Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Візит до ЗНУ директора «Альянс Франсезу» Йоанна Шітерера

Візит до ЗНУ директора «Альянс Франсезу» Йоанна Шітерера

16.11.2005 14:28

15 листопада до Запорізького національного університету завітав директор французького представництва в Україні «Альянс Франсез» мсьє Йоанн ШІТЕРЕР. Для студентів, аспірантів та викладачів вищої школи він провів лекцію-презентацію академічних конкурсних програм Уряду Франції, а також розповів про можливості отримання стипендій з метою стажування та проведення наукових досліджень у цій країні.

Запорізький національний університет є партнером багатьох французьких представництв в Україні, зокрема таких як Центр франко-української університетської співпраці при Посольстві Франції в Україні та, власне, «Альянс Франсез». За останні роки в рамках багатьох франко-українських проектів гостями вузу були: радник Посольства Франції в Україні з питань науки, освіти і культури Олів’є ГІЙОМ, директор Регіонального французького центру Фабріз ДІСД’Є, заступник лінгвістичного аташе Посольства Франції Орелі Вейсгербер та інші.  Побував у нас і Йоанн ШІТЕРЕР. Його другий візит до ЗНУ був присвячений презентації конкурсних програм французького Уряду. Гість розповів усім бажаючим про можливості отримання стипендій для закордонного стажування. Всю багатопланову роботу для реалізації цього українсько-французького проекту провела кафедра романської філології під керівництвом її завідуючої  доцента Ірини ШАРГАЙ.

Також мсьє Йоанн ШІТЕРЕР відвідав кілька шкіл нашого міста, адже ще одною метою його візиту до України є вивчення проблеми викладання французької мови у середній школі. В недалекому майбутньому директор «Альянс Франсезу» планує провести зустрічі зі студентами різних українських вузів, щоб познайомити їх з широкими можливостями стажування за кордоном.

Всі бажаючі взяти участь у франко-українському проекті мають можливість отримати стипендію на стажування, заповнивши стандартну аплікаційну форму, простіше кажучи, заявку. Ці анкети прийматимуться до 15 березня 2006 року на кафедрі романської філології та у міжнародному відділі ЗНУ.

Посольство Франції та ЗНУ пов’язані тривалою і плідною співпрацею, започаткованою ще в 1996 році. В нашому університеті в рамках проекту  «Викладачі без кордонів» працювало більше французьких 20 фахівців, також в ЗНУ функціонує «Французький  лінгвістичний центр» та організовано дистанційне навчання студентів у Руанському університеті. У березні цього року доцент кафедри романської філології Олена Люшинська отримала  державний орден Міністерства освіти і науки Франції «Академічна пальма» за підготовку педагогічних кадрів та розвиток викладання французької мови в регіоні.