Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні правники ЗНУ обговорили деякі аспекти злочинів проти довкілля

Майбутні правники ЗНУ обговорили деякі аспекти злочинів проти довкілля

23.12.2015 10:10 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет навчання круглий стіл

21 грудня на юридичному факультеті Запорізького національного університету провели засідання круглого столу на тему: «Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу як негативне явище для світової екосистеми». Захід організували в рамках роботи проблемної студентської групи «Актуальні питання реформування кримінального та кримінально-процесуального законодавства України». Ініціатором проведення наукового засідання та його модератором стала доцент кафедри кримінального права та правосуддя Оксана Узунова.

Учасники засідання обрали цю тему для обговорення в рамках вивчення злочинів проти довкілля в межах дисципліни «Кримінальне право України (частина Особлива)».
На початку заходу доцент Оксана Узунова у своєму виступі висвітлила перед його учасниками – студентами юридичного факультету – тему «Кримінально-правова характеристика злочинів проти довкілля». Так, у її доповіді йшлося про те. що злочини проти довкілля – це суспільне небезпечні й протиправні діяння, що посягають на навколишнє природне середовище та його компоненти, раціональне використання й охорона яких забезпечує оптимальну життєдіяльність людини, а також на екологічну безпеку населення та територій, і полягають в безпосередньому незаконному використанні природних об'єктів як соціальних цінностей, що призводить до їх негативних змін.
Надалі робота круглого столу тривала в режимі обговорення. Найбільш активно в дискусії взяли участь студенти: Ілля Карпенко, Прохор Товстик, Віктор Вишняков, Сергій Виноградов і Каріна Шевченко.
Наприкінці зустрічі її учасники підбили підсумки обговорення й дійшли висновку, що охорона рослинного світу – це цілеспрямований процес правового регулювання і здійснення заходів із охорони, раціонального використання і відтворення природних рослинних ресурсів. При цьому правова охорона рослинного світу включає закріплені в законодавстві права та обов'язки суб'єктів щодо охорони, раціонального використання і відтворення природних рослинних ресурсів, їх діяльність. Також це поняття включає комплекс заходів, спрямованих на збереження об'єктів рослинного світу, охорону умов їх місцезростання, збереження від знищення, пошкодження, захист від шкідників і хвороб, а також невиснажливе використання.
Студенти – учасники засідання круглого столу – відзначили цікавість й інформативність цього заходу та подякували його організатору, доценту Оксані Узуновій.

Юридичний факультет

Схожі новини