Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці біологічного факультету провели майстер-клас для вчителів хімії Запорізької області

Науковці біологічного факультету провели майстер-клас для вчителів хімії Запорізької області

22.01.2016 09:25 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет майстер-клас профорієнтаційна діяльність

Представники біологічного факультету Запорізького національного університету великого значення надають профорієнтаційній діяльності, роботі з обдарованою молоддю, а також – організації інформаційно-методичних заходів, призначених для шкільних вчителів. Так, 20 січня в ЗНУ провели черговий майстер-клас для вчителів хімії та біології міста й області. Ініціаторами заходу стали викладачі біологічного факультету та співробітники Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

Цього разу до нашого університету завітали 18 вчителів із загальноосвітніх шкіл та гімназій м. Запоріжжя, а також із Чернігівського, Вільнянського, Михайлівського, Гуляйпільського, Токмакського й Пологівського районів. До речі, серед них були випускники нашого вишу, які обрали для себе педагогічну кар’єру. Представники ЗНУ не лише ознайомили колег, які працюють у закладах середньої ланки освіти, із новітніми досягненнями у природничій галузі. Викладачі провели для гостей комплексний аналіз результатів минулорічної участі учнів у ЗНО із хімії та біології. Крім того, учителям надали рекомендації щодо підготовки старшокласників до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні та в наукових конкурсах й олімпіадах.
Старший викладач Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Світлана Дехтіренко, коментуючи перебіг заходу, відзначила, що в ЗНУ багато уваги приділяють просвітницькій роботі серед вчителів міста й області. Наш університет – це постійний партнер ЗОІППО. «Крім того, одним із пріоритетних напрямків діяльності вчених цього вишу є робота з обдарованими учнями. Так, 23 січня відбудеться обласна олімпіада з хімії для школярів. Багато представників факультету увійдуть до суддівської колегії. Також вони виступають консультантами переможців обласного етапу олімпіади, дієво готують їх до участі в інтелектуальному змаганні загальноукраїнського рівня. Зокрема, завдяки їхнім зусиллям минулого року наша область вийшла на 4 місце у всеукраїнській олімпіаді з хімії серед 26 регіонів-учасників. Це – найвищий показник нашого регіону серед природничих наук. Запорізький національний університет зацікавлений в тому, аби талановиті учні ставали його студентами, а в майбутньому, після здобуття якісної вищої освіти, вчителями, підвищуючи загальний рівень середньої освіти в нашій області», – наголосила вона.
Під час майстер-класу перед учителями виступила декан біологічного факультету, професор Людмила Омельянчик. Вона привітала всіх учасників заходу та зазначила, що такі зустрічі зі шкільними вчителями є необхідною ланкою профорієнтаційної роботи представників факультету. Подібні майстер-класи та семінари дозволяють не лише допомогти представникам шкіл міста й області в проведенні корисних, сповнених актуального матеріалу, занять зі школярами. Вони також сприяють тому, аби найталановитіші учні області в майбутньому ставали студентами ЗНУ. Також декан розповіла присутнім про досягнення науковців ЗНУ, зокрема про їхні науково-методичні напрацювання, якими можна скористатися під час проведення шкільних уроків. Людмила Олександрівна висвітлила таке актуальне для сучасного освітнього процесу в школах питання, як правила роботи із прекурсорами.
Вона запропонувала гостям ЗНУ взяти участь в екскурсії всіма кафедрами факультету. Вчителі змогли ознайомитися із матеріально-технічною базою університету, вислухати розповіді завідувачів кафедр та їхніх співробітників про напрямки роботи університетських вчених та про досягнення викладачів і студентів факультету. Також під час заходу йшлося про роботу представників професорсько-викладацького складу факультету з обдарованою молоддю.
До того ж, доцент кафедри хімії Михайло Завгородній виступив перед учителями, розповівши про критерії оцінювання готовності учнів до участі в ЗНО. Він проаналізував типові помилки, яких припустилися старшокласники минулого року під час участі в безкоштовних тренінгах, організованих нашим університетом. Також він запросив усіх охочих взяти участь у цьогорічному пробному зовнішньому незалежному оцінюванні із хімії та біології, яке відбудеться у ЗНУ 6 березня.
Доцент кафедри загальної та прикладної екології та зоології Олександр Корж розповів гостям ЗНУ про особливості екологічної освіти молоді та про те, на що треба звернути увагу при підготовці молоді до участі в олімпіадах.
Завершився майстер-клас візитом до природничого музею ЗНУ. Його директор Олександр Коротя ознайомив гостей із цікавою та різноплановою експозицією та нагадав їм, що двері музею завжди гостинно відкриті для школярів та їхніх наставників.
Усі вчителі-учасники майстер-класу висловили своє захоплення рівнем організації заходу та корисністю отриманої інформації. Так, вчителька Запорізької загальноосвітньої школи № 103 Людмила Боровська зауважила: «На мене велике враження справила ерудованість лекторів. Ми послухали цікаві доповіді, чудово проілюстровані відеопрезентацією, змогли поставити запитання науковцям університету й отримати на них вичерпні відповіді. Крім того, дуже сподобалася екскурсіями біологічним факультетом. Окремо хочу подякувати організаторам за те, що вони роздали нам зошити з минулорічних пробних тренінгів із хімії та біології: тепер ми зможемо продемонструвати учням, як саме виглядають тестові завдання, на конкретних прикладах. До того ж, просто чудово, що університет проводить безкоштовні тренінги із ЗНО: матеріальні обставини у сім’ях випускників сьогодні дуже різні, а так усі охочі зможуть взяти участь у пробних тестуваннях».

Таміла Тарасенко

Схожі новини