Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На конференції трудового колективу ЗНУ ректор Микола Фролов прозвітував про виконання Колективного договору в 2015 році

На конференції трудового колективу ЗНУ ректор Микола Фролов прозвітував про виконання Колективного договору в 2015 році

21.12.2015 16:02 Все Факультети Університет збори трудового колективу ректор Первинна профспілкова організація юридичний відділ

18 грудня в Запорізькому національному університеті відбулася Конференція трудового колективу, під час якої ректор, професор Микола Фролов прозвітував про виконання Колективного договору в університеті у 2015 році. На заході були присутні 214 осіб – делегатів трудового колективу нашого вишу, представників факультетів, структурних підрозділів та студентського самоврядування. Тому на початку заходу його учасники визнали, що на конференції наявний кворум. А отже, всі рішення, ухвалені під час її роботи, в тому числі затвердження ректорського звіту й визнання його роботи протягом року задовільною, – легітимні.

На початку заходу до президії обрали: ректора Миколу Фролова, проректора Володимира Волкова, голову Первинної профспілкової організації ЗНУ Бориса Павловського та голову Студентської ради університету Анну Югріну.
Ведучий конференції – проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков – оголосив її порядок денний. Згідно з цим документом, першому надали слово ректору Миколі Фролову, який виступив зі звітом про результати роботи за 2015 рік. Із другого питання – стану виконання Колективного договору – прозвітували ректор університету Микола Фролов і голова профспілкового комітету ЗНУ Борис Павловський. Щодо третього і четвертого питань – змін і доповнень до колективного договору й трудового розпорядку – виступила начальник юридичного відділу Ольга Кулініч.
На початку свого виступу Микола Олександрович наголосив, що в цьому році Запорізькому національному університету доводилося працювати в непростих умовах. Увесь рік у ЗНУ багато уваги приділяли імплементації основних положень Закону України «Про вищу освіту», затвердженого у 2014 році. До того ж, університет, як і вся країна, на сьогодні перебуває в умовах фінансової скрути. Однак, попри всі труднощі, ВНЗ успішно виконує свою головну місію: він продовжує розвиватися й модернізувати освітній процес, збільшувати кадровий потенціал, збагачувати матеріально-технічну базу. «Маємо відзначити стабілізацію в останні роки контингенту студентів у нашому виші. На сьогодні в ЗНУ навчається 11 628 студентів (із них 7 854 – на денному відділенні, з їх числа 38% – на держбюджетній формі навчання, а 62% – за кошти юридичних і фізичних осіб). У магістратурі на сьогодні навчається 1 006 осіб (це на 83 особи більше ніж у минулому році). Вступна кампанія засвідчила високий організаційний рівень та відповідальність, із якою поставилися до цієї важливої події всі працівники нашого вишу. На 1 курс на бакалаврат вступили 1 547 осіб. На старші курси на базі ОКР «молодший спеціаліст» – 507 випускників коледжів, із них – 118 із Запорізького педагогічного коледжу», – зауважив у своєму виступі Микола Фролов.
Також він зазначив, що у ЗНУ багато уваги приділяється навчальній і навчально-методичній діяльності. Чимало зусиль колектив університету докладає для імплементації основних положень Закону України «Про вищу освіту». Співробітниками кафедр розроблений електронний контент із близько 3 000 навчальних дисциплін для всіх спеціальностей і курсів. На сьогодні до 70% навчальних дисциплін наявні в електронному вигляді.
Особливого значення в ЗНУ надають практичній підготовці студентів. Так, на сьогодні перелік баз практики для студентів всіх факультетів – підприємств, організацій та установ різної форми власності – становить 400 пунктів. Студенти педагогічних спеціальностей проходять практику на базі 70 загальноосвітніх шкіл, ліцеїв та гімназій, у планах керівництва вишу – розширити базу практик для майбутніх педагогів.
Крім того, у своєму виступі Микола Олександрович закцентував увагу присутніх на розвитку кадрового потенціалу ЗНУ. Він наголосив, що зараз в університеті працює 629 науково-педагогічних працівників, із них – 78 професорів, докторів наук і 427 доцентів, кандидатів наук. У 2015 році на базі ЗНУ захистили 48 кандидатських дисертацій, у тому числі 23 – викладачі нашого ВНЗ та 4 докторські дисертації, усі їхні автори є науковцями нашого вишу.
Цього року збільшилася кількість бюджетних місць – на 47% в аспірантурі ЗНУ та на 57% в докторантурі. Позитивна динаміка спостерігається і на контрактній формі навчання – цього навчального року на неї вступили 78 аспірантів (минулого року їх було 45, а позаминулого – всього 20).
Розповідаючи про міжнародну діяльність, ректор зауважив, що на сьогодні в ЗНУ діє 55 міжнародних угод. Крім того, 181 особа пройшла стажування на базі вищих навчальних закладів Великобританії, Канади, Франції, США. У рамках дії міжнародної програми «Еразмус+» наші студенти проходили стажування в Італії, Румунії, Чехії, Словенії тощо. Багато уваги в університеті приділяється розвитку співпраці з діловими партнерами – вищими начальними закладами й науковими установами – з Польщі, Туреччини, Болгарії, Франції, з якими в ЗНУ вже є серйозні напрацювання. Зараз на базі університету здобувають освіту 54 іноземних громадянина.
