Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Турнір для юних ІТ-фахівців

Турнір для юних ІТ-фахівців

13.01.2016 09:36 Все Факультети Економічний Економічний факультет профорієнтаційна робота змагання

На базі Малої академії управління бізнесом Комунарського районного центру молоді та школярів відбувся міський Турнір із інформаційних технологій. Організаторами Турніру виступили: Департамент освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, економічний факультет Запорізького національного університету, ЗОІППО та Комунарський районний центр молоді та школярів.

У заході взяли участь вихованці гуртків інформатики та програмування позашкільних навчальних закладів міста Запоріжжя – Малої академії управління бізнесом Комунарського районного центру молоді та школярів (МАУБ КРЦМтаШ) та Станції юних техніків (СЮТ). 36 учасників змагалися у трьох номінаціях: «Junior», «Middle» та «Senior». Головна тема міського Турніру - «Що Україна дала світу».
На виконання завдань вихованці мали дві години. У номінації «Junior» потрібно було створити малюнок у графічному редакторі MS Paint, презентацію в MS Power Point та скласти кросворд на тему «Винаходи українців, які відомі у всьому світі». У номінаціях «Middle» та «Senior» завдання полягало у створенні бази даних Access та таблиці з діаграмами в Excel, а в номінації «Senior» додатково розробити мультимедійну презентацію з використанням анімацій, гіперпосилань, навігації, музики тощо на тему «Видатні винахідники України». «Родзинкою» Турніру була додаткова пропозиція: за бажанням та за додатковий час скласти англійською мовою кросворд із термінів сфери ІТ. Заключним етапом змагання став захист наукових робіт. Учасники вели активну дискусію, аналізували власні досягнення та інтелектуальні здобутки товаришів.
До складу журі Турніру увійшли: доцент кафедри економічної кібернетики ЗНУ Віта Лось (голова журі) та доцент цієї кафедри Дмитро Очеретін і методист науково-методичного центру позашкільної освіти ЗОІППО Клара Голдобіна.
Під час Турніру відбулася скайп-зустріч із випускницею МАУБ, а на цей час співробітницею київської IT-кампанії «MacPaw» Олександрою Чернявською, яка розповіла вихованцям про сучасну ІТ-кампанію європейського рівня, а також про те, як стати конкурентоспроможним фахівцем на ринку інформаційних технологій та мати перспективи професійного зростання в майбутньому. Також члени журі – представники кафедри економічної кібернетики економічного факультету ЗНУ – розповіли вихованцям ПНЗ про можливості навчання на факультеті, про кафедри факультету та про яскраве студентське життя.
У кожній номінації визначили переможців. Ними стали: «Junior» – Олександра Балабан (1 місце), Людмила Коржова (2 місце), Роман Павлов (3 місце); «Middle» – Валерія Пекна, Аліна Саліщева й Максим Шнайдер (1, 2 та 3 місце відповідно); «Senior» – Микита Фоміних, Артем Цвятков та Наталія Іващенко (відповідно, 1, 2 і 3 місце). Учні отримали цінні подарунки, грамоти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, економічного факультету ЗНУ.
Теплі слова на адресу учасників Турніру прозвучали від педагогів, організаторів та журі, зокрема від викладачів Запорізького національного університету Віти Лось і Дмитра Очеретіна.
На думку представників економічного факультету, які активно беруть участь у таких заходах, подібні змагання сприяють виникненню та зростанню інтересу до поглибленого вивчення інформаційних технологій, професійній орієнтації молоді, виявленню та розвитку обдарованих учнів, стимулюванню зростання їхнього творчого, інтелектуального, духовного потенціалу, самовдосконаленню учнівської молоді.

Економічний факультет

Схожі новини