Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Філологічний факультет вітає Ірину Павленко з присудженням їй вченого звання професора

Філологічний факультет вітає Ірину Павленко з присудженням їй вченого звання професора

28.01.2016 16:07 Все Факультети Філологічний

У Запорізькому національному університеті працюють фахівці, яких знають та цінують далеко за межами нашого вишу. Серед них ─ і Ірина Яківна Павленко, завідувач кафедри російської філології, доктор філологічних наук. Перелік її наукових визнань обширний: член експертної ради з питань проведення експертизи дисертаційних робіт з філологічних наук та соціальних комунікацій; член Спеціалізованої вченої ради Д26.227.01 ІМФЕ ім. М.Т. Рильського НАН України;експерт для проведення конкурсного відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів «Інтегрований курс «Література» (російська та світова)»; експерт Наукової Ради МОН України (секція «Літературознавство, мовознавство, мистецтвознавство та соціальні комунікації»); експерт з оцінки якості підручників та навчальних посібників зі спеціальності «Фольклористика. Українська усна народна творчість» Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН України, експерт регіонального Придніпровського Центру наукової інформації, член редколегії наукового видання «Вісник Запорізького національного університету. Філологічні науки», «Запорізькі єврейські читання».

Вчителі нашої області знають її як постійного голову журі секції «Фольклористика» обласного відділу МАН, творчі кола ─ як голову журі обласного огляду фольклорних колективів, члена журі обласного туру конкурсу «Червона рута». Широкі кола знають її як постійну гостю літературознавчих, культурологічних та суспільних програм обласного телебачення, зокрема, циклу передач «Легенди Хортиці».
Ірина Яківна має понад 100 друкованих праць, є одним із упорядників багатотомного видання «Новицький Я. Твори в 5-ти томах», автором збірника фольклорних творів "Духовні скарби нашого краю: фольклор Бердянського району Запорізької області", керівником наукової школи «Фольклорна традиція Нижньої Наддніпрянщини», в межах якої керує готує аспірантів. За високі показники у науковій роботі в університетському конкурсі науково-педагогічних працівників нагороджена дипломом «Кращий науковець року – 2013» у категорії «професори».
Студенти під її керівництвом здобувають перші місця на конкурсах та олімпіадах всеукраїнського рівня. Ірина Яківна ─ не тільки фахівець високого рівня, але й надзвичайно добра і чуйна людина, моральні якості якої викликають повагу у колег та студентів.
Філологічний факультет приєднується до привітань керівництва вишу та бажає творчої наснаги, подолання нових висот у царині науки, щастя в особистому житті! Прийміть теплі слова від колег та студентів!

Шановна Ірино Яківно! Щиро вітаю із присудженням заслуженого звання професора і бажаю щастя і усіляких гараздів! Дякую за те, що даруєте нам таку радість ─ працювати і творити поряд із Вами!
Є люди, яким ніколи не перестаєш дивуватися: здається, минуло багато часу з дня знайомства, але раптом відкриваєш в них якийсь непересічний талант. Такою для мене завжди була Ірина Яківна. Спочатку я її відкрила для себе як фахівця високого рівня, який може професійно говорити на будь-яку тему не тільки в галузі літературознавства, але й інших гуманітарних наук. Пізніше, коли вже стала співробітником кафедри, мене вразили людські якості: вміння підтримати, відчувати власну відповідальність за кожного, хто знаходиться поряд. Спливло вже багато років, але й досі я відчуваю себе ученицею поряд із Вами, оскільки постійно Ви подаєте приклад всім нам, як бути Людиною з великої літери, яку «світ ловив, але не піймав».

Оксана Темна, доцент кафедри російської філології

Скарбничка науки поповнилась не лише талановитим професором, але й Людиною з великої літери. Про Ірину Яківну можна сказати устами Олеся Гончара: «Ідеали, як зорі: їх не досягти, але по них можна звіряти свій шлях». Людина щира, правдива, з природним почуттям гідності, працелюбна. Поряд з Іриною Яківною хочеться творити добро. Від імені рідної кафедри і від себе особисто бажаю Ірині Яківні , щоб учні та колеги радували науковими здобутками, а людська шана була подякою за плідну працю, чуйність, і людяність».
Людмила Огіренко, ст. лаборант кафедри російської філології

Шановна Ірино Яківно!
Вітаємо Вас із новим досягненням в академічній кар’єрі, із заслуженим визнанням Ваших здобутків – присудженням вченого звання професора!
Ви своїм прикладом втілюєте одвічні чесноти вченого, учителя, наставника, а Ваші принциповість і працездатність об'єднують людей навколо наукової та навчальної діяльності кафедри й факультету. Нехай попереду у Вас буде ще багато плідних і натхненних років, не вичерпується й росте повага та любов до Вас колег, друзів, однодумців, усіх тих, із ким Ви спілкуєтеся і кому приділяєте свою увагу і час! Бажаємо, щоб Ваше життя було світлим і радісним, а дружні привітання додали життєвих сил і наснаги! Хай віра й оптимізм супроводжують Вас у будь-яких починаннях! Колектив кафедри української літератури
Особисто для мене Ірина Яківна ─ непересічна жінка, в якій органічно сплелися твердість і педантичність справжнього професіонала; глибина інтелектуального прозріння й високий політ думки; м'якість, доброта, теплота, спокій людини, що реалізувала себе в різних іпостасях; внутрішня вроджена інтелігентність і здатність тверезо судити про людей і речі; непереборне бажання вести боротьбу проти "тлетворных традиций" у розкопках фольклорних надр… Ірина Яківна! Тримайте небо … щоб нам було видно Висоту!!!

Юлія Курілова, доцент кафедри української літератури

Уважаемая Ирина Яковлевна!
Поздравляем Вас с этим радостным событием!
И от всей души желаем,
В жизни счастья и удачи,
Всяческих побед в придачу!
Пусть успех несет работа,
И оставят все заботы!
Крепкого Вам здоровья!
Спасибо большое за Ваш труд!

Група 2332-1р

Шановна Ірина Яківна! Вітаємо Вас із одержанням звання професора! Бажаємо невичерпної енергії й втілення творчих ідей. Щиро поздоровляємо й радіємо за Вас.
Завжди Ваші, 2338-1р

Ірина Яківна ─ неймовірно світла й приємна людина, але при цьому вона залишається об'єктивним викладачем і чудовим лектором. Хотілося б сказати величезне спасибі Ірині Яківні за те, що відкрила цікавий світ фольклору й навчила, як не заблукати в ньому, а також побажати їй усього найкращого!
Інна Богма, студентка філфаку

Вітаю із присудженням звання професора! Хочу подякувати Вам за те, що привили мені дисципліну, самоконтроль, інтерес до наукової літератури й любов до російської поезії.
Матвій Кащенко, студент філфаку

Вітаю із присвоєнням такого заслуженого звання професора! Спасибі, що завжди своїм прикладом вчите, як бути не тільки відмінним професіоналом у своїй справі, але й дуже гарною людиною в спілкуванні з колегами й студентами!
Юлія Гринь, випускниця філфаку