Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ фінішував проект із проведення пробного ЗНО тестуванням із математики й фізики

У ЗНУ фінішував проект із проведення пробного ЗНО тестуванням із математики й фізики

28.03.2016 14:36 Все Факультети Математичний Пробні ЗНО фізичний факультет математичний факультет факультет фізичного виховання

Більше 1200 майбутніх програмістів, дослідників та представників багатьох інших точних наук завітали вчора до Запорізького національного університету, щоб перевірити свої поточні знання із математики (1015 осіб) й фізики (207). Саме пробні тренінги дали їм змогу перевірити рівень своєї підготовки перед основною сесією ЗНО. Крім того, вони мали нагоду підготуватися до неї і процедурно, організаційно та психологічно. На школярів чекала доброзичлива атмосфера вищого навчального закладу, який на освітньому ринку займає беззаперечно провідні позиції. Вони змогли отримати від викладачів, психологів фахові консультації з тих чи тих питань, які їх хвилювали. Крім того, всім охочим по закінченню тренінгів презентували зошити із ЗНО минулорічних років, щоб учні мали змогу пропрацювати відповідні завдання і вдома.

За словами начальниці відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлії Паскевської, низка пробних тренінгів із ЗНО, яка тривала протягом місяця у нашому виші, змогла залучити до ЗНУ близько 6 100 учасників. Саме така кількість осіб пройшла тестування у нашому виші з української, іноземної, математики, історії, географії, біології, хімії та фізики. Юлія Анатоліївна відзначила, що чимало абітурієнтів мали змогу завітати на кілька тренінгів, відтак і визначити ті предмети, які вдалося опанувати їм якнайкраще. Майбутні студенти на жартівливі звертання від викладачів ЗНУ, які вже впізнавали їх в обличчя та зверталися із словами: «Ми до Вас так звикли на пробних ЗНО, що тепер сумуватимемо», чули у відповідь: «А ми ще порадуємо Вас своїми успіхами протягом 5 років навчання!»
І дійсно, більшість учасників пробного ЗНО із математики завітали до ЗНУ не вперше. Так, Діана Завальна (запорізька школа «Всесвіт») вже перевіряла знання з історії. Дівчина розповідає, що змогла побачити ті моменти, які оминула своєю увагою під час підготовки до тестування. Також після історії завітала на математику й Наталія Лабенська із Запорізького ліцею: «Я прослідкувала ті історичні періоди, які ще обов’язково треба підтягнути до початку основної сесії ЗНО», - відзначила школярка.
Після тестувань із української мови та літератури відвідав тренінги й учень ЗОШ №40 м.Запоріжжя Кирило Терещенко. Він вже точно визначився, що пов’яже своє життя із галуззю IT-технологій, а ще крім освіти в Україні, навчатиметься і за кордоном, зокрема в Польщі. Також після української мови та літератури відвідав пробні ЗНО цієї неділі й Кирило Бандур із ЗОШ №103 м.Запоріжжя.
А ось одинадцятикласниці Марія Щебетун та Катерина Зайшла завітали до ЗНУ з м. Оріхів, де вони навчаються у ЗОШ №5. Для Марії математика стала першим пробним тестуванням, а для Катерини - третім, адже попередньо вона вже проходила ЗНО з української мови та літератури та англійської мови. В цілому Катерину задовольнив власний рівень знань. Що ж до майбутніх планів, то дівчина планує пов’язати своє професійне життя із галуззю інформаційно-комп’ютерних технологій.
Чимало майбутніх абітурієнтів відвідали цього дня тестування, як з математики, так і з фізики, аргументуючи свій вибір тим, що мають більшу схильність до вивчення точних наук. Наприклад, одинадцятикласник ЗОШ №34 Євген Сироватка, який зізнався, що мріє стати програмістом, прагнув протестувати ті знання, які набував у школі та під час самостійної підготовки до ЗНО. До речі, також він брав участь і в тренінгах із української мови та літератури. А ось Ігор Бєрьозін та Ангеліна Цой завітали до Запорізького національного університету ще в статусі десятикласників, щоб спроектувати свою підготовку до ЗНО на весь наступний рік – і знати, на що конкретно їм треба орієнтуватися, як проходитиме тестування, яким воно буде процедурно.
Теплі враження від молодого покоління залишилися і у викладачів. Вони відзначали неабияку замотивованість абітурієнтів, налаштованість на успіх, впевненість у власних силах. Так, з математики під час ЗНО працювали: Сергій Чопоров, Олена Пшенична, Сергій Борю, Вадим Єрмолаєв, Геннадій Циммерман та багато інших знаних педагогів. Всього зі свого предмету вони прийняли в університетських аудиторіях під час тестувань 1015 осіб.
В цьому році у безкоштовному тренінгу з фізики взяли участь 207 абітурієнтів шкіл міста та області. А це на 30% більше, ніж торік. До речі, завдання на тренінг розробила кафедра фізики та методики її викладання, а саме: професор Юрій Мінаєв та асистентка Ірина Даценко. Під керівництвом декана Віталія Горбенка та заступника декана з виховної роботи Павла Долгорукого під час тренінгу з фізики у якості інструкторів працювали 20 викладачів та співробітників фізичного факультету та 17 студентів, які провели якісну профорієнтаційну роботу з абітурієнтами.
Деканати фізичного, математичного факультетів та факультеті фізичного виховання висловили подяку всім викладачам, співробітникам та студентам, які брали участь у заключних пробних тренінгах Запорізького національного університету, адже саме завдяки їхнім старанням захід пройшов на високому організаційному та методичному рівні.
У свою чергу, представники адміністрації вишу наголосили на значному внеску відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації і працевлаштування у цей масштабний соціальний проект ЗНУ, який протягом місяця допоміг більш як 6 тисячам абітурієнтам не лише перевірити свої знання, але й познайомитися із нашим вишем як з провідним освітнім осередком Запорізького краю.

Марія Канцелярист

Схожі новини