Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Гості з Києво-Могилянської Академії

Гості з Києво-Могилянської Академії

14.11.2005 10:01

11 листопада факультет журналістики зустрічав представників Національного університету «Києво-Могилянська Академія»: декана факультету соціальних наук і соціальних технологій, доктора філологічних наук, професора Сергія КВІТА та віце-президента Національного університету «Києво-Могилянська Академія» доктора філологічних наук, професора Володимира ПАНЧЕНКА.

Нещодавно між Національним університетом «Києво-Могилянська Академія» та Запорізьким національним університетом була підписана угода про співпрацю. Одним із перших кроків втілення її у життя став візит столичних науковців до Запоріжжя. Декан факультету соціальних наук і соціальних технологій, доктор філологічних наук, професор Сергій Квіт у рамках перебування у ЗНУ запропонував студентам та викладачам вузу  презентацію на тему «Сучасні мультимедійні проекти в європейській журналістиці». Коло інтересів професора – це герменевтика, історія журналістики та літературознавство. Ще рік тому Сергій Миронович очолював Могилянську школу журналістики. Тепер цю посаду посів його студент, доцент Євген Федченко, в минулому - ведучий телеканалу СТБ.

Програма підготовки фахівців з журналістики у «КМА» була однією з провідних тем, які висвітлював гість під час свого виступу у ЗНУ. Вона передбачає підготовку в стінах вузу тільки магістрів. Крім того, велику роль при наборі на навчання відіграє наявність певного стажу роботи у сфері мас-медіа. Бажаючі вчитися в Могилянці складають іспити з української та англійської мови, письмовий екзамен зі спеціальності та  проходять конкурс творчого доробку і співбесіду. В університеті діє система «майнерів» - програм-мінімумів. Наприклад, біолог може опанувати майнер з політології, прослухавши цей курс, він складає відповідний іспит. Гасло Могилянської школи журналістики: студент не повинен відсиджуватися в аудиторіях, його основне завдання – працювати практично!

Ще одним почесним гостем ЗНУ цього дня став віце-президент Національного університету «Києво-Могилянська Академія», член Спілки письменників України, автор кількох сотень наукових праць, доктор філологічних наук, професор Володимир Панченко.  Викладачам, студентам вузу та представникам громадськості нашого міста він розповів про Національний університет «Києво-Могилянська Академія» в цілому. До речі, це вже другий візит професора до Запоріжжя. Вперше він приїздив у ЗНУ в 2000 році як голова Державної атестаційної комісії. Всім присутнім він запропонував переглянути документальний фільм «Місія Євгена Чикаленка», який знімався в «КМА» протягом останніх місяців. Глядачів зворушила стрічка про шляхетну людину, відомого українського політичного та громадського діяча.

Київських гостей познайомили з факультетом журналістики ЗНУ, а ще для них організували екскурсію на острів Хортиця.