Під час робочого візиту до Запорізького національного університету представники Тартуського коледжу (Естонія) 11 січня відвідали юридичний факультет. Почесні гості вишу обговорили з керівництвом і магістрантами факультету перспективи подальшої співпраці наших вищих навчальних закладів. Також на зустрічі йшлося про особливості вирішення мовного питання в Україні та в Естонії, міжнародну діяльність навчальних закладів, академічну мобільність викладачів і студентів відповідно до норм європейського освітнього простору.
Представники Тартуського коледжу – його директор Крістіна Каллас, керівник із роботи з молоддю та викладач соціальних основ коледжу Марія Журавльова, завідувач відділу іноземних мов Ніна Рауд і фахівець із міжнародного співробітництва Інга Яагус – зустрілися із деканом юридичного факультету Тетяною Коломоєць, її заступником із міжнародної діяльності Михайлом Віхляєвим і магістрантами першого року навчання.
Крістіна Каллас на початку зустрічі наголосила, що в Естонії коледжі прирівнюються до вищих освітніх закладів, а не є закладами середньої ланки освіти, як в Україні. Також вона відзначила, що на сьогодні у їхньому коледжі не готують юристів, однак у перспективах вони планують розвивати цей напрямку освітньої діяльності. Справа в тому, що коледж спеціалізується на підготовці вчителів, які б могли викладати предмети в школах із кількома мовами навчання. На сьогодні у Нарві – частині Естонії, де розміщується коледж, багато російськомовного населення, однак викладають у вищих навчальних закладах країни естонською. Тому виникла гостра потреба у достатній кількості вчителів, які б водночас володіли не лише естонською, але й російською мовами й були в курсі інноваційних методик викладання. Однак, так само важливо для розвитку регіону наявність російськомовних юристів – суддів, адвокатів, співробітників пенітенціарної системи.
Таким чином, співробітники коледжу із великим зацікавленням вислухали пропозиції декана Тетяни Коломоєць щодо можливих напрямків співпраці з нашим вишем: перспективи академічних обмінів для студентів і викладачів, стажування на базі іноземних вишів для викладачів тощо.
Тетяна Олександрівна розповіла про особливості навчання в нашому університеті студентів-іноземців, наголосивши, що для цього у ЗНУ створені всі необхідні умови. Також гостей зацікавила розповідь про відкриття центру німецького права на базі нашого вишу, про вивчення англійської протягом усього періоду навчання у виші тощо.
Крім того, декан юридичного факультету згадала про те, що минулого навчального року захист магістерських робіт проходив двома мовами: українською чи англійською, за вибором студентів, що було засвідчено відповідними сертифікатами.
Також естонські науковці зацікавилися тим, що студенти факультету з другого курсу мають можливість навчатися за індивідуальним графіком, поєднуючи навчання та роботу. Крім того, протягом навчання, завдяки співпраці факультету із державними установами, організаціями та приватними юридичними фірмами, майбутні правники можуть проходити практики, формувати потрібні практичні навички й знайомитись із потенційними роботодавцями.
Представники ЗНУ скористалися можливістю поставити питання щодо особливостей вищої освіти в Естонії, її судової системи, міжнародних зв’язків естонських вишів тощо.
Наприкінці зустрічі викладачі юридичного факультету й гості обмінялися пам’ятними сувенірами, а Крістіна Каллас зробила запис у книгу почесних гостей факультету, у якому побажала представникам ЗНУ подальших здобутків і перемог.
Таміла Тарасенко