Також Микола Фролов запевнив, що адміністрація ВНЗ виконує всі положення закону України «Про вищу освіту» щодо студентського самоврядування та підтримує плідний діалог із його представниками. Так, у виші здійснюються всі необхідні соціальні виплати студентам й аспірантам. Зокрема, протягом року стипендії були проіндексовані на загальну суму в 3 млн 162 тис грн, причому значну суму виплат здійснили за кошти самого університету, із його спецфонду. На сьогодні у нашому виші навчається 25 студентів, що мають статус переселенців із зони проведення АТО, у тому числі 14 – на першому курсі. Вони також отримують матеріальну допомогу.
Окремим пунктом у звіті Миколи Олександровича йшлося про стан матеріально-технічної бази університету та її оновлення й розширення. Так, на сьогодні комп’ютерний парк ЗНУ налічує 1360 одиниць техніки, які на 100% забезпечені виходом до всесвітньої інтернет-мережі. Це – 55 спеціалізованих лабораторій та комп’ютерних класів.
Попри скрутні часи подовжується розвиток матеріально-технічної бази ВНЗ. Зокрема, ректор наголосив, що у 2016 році заплановано ремонт гуртожитків та навчального корпусу № 6. Також варто відзначити, що на баланс вишу передали приміщення ще одного гуртожитку, який розташований за адресою вул. Перемоги, 6, у якому незабаром розпочнуться ремонтні роботи. Зараз у процесі передання на баланс університету знаходиться приміщення колишнього Центру Науково-технічної інформації, де будуть розміщуватися аудиторії ще одного навчального корпусу ЗНУ.
Після завершення звіту ректора слово надали представникам трудового колективу. Так, завідувач відділу аспірантури і докторантури Юрій Каганов зазначив, що вже до Міністерства освіти і науки України передали документи на відкриття другої для ЗНУ спеціалізованої ради із захисту докторських дисертацій із педагогічних наук. Тільки-но за рішенням Атестаційної колегії МОН України успішно завершилася перереєстрація спеціалізованої ради із захисту кандидатських дисертацій із філологічних наук.
Відповідно до рішення ректора будуть збережені виплати 25 тис грн за захист докторської і 5 тис грн за захист кандидатської дисертації (10 тис грн – за достроковий захист кандидатської дисертації). Також Юрій Олегович звернувся до Миколи Олександровича з проханням виділити приміщення для роботи спеціалізованих вчених рад, на що ректор надав згоду і пообіцяв взяти під особистий контроль виконання цього питання.
Так само схвально відгукнулися про діяльність університету в році, що минає, та дотримання Колективного договору декан факультету іноземної філології, доцент Галина Морошкіна, декан факультету фізичного виховання, професор Микола Маліков, завідувач кафедри менеджменту організацій та логістики, професор Людмила Бухаріна та завідувач кафедри міжнародної економіки, професор Дмитро Бабміндра. Усі вони відзначили цьогорічні успіхи нашого університету у галузі міжнародної діяльності, в зміцненні матеріально-технічної бази, у напрямку розвитку прикладної складової науки, а також втілення в життя концепції вивчення іноземних мов. Також вони внесли свої пропозиції щодо подальшого розвитку й розбудови Запорізького національного університету і звернулися до представників трудового колективу із проханням визнати роботу ректора Миколи Фролова задовільною і затвердити виголошений ним звіт.
Від імені студентства ЗНУ на заході виступив член Студентської ради, представник факультету соціології та управління Антон Назаренко. Він зазначив, що в нашому університеті налагоджено плідний діалог між його керівництвом та студактивом, часто відбуваються зустрічі Миколи Олександровича та інших представників адміністрації зі студентами, керівництво дослухається до думки молодих, ділиться з ними планами щодо подальшого розвитку університету.
За результатами обговорення усі учасники заходу одностайно проголосували за те, аби затвердити звіт ректора і визнати його роботу задовільною.
Під час висвітлення другого питання порядку денного голова Первинної профспілкової організації ЗНУ Борис Павловський зазначив, що в 2015 році було виплачено матеріальної допомоги на загальну суму 87 тис 385 грн. Зокрема, 36 тис грн пішло на оздоровлення членів профспілки, 179 тис грн – на культурно-масові й культурно-виховні заходи, а ще 4 тис грн виділили для спорткомплексу. Члени ППО ЗНУ допомогли оформити субсидію на проживання в гуртожитках більше як 100 студентам. До новорічних свят придбали 1930 солодких подарунків, також закупили 114 квитків до цирку, 150 – до Театру юного глядача й 200 – до кінотеатру ім. Довженка, 23 грудня відбудеться ялинка – для дітей членів профспілки ЗНУ. Турбота про дітей співробітників і їхнє оздоровлення була відзначена Подякою Федерації профспілок України.
Начальник юридичного відділу Ольга Кулініч виступила перед аудиторією з доповіддю щодо внесення змін і доповнень до Колективного договору та Трудового розпорядку, зумовлених оновленням законодавчих актів, якими керується у своїй діяльності ЗНУ. Делегати трудової конференції одностайно проголосували за внесення низки змін до цих документів.
Наприкінці Конференції трудового колективу проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков подякував усім її учасникам за плідну працю і висловив сподівання, що весь колектив ЗНУ й надалі докладатиме багато зусиль заради невпинного розвитку університету.
Незабаром усі охочі зможуть ознайомитися із повним текстом звіту ректора Миколи Фролова на сайті Запорізького національного університету.

Таміла Тарасенко

Схожі новини