Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП завершила роботу Всеукраїнська конференція з нагоди 15-річчя кафедри акторської майстерності

На факультеті СПП завершила роботу Всеукраїнська конференція з нагоди 15-річчя кафедри акторської майстерності

30.11.2015 14:48 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Акторська майстерність Факультет соціальної педагогіки та психології кафедра акторської майстерності всеукраїнська наукова конференція 15-річний ювілей

Протягом двох днів у ЗНУ тривала Всеукраїнська науково-практична конференція «Стратегія розвитку професійної підготовки та естетичного виховання майбутніх акторів у третьому тисячолітті», присвячена 15-річчю кафедри акторської майстерності факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету. Під час другого дня її роботи пройшли кілька авторських майстер-класів та презентацій науковців і діячів театру, а також святковий концерт від вдячних студентів кафедри.

Під час проведення майстер-класів учасники конференції, її гості та прихильники акторського таланту відомих митців та знаних науковців змогли почерпнути секрети їхньої майстерності. Віктор Гончаров розкрив основи сценічного бою. Під його керівництвом студенти продемонстрували на шпагах прийоми нападу й захисту, а згодом – і весь бій з усіма відповідними елементами. Надія Стадніченко розкрила важливі нюанси роботи актора над сценічною мовою. Вона продемонструвала цікаві вправи, які б дозволили отримати звук під час руху актора, показати неймовірні можливості його політності. У свою чергу, Наталія Соколовська розповіла про мистецтво театру ляльок: їхні види, методику управління лялькою, роботу над озвученням лялькового героя, його сценічні образи тощо. Дивовижною презентацією арт-педагогіки з цінностями та цілепокладанням підготувала гість конференції – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Вінницького державного педуніверситету ім. М. Коцибинського Оксана Деркач. Разом із нею студенти малювали дерево життя, шукали відображення тих чи тих почуттів у символах, намагалися через них передати свої цінності та прагнення.
Після майстер-класів для всіх присутніх у холі працював факультетський ансамбль під керівництвом викладача Юрія Крюкова (солістка, саксофон Олександра Неборак, бас-гітара Євген Пономарьов та ударні Андрій Касьянов).
А по обіді відбулося закриття Всеукраїнської науково-практичної конференції «Стратегія розвитку професійної підготовки та естетичного виховання майбутніх акторів у третьому тисячолітті». Його обіграли святковим концертом від студентів кафедри акторської майстерності, координувала роботу яких доцент Лілія Гринь. Захід готували й за активної участі Навчального театру ЗНУ.
Відкрив концертну програму виступ талановитих вокалістів факультету з піснею «Україна – це ти», котрий супроводжувала яскрава відеопрезентація пам’ятних моментів із історії кафедри: фотографії на згадку, світлини з вистав, яких за всю історію кафедри нараховувалося 25. Ведучими свята виступили відомі випускники кафедри Кристина Бондарева та Генадій Широченко.
Привітала гостей декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко, яка поздоровила Запорізький національний університет від імені ректора Миколи Фролова із цією знаменною подією - 15 річчям із дня створення кафедри акторської майстерності. «Звичайно, ЗНУ – це альма-матер багатьох спеціальностей, але ось саме для «Театрального мистецтва» рідним став восьмий навчальний корпус, сцена якого виховала вже чимало представників молодого покоління акторів. Сцена живе, надихає і запрошує!» – урочисто підкреслила Ольга Вікторівна. Також особливу подяку декан висловила першому завідувачеві кафедри Олександру Королю, а також Галині Локаревій, яка зараз її очолює і під керівництвом котрої вчені підготували чимало наукових, навчально-методичних напрацювань. Ольга Пономаренко вручила Почесні грамоти шановним ювілярам – представникам кафедри: Віктору Гончарову, Лілії Гринь, Надії Стадніченко, Наталії Соколовській, Миколі Квєткову, Марії Черненко, Тетяні Шкуті та багатьом іншим. А справжнім сюрпризом стало нагородження Почесною грамотою п’ятикурсниці Олександри Неборак за отримання звання «Студент року».
Згодом у привітальному слові завідувач кафедри акторської майстерності, професор Галина Локарєва відзначила, що цей науковий осередок ЗНУ в галузі театрального мистецтва знаний серед ВНЗ України своїми успіхами і здобутками.
Скажімо, викладач – кандидат педагогічних наук Лілія Гринь захистила першу в України дисертацію саме з підготовки акторів. До вчених кафедри дослухаються, їхні публікації визнають на всеукраїнському рівні. Завжди актори попереду творчих напрацювань арт-сьогодення. Один із останніх прикладів – їхня хореографія в пластичному жанрі.
Естафету віншувань продовжив святковий концерт від вдячних студентів факультету. Вокалом чарували незабутні Євген Пономарьов, Дмитро Бачук та Євген Славніський. Вже знану пластичну замальовку під твір ВВ «Світ марить» подарували четвертокурсники. Не менш жваво й нестримно Навчальний театр ЗНУ презентував хореографічну композицію «Ми були на селі». Пісня власного авторства для викладачів звучала від п’ятикурсниці Жанни Vim (Смирнової) – це знана співачка, сольна кар’єра якої вже вражає: дівчина працювала в Академічному театрі ім. В.Магара, пише пісні, музику, є переможцем численних конкурсів.
Гучними оплесками зал зустрічав і акторів розмовного жанру. Заслужена артистка України Надія Стадніченко представила уривок із «Гайдамаків», а літературну композицію на вірші відомої української поетеси, родом із Запоріжжя, Марини Брацило, підготували третьокурсники спеціальності «Театральне мистецтво».
Але, звичайно, родзинками концерту стали уривки із вистав майбутніх акторів. П’ятикурсники обрали спектакль «По ревізії» (за мотивами М.Кропивницького), а представники четвертого курсу - «Мурлін Мурло», яка комедійно оповідає історію провінційної дівчини з індустріального міста. Вона старанно втілює в життя план – захомутати чи хоч принадити до себе хлопця, який орендує кімнату в квартирі, де вона проживає з мамою.
Фінальним акордом і концерту, і Всеукраїнської науково-практичної конференції «Стратегія розвитку професійної підготовки та естетичного виховання майбутніх акторів у третьому тисячолітті» стала класична оперна композиція від Юлії Кир’янової та Миколи Квєткова, які запросили всіх представників кафедри-ювіляра на сцену, щоб підняти святковий бокал із шампанським на честь 15-річчя спільних перемог і здобутків!

Марія Канцелярист

Схожі новини