Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультету соціології та управління ЗНУ виповнилося 15 років

Факультету соціології та управління ЗНУ виповнилося 15 років

29.03.2016 15:55 Все Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління свято ювілей

На День народження факультету соціології та управління, яке Запорізький національний університет святкував 25 березня, завітало багато гостей. Серед них були не лише випускники факультету, але й представники обласної та міської адміністрацій, керівники установ, організацій, де працюють вихованці ФСУ, колеги-науковці з інших міст. Усі побажання, які пролунали на адресу викладачів факультету, а їх було чимало, можна узагальнити однією фразою: «Державних службовців ви підготували вже багато, тепер виховайте майбутнього Президента!»

До організації свята факультет підійшов творчо. У фойє Театру ляльок, де відбувалися урочистості, гостей зустрічали святково вбрані студенти-розпорядники. У кутку організували спеціальну зону, де кожен охочий міг зробити світлину з мімами на фоні факультетського прапору. У театральній залі працювали привітні чергові, які допомагали гостям пройти на свої місця.
А от для тих, хто не зміг завітати на День народження факультету або не встиг виступити з привітаннями на сцені, вигадали спеціальний флешмоб. Для участі в ньому необхідно було зняти коротке відео, завантажити його в соціальні мережі та позначити #‎FsuBirthdayChallenge‬. Саме за цим хештегом можна переглянути ці відеопривітання в інтернеті, до речі, в мережі «Вконтакте» їх найбільше.
Відкрив святковий концерт декан факультету-іменинника Максим Лепський, який побажав усім драйву, притаманного ФСУ. Можливо, секрет успіху та натхнення сконцентровано в слогані: «Факультет-сім’я», - за яким живе викладацька та студентська спільнота. До речі, цю дружню атмосферу помітив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Анатолій Пустоваров, який побажав викладачам щодня йти на роботу із задоволенням.
Привітав факультет, на якому раніше працював, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін. Він зазначив, що переважна більшість співробітників адміністрації – випускники ФСУ, що є свідченням якісної фахової підготовки студентів.
На наукових здобутках факультету наголосив під час свого виступу ректор ЗНУ Микола Фролов. Він зауважив, що за науковими показниками факультет соціології та управління посідає провідне місце в Запорізькому національному університеті. Цю думку продовжив проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, який побажав факультету і надалі продовжувати чудову традицію, коли випускники вишу йдуть до магістратури та аспірантури, стаючи науковцями.

Приєднався до привітань і проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков, зазначивши, що ФСУ вміє відстоювати свою думку. А от проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура побажав факультету випустити майбутнього Президента України. Ректор також вручив декану Максиму Лепському сертифікат на отримання нового персонального комп’ютера для факультету.
Начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької державної обласної адміністрації Наталія Власова, вітаючи факультет, зазначила: «Можу стверджувати, що тут викладають мої друзі, а навчаються найкращі студенти Запорізької області». Про те, що якість підготовки фахівців у ЗНУ вигідно відрізняється від інших вишів, зазначила і заступник директора Департаменту соціального захисту населення ЗОДА Ірина Разуваєва. А от керівник Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Панікарова навіть прийшла на свято з трьома своїми найкращими фахівцями – випускницями факультету соціології та управління ЗНУ.
Привітали факультет і директор Запорізького центру перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій Любов Яновська, заступник голови Запорізької обласної організації «Товариство сприяння обороні України» Юрій Шатало та голова правління обласної організації товариства «Знання» Ніна Забава.
Наступний блок свята передбачав розповідь про історію факультету, його досягнення в різних галузях життя, що супроводжувалися презентацією. Як виникла ідея створення ФСУ, розповів його засновник та перший декан, нині – директор Інституту управління та економіки освіти Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова Володимир Бех.
На початку 1990-х рр. Володимир Павлович думав над своєю подальшою кар’єрою. Вибір був невеликий – займатися бізнесом або йти працювати до вишу. Оскільки на той час в Україні не існувало професійних управлінців, Володимир Бех вирішив створити такий факультет, який би їх готував. Так, в університеті спочатку з’явилася спеціальність «Соціальна робота», а в 2001 році вийшов наказ про створення факультету соціології та управління. У 2003 році його запросили до Києва, а факультет очолив Максим Лепський, який на той час працював заступником міського голови.
«Я брав участь у створенні кількох факультетів, але ніде не бачив такої динамічної структури, як на ФСУ! - зазначив Володимир Павлович, - 15 років – це підлітковий вік, якщо ви вже маєте такі успіхи, то бажаю вам рухатися тільки вперед!».
Приєднався до привітань і завідувач кафедри філософії Донецького національного університету Роман Додонов, який також колись працював на ФСУ. Він побажав, щоб до 50-річчя факультету перелік його досягнень нараховував багато томів.
Продовжилися урочистості презентацією студентської ради факультету, голова якої Софія Марченко розповіла про голів усіх секторів та їхні досягнення. Свої таланти продемонстрували дует Едуарда Бойка та Ангеліни Сур, а також танцювальний колектив D.A.L.S.
На завершення заходу всі його учасники виконали гімн факультету, а потім продовжили спілкування в неформальній обстановці.
До речі, вже завтра о 14:30 в аудиторії № 307 навчального корпусу №3 відбудеться урочисте закриття місяця факультету соціології та управління.

Олександра Усенко

БІЛЬШЕ ФОТО ДИВІТЬСЯ ТУТ:

Схожі новини