Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Технології активізації громади

Технології активізації громади

07.12.2005 15:45

У рамках комплексного плану заходів, присвячених 75 – річчю Запорізького національного університету, факультет соціальної педагогіки і психології та Християнський дитячий фонд провели регіональний семінар „Технології активізації громади”. У ньому взяли участь фахівці соціальної сфери, лідери молодіжних організацій, працівники та волонтери недержавних структур, що надають соціальні послуги.

Метою семінару стало підвищення рівня поінформованості працівників соціальної сфери про громаду та формування навичок її залучення до розв’язання проблем дітей та сімей. 25 представників із Дніпропетровської, Київської, Запорізької областей протягом трьох днів обговорювали проблеми громади, відпрацьовували різноманітні методи оцінки її потреб та її активізації. Учасники познайомилися із новими формами роботи у рамках просвітницького тренінгу. Вони отримали теоретичний інструментарій з даної теми, оволоділи практичними навичками оцінки громадою власних потреб та відпрацювали їх.

Регіональний семінар було проведено в інтерактивній формі. Доступне та легке сприйняття учасниками інформації, зміна форм роботи, підтримання зацікавленості на високому рівні протягом усього відведеного часу – саме таким чином працювали фахівці. Також під час виконання завдань та участі в іграх учасники мали можливість познайомитися зі всіма членами групи, обмінятися інформацією про міста, з яких приїхали, та поспілкуватися на професійному та особистісному рівні.

На думку організаторів семінару – менеджерів-консультантів Ресурсного центру ЗНУ Наталії МОСОЛ та Марії КОКАРЄВОЇ, подібні заходи є однією з найефективніших форм для засвоєння та розуміння інформації. Тема є перспективною з огляду на успішний досвід розвитку різних громад за кордоном. У нашій країні особливо актуальним є пошук нових способів захисту інтересів громадян, окрім існуючих державних механізмів регулювання соціальних відносин, тому потрібно максимально ефективно використовувати існуючий закордонний досвід для активізації громадян нашої країни.

 

Громада – група людей, об'єднана спільним походженням, расою, соціальним станом, релігійними переконаннями та місцем проживання, де розташована низка соціальних інститутів: сім’я, школа, церква, організації сфери дозвілля та медицини.