Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся фестиваль філософії

У ЗНУ відбувся фестиваль філософії

24.11.2015 10:57 Все Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління фестиваль філософії

У ЗНУ відбувся традиційний фестиваль філософії. Його започаткували і вже втретє проводять представники факультету соціології та управління. В цьому році подія пройшла в рамках заходу «Сталий розвиток міста» (“Sustainable City Development”), організованого за підтримки громадської організації «Шведський Інститут» (м. Стокгольм). Участь у ній взяли 11 команд, які були представлені учнями загальноосвітніх закладів та студентами ВНЗ Запорізької області різних рівнів акредитації.

Темою цьогорічного фестивалю обрали назву «Мистецтво дивуватися». Захід присвятили Міжнародному дню філософії, традицію святкування якого ЮНЕСКО започаткувало у 2002 році. Учасники команд завітали на фестиваль до ЗНУ у супроводі своїх старших наставників-викладачів. До складу кожної збірної увійшли 5-6 осіб. Гостей привітали представники ректорату та ФСУ.
Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, звертаючись до молодіжного загалу від імені ректорату ЗНУ, відзначив той запал, який панував у залі вже до початку виступів та змагань команд. Він також висловив сподівання, що загальнолюдські філософські питання сьогодні цікавлять молодь, як і старше покоління. Геннадій Миколайович також зазначив: «Філософія – це наука мудрих, упевнених у собі людей. Гадаю, дехто з вас вже визначився, що стане студентом факультету соціології та управління, дехто матиме зовсім інший фах, але усім вам бажаю з упевненістю дивитися у майбутнє, перемагати і не переставати дивуватися цьому прекрасному світові!». Від імені керівництва ФСУ молодь вітав доцент Тарас Бутченко.
Організатори фестивалю представили команди учасників змагання, у тому числі окремо відрекомендували команду журі. До її складу увійшли представники ФСУ: заступник декана факультету з міжнародної діяльності, доцент кафедри соціології, кандидат філософських наук Ігор Кудінов, заступник декана факультету з наукової діяльності, доцент кафедри соціальної філософії та управління, кандидат філософських наук Олександр Краснокутський, завідувач кафедри соціології та управління, доктор філософських наук Тарас Бутченко, професор кафедри соціальної філософії та управління, доктор філософських наук Володимир Глазунов, в.о. завідувача кафедри соціології, доктор філософських наук Володимир Скворець та доцент кафедри соціальної філософії та управління, кандидат філософських наук Ігор Капріцин.
Під час фестивалю його учасники представили свої бренди або тематичні напрями. Зокрема, гості із Запорізького авіаційного коледжу ім. О.Г. Івченка були вдягнені у форму із пілотками кольору неба, інші учасники представили костюм свого героя – метелика, Міки-Мауса та інших персонажів.
У числі учасників змагання були представлені три команди нашого університету: дві від ФСУ – це «Харі Крішна» та «Щирість», а від Економіко-правничого коледжу виступала збірна «Бумеранг добра». Інші навчальні заклади представляли команди «Формула щастя» (СЗОШ №1 І-ІІІ ступенів м. Приморська з ПВОПК), «Дивне поруч» (Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія), «Атараксія» (Запорізький авіаційний коледж ім. О. Г. Івченка), «Гарячі серця» (Запорізька гімназія №50), «Філософська сотня» (ЗОШ №100), «Жіноча логіка» (Запорізький педагогічний коледж), «Діти» (Запорізький електротехнічний коледж) та «Forever young» (ЗОШ №103).
Фестиваль пройшов у два етапи. Перший передбачав виступи-візитки, під час яких команди мали представити себе і продемонструвати своє бачення дивовижного. Другий етап змагань проходив у форматі «філософського рингу», у ході якого учасники відповіли на п’ять запитань вікторини. Виступи команд оцінювалися за 12-бальною шкалою.
Найкращі презентації цього дня представили обидві команди ФСУ, а також ХННРА, гімназії №50 і Запорізького електротехнічного коледжу («Діти»). Так, учасники команди «Харі Крішна» у якості свого лозунгу використовували такий «Філософ повинен вміти дивуватися і дивувати» – і, звичайно, здивували присутніх. Вони представили фотовідеорепортаж, який зафіксував чудові моменти дитячого світосприйняття і їхнього вміння дивуватися світові. Також і команда «Діти» порадувала глядачів своєю дитячою концепцією вміння дивуватися. Таким чином, обидві збірні віднайшли відповідь на запитання «Чому дорослі стають черствими?» – тому, що вони перестають дивуватися, як діти. Щасливою відчуває себе людина тільки у тому разі, якщо вміє дивуватися!
Інша команда ФСУ «Щирість», у свою чергу, показала присутнім, що лише щира людина може змінювати світ на краще. Її учасники також проілюстрували у своєму відеорепортажі обличчя людей світу, які передають найрізноманітніші щирі емоції та почуття, а насамкінець – авторський вірш, який демонструє філософське бачення дивовижного.
Порадували організаторів і виступи гостей з ХННРА – команди «Дивне поруч», яка перефразувала відомий вираз Рене Декарта «Сogito ergo sum» – на «Я дивуюсь – значить я живу!». Вони презентували свій дивовижний реабілітаційний навчальний центр, аналогів якому більше немає в Україні, а також – випуск новин «Хортиця – news», в яких дотепно підійшли до вирішення філософських питань сучасності. Оригінально до завдання підійшли й учасники команди «Гарячі серця» (гімназія №50), констатуючи факт: «Життя дано на добрі справи». А якими мають бути добрі справи – продемонстрували у відеоролику. Представники «Жіночої логіки» відповідно до назви влучно й дотепно показали присутнім, якою різноманітною буває ця жіноча логіка – у забавних сценках та жартах.
Не зважаючи на велику кількість вдалих виступів та влучних відповідей на запитання вікторини, у фінал увійшли лише три команди. Ними стали – команди «Харі Крішна» (3 місце), «Філософська сотня» (2 місце) та «Формула щастя» (1 місце).

Олена Хлистун

Схожі новини