Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Координаційна рада НТСА ДМВ обговорила Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність»

Координаційна рада НТСА ДМВ обговорила Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність»

07.12.2015 10:56 Наукове товариство студентів аспірантів докторантів та молодих вчених засідання Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність»

За дорученням проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука під час оперативної наради Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ЗНУ її учасники обговорили провідні положення Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Як відомо, 26 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон у другому читанні. У Запорізькому національному університеті його провідні положення розглянули на ректораті. Крім того, тези Закону надали для ознайомлення всім структурним підрозділам вишу.
Під час засідання Координаційної ради НТСА ДМВ Начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло ознайомила його учасників з основними положеннями цього Закону, у яких йдеться про студентів, аспірантів і молодих учених. Зокрема, законотворці уточнили таку категорію, як молодий вчений: це – учений віком до 35 років, який має вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня, або вчений віком до 40 років, який має науковий ступінь доктора наук або навчається в докторантурі.
Аспірант – учений, який проводить фундаментальні та (або) прикладні наукові дослідження в рамках підготовки в аспірантурі у вищому навчальному закладі/науковій установі для здобуття ступеня доктора філософії.
Окрім цього, Національний фонд досліджень України утворюється з метою стимулювання фундаментальних та прикладних наукових досліджень та сприятиме діяльності, спрямованій на залучення учнівської та студентської молоді до наукової та науково-технічної діяльності. Стаття 13 Закону проголошує діяльність Центрів колективного користування науковим обладнанням, зокрема залучення студентів, магістрів, аспірантів та молодих вчених до науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт. Основні положення Міжнародного наукового та науково-технічного співробітництва обґрунтовуються в Статті 66. Там наголошується, що здійснюється воно шляхом взаємного обміну науковими, науково-технічними та науково-педагогічними кадрами, студентами і аспірантами, а також спільної підготовки спеціалістів.
Також під час засідання обговорили викладені в Законі «Про наукову та науково-технічну діяльність» положення про правовий статус суб'єктів наукової і науково-технічної діяльності, державні гарантії соціально-правового статусу вчених, наукових працівників, форми і методи державного регулювання та управління у науковій і науково-технічній діяльності.

Кристина Пирогова,
Голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених

Схожі новини