Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Подорожі від профспілки ЗНУ

Подорожі від профспілки ЗНУ

16.01.2016 10:05 Все Факультети Біологічний Економічний Первинна профспілкова організація подорож економічний факультет виховний відділ біологічний факультет

Щороку в осінньо-зимовий період представники Первинної профспілкової організації ЗНУ висувають пропозиції кількох подорожей та інших цікавих заходів для викладачів, співробітників та студентів нашого вишу. Так, за словами голови профспілки Бориса Павловського, цієї зими співробітники його структурного підрозділу підготували два екскурсійних проекти: одноденну поїздку до Дніпропетровська та неймовірну святкову мандрівку до країн Прибалтики.

Наприкінці осені м. Дніпропетровськ змогли відвідати 80 представників нашого університету. У рамках екскурсійної програми вони оглянули «Інтерпайп сталь» – перший металургійний завод, побудований в часи незалежності Україні, музей ретроавтомобілів «Машини часу» та відвідали відомий Дніпропетровський академічний театр опери й балету, де відбувся перегляд вистави «Спляча красуня». Окрім гарного настрою від подорожі також приємним подарунком від ППО ЗНУ для екскурсантів стала 50% оплати за екскурсію.
Так, студентка 4 курсу економічного факультету Ксенія Комарова разом із екскурсійною групою ЗНУ відвідала Дніпропетровськ: «Окрім великих культурних об’єктів ми також оглянули місцеву церкву, прогулялися набережною та завітали до Торгово-розважального центру ‘’МОСТ-Сіті центр’’. Однак більш за все мені сподобалася екскурсія до новоствореного металургійного заводу ‘’Інтерпайп сталь’’, який розпочав випускати свою продукцію у 2012 р. Вражає тут усе: новизна технологій обробки сталі, встановлене модерне виробниче обладнання, а також умови праці його колективу, які відповідають європейським. Дуже вдячна за подорожі, які відбуваються завдяки організації ППО ЗНУ. Я не вперше беру участь у таких екскурсіях, зокрема минулого року я побувала в Одесі. Завдяки мандрам, можна побачити багато нового та цікавого, познайомитися із життям інших українських міст».
А от для четвертокурсника економічного фаху (спеціальність «Міжнародна економіка») Олега Тіцького ця подорож стала не тільки пізнавальною, а й корисною: «Під час відвідин сучасного заводу ‘’Інтерпайп сталь’’ ми змогли ознайомитися із технологічним процесом виготовлення сталі. Для мене як для економіста цей напрям діяльності дуже цікавий, і я навіть мав розмову зі співробітником цього підприємства, який проводив для нас екскурсію, щодо можливостей працевлаштування. Справа у тому, що цей металургійний комплекс уже співпрацює із закордонними структурами і розширює таку взаємодію, окрім того концептуальна політика, що тут проводиться, першочергову можливість працевлаштування надає молодим і перспективним фахівцям. Відтак, я маю надію після завершення навчання у ЗНУ отримати там своє перше робоче місце і мати гарну оплату за працю, Коло економічних спеціальностей, потрібних для функціонування заводу, тут досить широке: від перекладача економічної інформації та бухгалтера до економіста, менеджера тощо».
Дніпропетровськ відвідала й заступник голови Студентської ради ЗНУ Оксана Вітковська: «Ми, економісти, цілою групою – близько 10 студентів – відправилися в екскурсійну подорож з певною метою, бо прагли познайомитися із виробництвом ‘’Інтерпайп сталь’’. Відтак, нам дуже вчасною стала допомога від профспілкової організації університету в її здійсненні. Хочу також сказати, що я не вперше відвідую екскурсії, які пропонує ППО ЗНУ, була в Одесі, ще раз у Дніпропетровську (за іншою екскурсійною програмою). Окрім того, дуже цікаво відпочити і прогулятися із друзями з університету. Велике спасибі працівникам профспілки, адже без їхньої участі, ми самостійно навряд чи здійснили б ці подорожі».
