Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті соціальної педагогіки та психології провели круглий стіл для майбутніх вчителів

На факультеті соціальної педагогіки та психології провели круглий стіл для майбутніх вчителів

30.11.2015 10:14 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології факультет соціальної педагогіки та психології навчання круглий стіл

28 листопада на базі факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету відбулося засідання круглого столу «Актуальні проблеми психології». Також у заході взяли участь студенти філологічного факультету. Засідання складалося із двох частин: спочатку його учасники обговорили актуальні питання діяльності психологічної служби системи освіти, а потім відбувся захист студентських дослідницьких проектів психолого-педагогічної тематики.

Про роботу психологічної служби в школі студентам розповіла психолог ЗОШ №3 Світлана Ніколаєнко. Вона реалістично описала буденну діяльність практичного психолога у школі, яка включає консультації, супровід дітей, спілкування з батьками і вчителями та багато іншого. Важливими є професіоналізм та оптимізм, які демонструвала у своєму виступі Світлана Вадимівна. Студенти мали можливість поставити питання про особливості діяльності психолога, дізнатися про найбільш актуальні запити у роботі, визначити як відбувається взаємодія вчителів та психолога у навчально-виховному процесі.
Зміст та специфіку соціально-педагогічної роботи у загальноосвітніх закладах визначила заступник директора громадської організації «Флоренс» Інна Біляєва. Як представник професії соціальний педагог, Інна Михайлівна розповіла про проведення профілактичних та виховних заходів у школах. Цікавим було обговорення про потенціал проведення такого, здавалося б, стандартного заходу як батьківські збори. Було обговорено можливі варіанти як урізноманітнити батьківські зборів та залучити батьків до співпраці, як створити позитивний психологічного клімат у класі та сприяти поліпшенню дитячо-батьківських стосунків. Цікавий та динамічний виступ підкріплювався відео-звітом про таку діяльність з практики Центру «Флоренс».
Студенти брали активну участь у обговоренні питань. Студентка 2 курсу філологічного факультету Юлія Бусилкова поділилася з нами своїми враженнями: «У мене залишилось тільки позитивне враження від роботи в такому форматі. Психолог та соціальний педагог розповіли нам про свою практичну роботу, дали декілька порад щодо нашої майбутньої роботи. Це є дуже цінним. Круглий стіл було проведено в дружній атмосфері, що дозволило студентам вільно себе почувати, та сконцентруватися на запитаннях, які їх цікавлять. Вважаю, що подібні зустрічі необхідні студентам-майбутнім вчителям!».
На другому етапі відбувся захист дослідницьких робіт студентів-філологів. Свої дослідження студенти проводили у школах, вони вивчали рівень стресу учнів (Гоар Акопян), досвід впровадження медіації у навчально-виховний процес школи (Аліна Чичерова), ігрову діяльність молодших школярів (Катерина Черкун). Емоційним та переконливим був виступ за темою «Кіберзалежність школярів» (Олександра Гришак, Матвей Кащенко), саме це дослідження було відзначено учасниками круглого столу.

Наталія Мосол,
доцент кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності

Схожі новини