На базі фізичного факультету ЗНУ відбулася міжвишівська студентська наукова конференція «Сучасні аспекти фізичних і математичних досліджень». У заході взяли участь понад 30 молодих і вже досвідчених науковців – представників прикладної науки Запорізького національного університету, Запорізького національного технічного університету та Класичного приватного університету.
Головною метою цієї конференції став обмін досвідом та досягненнями між студентами і молодими науковцями, що працюють у галузі фізико-математичних, природничих та кібернетичних наук. Молодих науковців та інших учасників зібрання від імені ректорату й усієї університетської спільноти ЗНУ привітав проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков. Він акцентував увагу на важливості розвитку галузі точних наук для країни, а відтак зауважив, що керівництво університету завжди радо підтримує молодіжні наукові ініціативи. Під час пленарного засідання перед присутніми також виступили гості ЗНУ та представники науково-викладацького складу фізичного факультету нашого вишу - завідувач кафедри системного аналізу та обчислювальної математики ЗНТУ, професор Григорій Корніч, декан фізичного факультету ЗНУ, доцент Віталій Горбенко, завідувач кафедри фізики металів, професор Василь Гіржон, завідувач кафедри прикладної фізики, професор Валерій Міщенко, завідувач кафедри фізики напівпровідників, доцент Олександр Яновський та доцент цієї кафедри Ольга Ананьїна. Усі вони відзначили важливість такого роду наукових заходів для студентської молоді, адже саме під час презентації своїх наукових робіт майбутні вчені-фізики не тільки представляють власні наукові інновації, а й відшліфовують ораторські вміння, навички вести академічну полеміку тощо. Окрім того, знані науковці та очільники кафедр розповіли студентам різних вишів про напрями діяльності кожної з кафедр фізичного факультету ЗНУ, які працюють за певними науковими напрямами, мають власні наукові школи, створюють у лабораторних умовах нові матеріали і технології майбутнього, а також запросили молодь приєднуватися до їхніх творчих колективів.
У рамках конференції відбулося засідання трьох секцій: «Проблеми фізичного матеріалознавства», «Моделювання фізичних процесів», «Обчислювальна математика та системний аналіз», під час яких студенти представили на обговорення результати своїх наукових досліджень та пропозиції у галузі лазерного легування металевих поверхонь, квантово-хімічного моделювання квазікристалічних систем, створення надміцних матеріалів для авіаційної промисловості тощо. За результатами студентського наукового заходу випущений збірник тез доповідей з теоретичних та експериментальних досліджень у галузі фізики. Серед виступаючих, зокрема, привернули увагу дослідження Дмитра Карпенка «Аналіз структури квазікристалічних систем» (науковий керівник: доцент Смоляков Олександр, ЗНУ), Анастасії Ємельянової «Ківантово-хімічне моделювання процесів взаємодії атомів фтору з поверхнею С(100)-2х1» (науковий керівник: доцент Ольга Ананьїна, ЗНУ), Євгена Дуди «Моделювання атомних систем методом гіпердинаміки. Двомірний випадок» (ЗНТУ) тощо.
Гості та учасники конференції відзначили ту невимушену й дружню атмосферу, у якій відбувалися презентація та обговорення наукових досягнень студентів та молодих учених. Як доповідачі, так і слухачі, а також досвідчені науковці взяли участь у дискусіях щодо актуальності представлених тем і практичного застосування результатів досліджень, зокрема це стосувалося можливості використання нових матеріалів у галузі оборонної промисловості та створення нового обладнання тощо. Усі представлені на розгляд роботи були високо оцінені експертною комісією, водночас молодим науковцям була надана низка рекомендацій щодо подальшого розвитку наукової теми.
Олена Хлистун