Однак головною подією цієї зими стала міжнародна подорож (3-9 січня), під час якої 17 співробітників та студентів нашого вишу відвідали три столиці Прибалтійського регіону – Ригу, Таллінн і Вільнюс. У рамках візиту до країн Прибалтики вони змогли побачити відомі історичні та культурні пам’ятники цього регіону, зокрема Рундальський палац, збудований архітектором Растреллі у Латвії, та ознайомитися із життям і традиціями прибалтійців.
Своїми враженнями від екскурсії до «Прибалтійського тріо» поділилася доцент кафедри садово-паркового господарства та генетики рослин біологічного факультету Олена Войтович: «Мене особисто вразили історичні пам’ятники та будівлі старих районів міст Риги, Таллінна й Вільнюса, вік яких налічує 700-900 років. Їхні будівлі представляють готичний стиль та бароко. Ці архітектурні пам’ятники зберігаються і доглядаються особливо ретельно. Неподалік від Риги ми також зробили зупинку у заміській резиденції герцогів Курляндії – Рундальському палаці. На його території відбулася екскурсія, під час якої нам розповіли не лише про історію замку, а й про подробиці родоводу його володарів. Хочу сказати, що під час подорожі, ми не тільки оглянули історичні пам’ятники, а й познайомилися із сучасним життям мешканців колишніх республік СРСР, які (як і Україна) не так давно отримали статус незалежних. Зокрема, відвідали найбільший у цьому риболовецькому регіоні Ризький рибний базар (знаходиться у приміщеннях військових ангарів, які залишилися ще від часів німецької окупації) – тут представлена величезна кількість найрізноманітніших рибопродуктів, тож ми мали змогу й скуштувати морські делікатеси. Також під час подорожі нас пригощали стравами національної прибалтійської кухні, у тому числі різноманітними напоями. Я дуже вдячна працівникам профспілкової організації ЗНУ за приємні святкові дні, яких, можливо, і не було б у моєму житті, якби не організована ними подорож».
Не менш позитивні враження залишилися від поїздки й у фахівця відділу виховної роботи Вікторії Зінченко: «Я просто в захваті від екскурсії прибалтійськими містами. Насамперед, я вперше відвідала країни цього регіону і мала змогу познайомитися із традиціями, життям і історією прибалтійців. Кожне місто, яке ми відвідали у цих країнах, унікальне, тут дивним чином гармонійно поєднується старовинна та сучасна архітектура, що подекуди мені нагадувало український Львів. Також ми встигли помилуватися зимовими морськими пейзажами під час відвідин Юрмали – чудового містечка, яке з одного боку оточене морем, а з іншого – лісом. Окрім того, під час подорожі я мала можливість ділитися усіма моїми враженнями із друзями – колегами з університету та іншими учасниками подорожі, серед яких були й нові знайомства, зокрема у мене з’явилися друзі у Києві. Також дуже приємні спогади залишилися від короткої, але змістовної прогулянки столицею нашої країни – Києвом: тут ми побачили зимову казку, що захопила вулиці цього міста – новорічна ялинка і зимове містечко розтягнулися від площі Софійської до площі Михайлівської. Щиро дякую співробітникам університетської профспілки за чудову новорічну прогулянку!».
Особливу подяку за організацію цікавих екскурсій висловили їхні учасники голові ППО ЗНУ Борису Павловському та бухгалтеру цього структурного підрозділу Світлані Носовій.
Окрім цікавих подорожей, треба відзначити, що не менш вдалою була і програма осінньо-зимових та передноворічних заходів, квитки на які надав представникам колективу нашого вишу за 50% ціною профспілковий комітет. Так, понад 500 студентів, викладачів і співробітників змогли відвідати концертно-розважальні програми та фільми, які запропонували глядачам Запорізька обласна філармонія (Музична подорож «На крилах мистецтва», фольк-мюзикл «Покровський ярмарок» тощо) та кінотеатр ім. О.Довженка («Стів Джобс», «Зоряні війни» та інші).
Співробітники ППО ЗНУ продовжують радувати своїми пропозиціями представників нашого університету. Як повідомила головний бухгалтер цієї організації Світлана Носова, вже можна замовляти квитки на кінець січня до щойно відкритого біля ПС «Юність» льодового майданчику «Метелиця» та до Запорізької обласної філармонії – із 50% знижками.

Олена Хлистун

Схожі новини