Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор Микола Фролов обговорив шляхи майбутньої співпраці з науковцями Нарвського коледжу

Ректор Микола Фролов обговорив шляхи майбутньої співпраці з науковцями Нарвського коледжу

16.01.2016 12:01 Все Факультети Юридичний Університет зустріч міжнародна діяльність

14 січня, в останній день робочого візиту до Запорізького національного університету, делегація Нарвського коледжу Тартуського університету зустрілася з ректором ЗНУ, професором Миколою Фроловим, а також із представниками ректорату – першим проректором, професором Олександром Бондарем та проректором з наукової роботи, професором Геннадієм Васильчуком. Також на зустрічі були присутні декан факультету іноземної філології, доцент Галина Морошкіна та доцент кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Олександра Головко. Представники Нарвського коледжу обговорили із керівництвом та викладачами ЗНУ перспективи налагодження співпраці між нашими освітніми закладами та висловили захоплення нашим університетом.

Естонські науковці – директор Нарвського коледжу Тартуського університету Крістіна Каллас, керівник навчальної програми «Робота з молоддю» Марія Журавльова, спеціаліст з міжнародних відносин Інга Яагус та завідувач відділенням іноземних мов Ніна Рауд – під час розмови з ректором ЗНУ Миколою Фроловим запевнили, що на них дуже приємне враження справило спілкування із викладачами та студентами вишу. «У працівників вашого університету сяють очі, вони сповнені ентузіазмом та ладні докладати великі зусилля заради подальшого процвітання вишу», – зауважила Марія Журавльова.
Директор коледжу Крістіна Каллас відзначила, що студенти ЗНУ під час зустрічі з іноземною делегацією продемонстрували неабияке зацікавлення щодо участі в міжнародних програмах, а також гарний рівень знань.
Крім того, гості подякували керівництву університету за активну участь Запорізького національного в благодійній діяльності, зокрема у міжнародних програмах допомоги дітям тимчасових вимушених переселенців із зони проведення антитерористичної операції на Сході Україні. Так, минулого року на базі санаторію-профілакторію ЗНУ на о. Хортиці естонська благодійна організація влаштувала літній табір для дітей переселенців. Ректор Микола Фролов, у свою чергу, запевнив почесних гостей, що наш виш ніколи не залишається осторонь важливих суспільних процесів та займає активну громадську позицію. Микола Олександрович пообіцяв, що цього року влітку діти переселенців із Донецької та Луганської областей знову зможуть відпочити на базі нашого санаторію.
Крім того, під час зустрічі Микола Олександрович розповів гостям про специфіку діяльності та основні досягнення кожного факультету університету. Так, чималу цікавість у представників Нарвського коледжу викликало повідомлення про те, що викладачі математичного факультету плідно беруть участь у міжнародних наукових програмах, присвячених створенню штучного інтелекту. Також їхню увагу закцентували на тому, що філологічний факультет – один із найстаріших у виші, завжди був джерелом національної самоідентифікації для нашого регіону.
За словами естонських колег, мовне питання є актуальним і для Нарвського регіону Естонії. Тож на них велике враження справило рішення керівництва університету спрямовувати зусилля викладацького колективу на те, аби студенти ЗНУ гарно володіли не лише державною, але й англійською мовою. Адже це – необхідна умова для успішної інтеграції сучасної молоді до міжнародного академічного простору.
До того ж, естонські науковці були приємно здивовані багатопрофільністю міжнародної діяльності нашого університету, спрямованою на залучення викладачів і студентів до світової академічної спільноти.
Наостанок учасники зустрічі обмінялися сувенірами на згадку про перебування естонських викладачів у нашому університеті.
Приємним сюрпризом для всіх присутніх стало несподіване завершення зустрічі. Оскільки вона відбулася у день Святого Василя, коли, за народною традицією, в українських селах парубки ходили засівати оселі, бажаючи щастя й добробуту господарям, то студенти ЗНУ вирішили поздоровити керівництво вишу. Вони під керівництвом декана юридичного факультету, професора Тетяни Коломоєць та її заступника, доцента Миколи Мартинова завітали до ректорату, аби побажати щастя й добробуту представникам адміністрації. До речі, ректор ЗНУ Микола Фролов також взяв участь у дійстві, побажавши при цьому всім присутнім та університету благополуччя й розвитку в цьому році.
Гості були приємно вражені й зацікавлені такою яскравою та гарною українською традицією.
А насамкінець директор коледжу Крістіна Каллас наголосила, що протягом перебування їхньої делегації в ЗНУ підготували кілька важливих проектів про співробітництво між нашими вищими навчальними закладами. Вона висловила сподівання, що незабаром освітяни укладуть угоду про співпрацю між ЗНУ та Нарвським коледжем.
Ректор ЗНУ Микола Фролов запевнив присутніх, що незабаром відбудеться візит у відповідь до естонського освітнього закладу, а до складу делегації увійдуть представники ректорату та декани факультетів Запорізького національного університету.

Таміла Тарасенко

Схожі новини