Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Центр гендерної освіти ЗНУ втілює концепцію гендерної рівності в Україні

Центр гендерної освіти ЗНУ втілює концепцію гендерної рівності в Україні

22.02.2016 16:39 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Центр гендерної освіти Центр гендерної освіти факультет соціальної педагогіки та психології

Керівник Центру гендерної освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ, радник з гендерних питань голови ЗОДА, член координаційної ради з питань сім’ї, жінок, охорони материнства і дитинства при голові облдержадміністрації Тетяна Голованова взяла участь у семінарі, що відбувся у Харкові 19 лютого і був організований народними депутатками міжфракційного об’єднання Верховної Ради України «Рівні можливості» Марією Іоновою, Лілією Гриневич та Іриною Луценко. Захід був присвячений питанням ефективності механізмів забезпечення гендерної рівності в Україні зокрема на місцевому рівні.

Семінар зібрав представників обласних державних адміністрацій, гендерних експерток з різних регіонів України, а також з країн Балканського півострова і таких міжнародних організацій як ОБСЄ, Бюро демократичних інститутів і прав людини (Катерина Рябико) та Національного Демократичного Інституту (Олена Єна). Впродовж заходу усі учасники мали змогу ознайомитись з пріоритетною діяльністю МФО «Рівні можливості», обговорити проблемні аспекти механізмів забезпечення гендерної рівності в Україні, «з перших рук» отримати досвід ефективних практик впровадження гендерної рівності на Балканах від гендерних експерток з Сербії, Боснії та Герцоговини (Вишня Бачановіч, Лана Ачкар).
Крім того, були розглянуті ініціативи, спрямовані на підтримку гендерної рівності: гендерно-орієнтоване бюджетування, безпека жінок, гендерні квоти, Стамбульска конвенція, робота зі ЗМІ, з громадськими радами, робота жінок і ООН, жіночі об’єднання на місцевому рівні, функціонування жіночих громадських організацій, національні політики та стратегії у цій галузі. Наприкінці заходу були зібрані рекомендації щодо зміцнення інституту гендерного радництва та механізмів забезпечення гендерної рівності на місцевому рівні в Україні.
Треба зауважити, що соціально-педагогічна робота в рамках проекту «Політика гендерного паритету» в партнерстві з громадською організацією «Центр громадянсько-соціальних ініціатив» була здійснена у період з 2000 по 2013 рр. Усі наступні заходи проходили за партнерства з Департаментом соціального захисту та новоствореними інноваційними структурами в Запорізькій обласній державній адміністрації: Ресурсним гендерним центром, Координаційною радою з питань сім'ї, жінок, охорони материнства і дитинства. За ініціативою Координаційної ради, на підставі рішення Вченої ради факультету соціальної педагогіки та психології у 2014 р. у ЗНУ був створений Центр гендерної освіти. Заходи, які проводилися ним з 2009 по 2013 рр., суттєвим чином вплинули на створення трансформаційної основи для просування ідеї гендерної рівності в університеті. Реалізація ідей цілої низки гендерних форумів на сьогодні дозволила Центру гендерної освіти ЗНУ стати членом Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти ВНЗ та здійснювати проекти з гендерного аудиту, виступати майданчиком для співпраці з благодійним фондом «Єдність за майбутнє», Міжвишівським дослідним центром «Політика та освіта» Запорізького обласного центру післядипломної педагогічної освіти, відділом організації профорієнтації Запорізького обласного центру зайнятості, виховним відділом ЗНУ у напрямку просвітницької роботи із забезпечення гендерної рівності.

Центр гендерної освіти ЗНУ