Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Іноземні гості відзначили багатовекторність діяльності ФІФ

Іноземні гості відзначили багатовекторність діяльності ФІФ

15.01.2016 10:24 Все Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології зустріч міжнародна діяльність

12 січня на факультеті іноземної філології відбулася зустріч з делегацією з Нарвського коледжу Тартуського університету (Естонія). А саме директором коледжу Крістіною Каллас, керівником із роботи з молоддю Марією Журавльовою, завідувачем відділу іноземних мов Ніною Рауд і фахівцем із міжнародного співробітництва Інгою Яагус. До зустрічі долучилася голова відділу міжнародних зв’язків і роботи з іноземними студентами ЗНУ Вікторія Вертегел. Вона презентувала основні напрямки міжнародної діяльності університету.

На початку зустрічі декан факультету, доцент Галина Морошкіна окреслила основні галузі роботи факультету та детально ознайомила гостей з його міжнародними зв’язками: залучення іноземних спеціалістів до викладання на факультеті (Кірона Ріда з Великобританії, Марії Інніс із США, Клеманс Лангле й Жана-Люка Іссле з Франції, Хосе Муньос Косіайса та Елени Муньос Компана з Іспанії). Найбільшу увагу колег з Естонії привернуло співробітництво ФІФ з університетом Дю Мен, особливу зацікавленість викликали відеоконференції, які проводяться з французькими колегами у режимі реального часу та можливість студентів ФІФ отримати одночасно диплом українського та французького університетів.
Професор Санія Єнікєєва представила присутнім наукову сферу діяльності факультету: конференцію «Іноземна філологія у XXІ столітті», наукові інтереси та потенціал колективу факультету. Жваву дискусію викликала відмінність систем наукових ступенів України та країн ЄС.
Методичний доробок факультету у галузі викладання іноземних мов презентувала доцент кафедри викладання другої іноземної мови Ольга Каніболоцька. Вона відзначила ключову роль новітніх медіатехнологій у навчанні студентів. Викладач запропонувала присутнім ознайомитися з результатами проектної діяльності студентів та її застосування під час практики у школах м. Запоріжжя. Ольга Анатоліївна підкреслила, що методичні надбання викладачів факультету зібрані у колективній монографії «Сучасні технології навчання іноземних мов у вищій школі (з досвіду роботи викладачів факультету іноземної філології)». До найновітніших методичних розробок факультету також належить комп’ютерна програма для читання художнього тексту іноземною мовою, яку представила автор, викладач кафедри іноземних мов професійного спрямування Анна Драч.
Діяльність сектору виховної роботи факультету презентувала заступник декана з виховної роботи Марина Воробйова. Вона наголосила на зв'язку заходів, які організовують на факультеті (зокрема, театральні вистави, концерти, благодійні ярмарки) з навчанням студентів іноземній мові та їхньою майбутньою професійною діяльністю. Учасників зустрічі зацікавила розповідь про співробітництво ФІФ з Хортицькою національною навчально-реабілітаційною академією у напрямку покращення мовної компетенції учнів та студентів академії.
У підсумку зустрічі естонські колеги відзначили багатовекторність та масштабність діяльності факультету та наголосили на перспективності співпраці Нарвського коледжу та факультету іноземної філології ЗНУ.

Факультет іноземної філології

Схожі новини