Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Філософія сталого розвитку міста реалізовується представниками ФСУ

Філософія сталого розвитку міста реалізовується представниками ФСУ

23.11.2015 12:04 Все Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління сталий розвиток міста

20-22 листопада на базі факультету соціології та управління ЗНУ пройшла зустріч випускників освітніх програм ГО «Шведський інститут» (м. Стокгольм, Швеція). Організаторами заходу виступили заступник декана факультету соціології та управління Ігор Кудінов та завідувач кафедри соціальної філософії та управління Тарас Бутченко. Вони свого часу також були учасниками однієї із освітніх програм, організованих Шведським інститутом. До участі в проекті долучилися громадські організації м. Запоріжжя (ГО «Союз соціальних технологів України», ГО «Соціальне проектування та прогнозування», Запорізьке відділення ВМГО «Федерація дебатів України») та м. Києва (ГО «Поруч»). Головною темою зустрічі обрали сталий розвиток міста.

Серед запрошених на захід випускників Шведського інституту були колишні студенти ФСУ: Вікторія Грубась, Євген Смирнов, Анна Козловська, а також – гості з Дніпропетровська, Києва, Миколаєва та Львова, які радо поділилися з присутніми досвідом участі у міжнародних програмах.
Протягом трьох днів тривала спільна плідна діяльність усього творчого колективу. У її рамках провели кілька заходів: Фестиваль філософії (20 листопада) та тренінги від Соціологічної майстерні (21-22 листопада). Під час Фестивалю випускники освітніх програм змогли познайомитися із цікавим підходом школярів Запоріжжя та Запорізької області до наукового пізнання, яке справило на них велике враження. За словами гості з м. Дніпропетровськ Марії Сєдіной, фестиваль наочно продемонстрував як студенти, викладачі та школярі можуть співпрацювати разом заради розвитку молоді та молодіжного руху. Пані Марія наголосила: «Такі заходи розвивають уяву школярів та дозволяють по-новому розуміти філософію сталого розвитку».
Під час наступних двох днів випускники програми відвідали майстер-класи, присвячені сутності концепції сталого розвитку (тренінг проводив завідувач кафедри соціальної філософії та управління ФСУ Тарас Бутченко) й досвідом Швеції в галузі сталого розвитку міста (заступник декана факультету соціології та управління з міжнародної роботи, доцент Ігор Кудінов та доцент кафедри соціології Інна Дударева). Організатори забезпечили присутнім на заході практичну реалізацію здобутих знань на основі ділової гри «Місто сталого розвитку» (модератор – голова Запорізького відділення ВМГО «Федерація дебатів України» Юлія Юргіна), під час якої учасники навчилися планувати діяльність розвитку цілого міста, використовуючи принципи сталого розвитку.
Як відзначили учасники наприкінці зустрічі, захід був цікавим та продуктивним. Випускники освітніх програм «Шведського інституту» змогли обмінятися досвідом як зі студентами, так і з школярами, а водночас здобули навички практичної роботи з реалізації концепції сталого розвитку, потренувалися створювати й раціонально планувати проекти для розвитку свого міста.
Організатори комплексної програми дякують керівництву Запорізького національного університету за можливість реалізації подібних заходів і запрошують всіх охочих до співпраці в рамках діяльності Соціологічної майстерні на базі факультету соціології та управління, а також в інших проектах, які спрямовані на якісні перетворення в галузі розвитку українських міст та громадянського суспільства.

Факультет соціології та управління