Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На фізичному факультеті для вчителів шкіл та викладачів вишів І-ІІ рівнів акредитації провели міський науково-методичний семінар

На фізичному факультеті для вчителів шкіл та викладачів вишів І-ІІ рівнів акредитації провели міський науково-методичний семінар

29.01.2016 09:15 Фізичний факультет методичний семінар

28 січня на базі фізичного факультету Запорізького національного університету провели методичний семінар «Підвищення рівня професійної компетенції вчителів фізики через впровадження сучасних технологій» для вчителів фізики шкіл, ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. На цей захід завітало більше 50 викладачів фізики.

Організаторами заходу виступили фізичний факультет ЗНУ спільно з Інформаційно-аналітичним методичним центром (ІАМЦ) Департаменту освіти і науки, Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області. Саме завдяки такій співпраці популярність цих семінарів зростає з кожним роком.
Привітав учасників семінару проректор з науково-педагогічної роботи Запорізького національного університету Володимир Волков, який наголосив на продовженні такої форми співпраці із вчителями шкіл, ПТНЗ і ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, побажавши успіхів у роботі і подальшого кар’єрного зростання.
Крім того, він відзначив, що у зв’язку з процесами трансформації системи ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації постає необхідність перетворення циклових комісій в кафедри та факультети.
У свою чергу, методист ІАМЦ Валентина Кравцова відзначила, що подібні заходи сприяють підвищенню кваліфікації викладачів фізики та допомагають їм краще орієнтуватись в нових досягненнях науки. Також вона наголосила на важливості самоосвіти викладачів як інструменту розвитку і здобуття знань.
Також до привітань долучились заступник декана фізичного факультету Анатолій Кулинич та методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Наталія Лєвіна.
Під час заходу із вчителями поділилися інноваційними методиками, новітніми матеріалами та можливостями використання науково-методичних розробок у процесі викладання фізики, які стануть їм у нагоді під час підготовки учнів.
Так, завідувач кафедрою фізики металів ЗНУ, доктор фізико-математичних наук, професор Василій Гіржон розповів присутнім про діяльність кафедри фізики металів, напрями роботи та наукові досягнення науковців кафедри, які можуть використовуватись на практиці, а саме про застосування лазерів у технології нарізки металів, в 3D принтингу (виготовлення об’ємних деталей), у технології зварювання в автомобільній промисловості та інших сферах.
Також під час зустрічі доктор педагогічних наук, професор кафедри фізики та методики її викладання Олександр Іваницький розповів про науково-методичну діяльність кафедри фізики та методики її викладання. Крім того, під час заходу були розглянуті дослідження вольтфарадних характеристик зустрічно з’єднаних напівпровідникових діодів теплового балансу шахтних печей магній термічного відновлення губчастого титану, які підготували викладач кафедри фізики напівпровідників Анатолій Кулинич та кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри прикладної фізики ЗНУ Олександр Багрійчук.
Крім того, в рамках профорієнтаційної роботи на семінарі виступила начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська. Вона розповіла учасникам заходу з різних шкіл, ПТНЗ і ВНЗ міста і області І-ІІ рівнів акредитації про безкоштовні тренінги ЗНО з фізики, які пройдуть 27 березня в ЗНУ, про інформаційно-консультативні зустрічі з батьками та школярами в різних обласних містах, присвячені питанням складання ЗНО і правилам вступу, а також нагадала про діяльність інформаційно-консультативного центру ЗНУ, фахівці якого допомагають з усіх питань складання ЗНО та вступу до вишу.

Олена Переверзєва

Схожі новини