Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ долучився до роботи Міжнародного освітнього форуму

ЗНУ долучився до роботи Міжнародного освітнього форуму

01.03.2016 13:27 Працевлаштування освіта за кордоном профорієнтація

28 лютого представники Запорізького національного університету взяли участь у Міжнародному освітньому форумі Придніпров'я-2016 з теми «Перспективи освіти і розвитку кар’єри в Україні та за кордоном», який пройшов у Дніпропетровську. Широка географія заходу охопила водночас із ЗНУ рейтингові виші Києва, Одеси, Львова, Харкова та інших міст. Під час кількох сесій заходу присутні обговорили поточний стан і перспективи освітніх послуг України та ринок праці нашої держави.

Після відкриття форуму його організатори представили присутнім огляд стану й перспектив освіти в Україні, звернувши увагу на особливості вступної кампанії-2016. Згодом кожен вищий навчальний заклад мав нагоду презентувати власну візитівку. Відтак, начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Юлія Паскевська виступила з презентацією освітніх послуг нашого вишу. Схвальні відгуки отримав відеоролик, присвячений діяльності ЗНУ, його здобуткам, відгукам студентів і випускників.
Під час наступної сесії присутні вивчали ринок праці в Україні, а також за кордоном. Першим доповідачем блоку виступила керівник премії HR-brand Head Hunter.ua Лариса Онипко, яка на початку своєї промови відзначила, що також є випускницею Запорізького національного університету. Тож їй було особливо приємно під час перегляду фільму про наш виш побачити рідні та знайомі аудиторії, студмістечко.
Йшлося на заході й про найбільш затребувані спеціальності на сьогодні. З цього приводу свої точки зору змогли продемонструвати провідні роботодавці України та регіону. Скажімо, менеджер проектів із розвитку бренду роботодавця (Метінвест Холдінг) Катерина Назарова, директор із комунікацій Noosphere Тетяна Снопко, директор локації LUXOFT Альона Лісіцина та інші порушили такі актуальні питання, як вибір спеціальності та кар‘єра в ІТ.
Що ж до профорієнтації, то й ця галузь конференції зібрала не менш цікавих спікерів. Наприклад, про природні таланти дитини, їхнє визначення і розвиток розказала практикуючий дитячий психолог Ірина Яворська, а про кар’єрний розвиток особистості в професійній діяльності доповідала начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ, кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології ЗНУ Юлія Паскевська.
За її словами, провідними учасниками ще однієї важливої платформи "роботодавець-виш" виступили такі важливі персони ринку, як директор із персоналу Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату Владислав Голос, начальник управління підбору, комплектування та розвитку персоналу ПАО «Запоріжсталь» Максим Педь та інші. Юлія Анатоліївна відзначила і той факт, що й Запорізький національний університет цього року почав втілення масштабного проекту із співпраці з найкрупнішими запорізькими підприємствами щодо презентації їм ідеї освіти протягом життя та тих освітніх послуг, які на сьогодні є найбільш актуальними та затребуваними.
Основними ж формами втілення подібних задумів учасники визначили, зокрема стипендіальні програми для молоді, ярмарки вакансій у вишах, виробничі практики, екскурсії на підприємства, інформаційну кампанію із презентації прикладів успішного кар’єрного розвитку на підприємстві тощо.

Марія Канцелярист

Схожі новини