Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь в обговоренні питань STEM-освіти в Запоріжжі

Представники ЗНУ взяли участь в обговоренні питань STEM-освіти в Запоріжжі

27.01.2016 15:20 Все Факультети Математичний Круглий стіл STEM-освіта

Вчора на базі Запорізького колегіуму №98 відбулося засідання круглого столу на тему «Сучасні підходи до STEM-навчання. Світовий досвід та завдання вітчизняної освіти». Серед його учасників – освітян вищої та середньої школи, представників обласної та міської адміністрації, керівників гуртків дитячо-юнацької творчості – були й представники ЗНУ: проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук та декан математичного факультету Сергій Гоменюк.

Під час зібрання йшлося про незадовільний стан системи загальної середньої освіти в Україні та відсутність вмотивованості серед учнів шкіл, а також гуманітарне спрямування системи освіти загалом, що сьогодні не дозволяє у повній мірі розвиватися високотехнологічним напрямам та виробничим технологіям. Відтак представники Запорізького колегіуму №98 разом із фахівцями Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти представили досвід власних напрацювань у галузі використання інноваційних методик навчання. Присутнім був представлений сучасний напрям освіти, який сьогодні розвивається на територіях багатьох країн як західного, так і східного регіону (США, Європа, Росія, Казахстан, Китай та ін.) – STEM-навчання. Він спрямований на підготовку учнів у розділах науки (Sсience), технології (Technology), інжинірингу (Engineering) та математики (Mathematics). Учасники заходу також змогли оглянути виставку технологічних поробок учнів колегіуму.
Захід відкрила директор Запорізького колегіуму №98 Юлія Погребняк, яка запросила учасників зібрання ознайомитися із досвідом використання новітніх технологій у галузі середньої освіти та публічно обговорити можливі форми роботи і моменти взаємодії представників Запорізької адміністрації, вищої освіти та підприємств, аби сприяти розвитку технологічно-виробничого комплексу нашого регіону, а відтак і України загалом. Вона також відзначила, що очолюваний нею заклад першим на Запоріжжі почав впроваджувати подібні технології в освітній процес і досяг неабияких результатів у напрямі розвитку технічно-конструкторського мислення дітей. Окрім того, середня школа тісно співпрацює із місцевим дитячим садком №81, впроваджуючи вже на рівні дошкільної освіти новітні методики, що допомагає розвивати конструкторське мислення дітей. Присутнім наочно продемонстрували веселу гру, у якій взяли участь двоє дошкільнят і двоє дорослих. Вони мали із підручних засобів спорудити об'ємні геометричні конструкції, з чим малеча впоралася не гірше за дорослих.
Фахівці Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти – завідувач кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті Людмила Чернікова та доцент цієї кафедри Сергій Іванов розповіли присутнім про зміст технологій STEM-навчання і представили досвід іноземних колег. При цьому вони зазначили, що у світі цей підхід доволі новий, а в Запорізькій області він поки що започаткований лише на рівні кількох шкіл, лідером серед яких виступає Запорізький колегіум №98. Саме тому сьогодні зібралися разом представники різних державних і недержавних структур та організацій, аби направити спільні зусилля на прийняття організаційно-технологічних рішень, спрямованих на упровадження інноваційних технологій STEM-навчання на рівні регіону та окремих навчальних закладів. Під час обговорення теми учні колегіуму продемонстрували присутнім (на спеціальних віртуальних тренажерах) як дані технології використовуються у навчальному процесі.
Перед учасниками круглого столу також виступили та розповіли про досвід гурткової роботи із школярами у розділі робототехніки директор КЗ «Запорізький обласний Центр НТТУМ “Грані” ЗОР» Михайло Едель та вчитель Матвіївського ЗНВК «Всесвіт» Вадим Рабешко. Свої думки щодо необхідності та перспектив розвитку інженерно-конструкторського напряму на базі закладів середньої та дошкільної освіти висловили також заступник голови м. Запоріжжя Анатолій Пустоваров, начальник територіального відділу освіти, молоді та спорту Жовтневого району Лідія Єременко, регіональний представник компанії «National Instruments» в Україні Максим Гладков, заступник виконавчого директора ЗОСППР «Потенціал» Валерій Сапронов, начальник управління підбору, комплектування і розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Максим Педь, директор зі зв’язків із громадськістю ПАТ «Мотор Січ» Анатолій Малиш тощо.
У дискусії взяли участь і представники ЗНУ. Зокрема, проректор Геннадій Васильчук, наголосивши на важливості реформування системи шкільної освіти та її адаптації під потреби сучасного суспільства, запевнив організаторів круглого столу, що представники Запорізького національного університету завжди раді підтримати корисні й конструктивні ідеї. А декан математичного факультету, професор Сергій Гоменюк, згадавши стару добру традицію районних технічно-конструкторських гуртків за часів його дитинства, підтримав ідею відродження цього напряму. «Адже сьогодні, за умов зниження інтересу молоді до прикладних інженерних напрямів науки, важливо навчати шкільну молодь і орієнтувати на розвиток вітчизняної промисловості та технологій майбутнього», - зазначив він.
Під час засідання учасники також підписали резолюцію до органів обласної та місцевої влади, яка містить основні положення щодо бачення запорізькими освітянами, науковцями та виробниками розвитку STEM-освіти в Запорізькому регіоні. Присутні на зібранні також домовилися про створення робочої групи, яка буде керувати процесом впровадження цього напряму у систему освіти та координувати дії усіх учасників процесу.

Олена Хлистун

Схожі новини