Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Традиційні міжвишівські студентські наукові читання стартували на філологічному факультеті

Традиційні міжвишівські студентські наукові читання стартували на філологічному факультеті

24.12.2015 14:15 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет конференція

Понад сто учасників подали заявки на участь у щорічних міжвишівських студентських наукових читаннях «Козацтво в культурному просторі України і світу», які традиційно проводяться на філологічному факультеті ЗНУ. Завітали на захід не лише студенти та науковці Запорізького національного університету, але й Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова та Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди. До речі, цього року читання приурочені до 85-річчя філологічного факультету, який працює в ЗНУ від дня заснування вишу.

Головою оргкомітету виступив проректор із наукової роботи Запорізького національного університету Геннадій Васильчук, співголовами – декан філологічного факультету ЗНУ Тамара Хом’як та завідувач кафедри української літератури ЗНУ Наталія Горбач, яка також стала модератором заходу.
Проректор із наукової роботи Геннадій Васильчук привітав учасників засідання, побажав їм творчих успіхів та наснаги і вручив подяку від імені керівництва нашого університету доценту Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди Олені Вареніковій. А декан філологічного факультету ЗНУ Тамара Хом’як зазначила: «Цього року ми присвятили міжвишівські студентські наукові читання дуже важливій події – 85-річчю філологічного факультету Запорізького національного». Тамара Володимирівна також згадала про історію створення конференції, провела паралелі між історією та сьогоденням як у літературі, так і в дійсності – наголосила на актуальності дослідження цих питань. Вона побажала учасникам поділитися власними науковими розвідками, думками з приводу висвітлення питань козацтва у літературі, розширити свої знання та обмінятися ідеями.
На пленарному засіданні свої доповіді представили шестеро студенток філологічного факультету нашого вишу – Наталія Зубець, Анжеліка Калюжна, Лілія Кардинал, Марія Ленок, Олена Пасевін та Віра Расихіна. Юні науковці розглядали такі теми, як: «Світ козацтва в повісті Л. Кононовича «Пекельний звіздар»», «Роль перифраз у відтворенні козацького історико-культурного простору (на матеріалі драми Митрополита Іларіона «Розп’ятий Мазепа»)», «Нестор Запорізької Січі»: концепція образу Д. Яворницького в книзі І. Шаповала «В пошуках скарбів», «Мотиви угоди як один зі способів перемоги над темними силами в оповіданні «Заклятий козак» Г. Мачтета», «Козацькі мотиви мережевої поезії: сучасне бачення славетного минулого», а також «Запорозька Січ як військово-політична й господарська організація в романі М. Вінграновського «Северин Наливайко»».
Після закінчення урочистого відкриття конференції всі учасники наукових читань розійшлися по секціях, у яких і продовжили роботу. Цього року їх передбачено сім: «Козацтво в українському фольклорі», «Дослідження і популяризація історії козацтва засобами художнього і публіцистичного слова», «Моделювання історії як художнього тексту: класичний досвід», «Традиційні та альтернативні сценарії актуалізації козацької тематики: досвід XX-XXI ст.», «Образи козацьких очільників у літературі», «Дидактичний та розважальний потенціал козацької тематики в дитячій літературі» та «Мовні аспекти історичних творів про козацтво».

Ксенія Сухаренко

Схожі новини