацією, навчальним планом, списком літератури тощо, розставити запропоновані варіанти за пріоритетністю. За потреби, якщо ще не збіг кінцевий термін вибору, студент зможе внести зміни щодо пріоритетних дисциплін. У визначений термін йому надійде повідомлення на сторінку в системі й на електронну пошту з інформацією щодо того, на які навчальні курси його зарахували. Однак, якщо студент із якихось причин не зробить свій вибір вчасно, то його кандидатуру приєднають до вже створених навчальних груп.
Згодом присутні обговорили навчально-методичне забезпечення дисциплін «Іноземна мова» та «Іноземна мова професійно-комунікативної спрямованості» та систему накопичення балів студентами. Доповідав із цього питання завідувач кафедри іноземних мов професійного спрямування Станіслав Іваненко. Він запропонував присутнім презентацію на відповідну тему. А також наголосив на тому факті, що в Запорізькому національному університеті, за ініціативи ректора Миколи Фролова, активно впроваджується Концепція вивчення іноземної мови, тож питанню навчально-методичного забезпечення приділяється особлива увага. До обговорення цієї теми активно долучилися: декан біологічного факультету Людмила Омельянчик, доцент Катерина Ружин та інші.
Також на науково-методичні раді з питання кадрового і навчально-методичного забезпечення дисципліни «Професійно-орієнтований практикум іноземною мовою» доповідали голови науково-методичних рад факультетів. Скажімо, на історичному факультеті дисципліну викладають Станіслав Черкасов і Олеся Коваленко, на біологічному – Віктор Лях, на фізичному – Олександр Яновський, Володимир Міщенко, на факультеті соціальної педагогіки та психології – Ольга Іщук, Наталія Мосол, на факультеті соціології та управління - Ірина Цапліна, на юридичному – Павло Лютиков, Максим Ткалич, на факультеті журналістики – Мирослава Чабаненко та Тетяна Іванюха та багато інших викладачів. Колеги змогли обмінятися досвідом відповідної роботи, а, наприклад, представники економічного факультету підготували розгорнуту презентацію з методики й процесу викладання курсу своїм студентам. Серед проблемних питань звучали такі аспекти, як різний рівень володіння іноземною студентами або формування професійно-термінологічної компетентності студентів та розробка перекладних словників базової фахової термінології.
Що ж до пропозицій, то однією з них було прохання включити до курсів і такий пункт роботи, як написання реферату іноземною мовою до курсової чи дипломної роботи студента.
Насамкінець, члени засідання науково-методичної ради рекомендували на затвердження навчально-методичну літературу до бюро з навчально-методичної роботи, яку представила присутнім заступник голови науково-методичної ради ЗНУ, керівник відділу з навчальної роботи Людмила Нестеренко.