Звичайно, краще не палити зовсім. Це зрозуміло. Але якщо не можеш відмовитися від згубної звички, тоді дотримуйся правил пристойності і пали у спеціально відведених для цього місцях. Студенти ЗНУ останнім часом могли помітити, що біля входу до кожного навчального корпусу, а також у гуртожитках на дошках оголошень висить наказ ректора «Про заборону паління в ЗНУ». Поруч – схема. Не полінуйтеся, будь-ласка, у ній розібратися!
Студенти, які навчаються у другому та шостому корпусах, можуть палити у тих місцях, де вони вже звикли це робити – біля лавочок, але лише там! Поруч із першим корпусом місце для паління знаходиться справа від входу, за рогом. Для курців третього корпусу відведено місце біля пам’ятника. Четвертий корпус має дві точки – перед входом та біля банку «Приватінвест». З правого боку від спорткомплексу знаходиться ще одне місце для паління – біля лавочок.
Нещодавно у рамках боротьби з тютюнопалінням у третьому гуртожитку відбулася зустріч студентів із співробітником підліткового відділення облнаркодиспансеру Надією Снєгоровою. Вона розповіла про шкідливий вплив тютюну на організм людини і зазначила, що протягом останніх 15 років в нашій країні цій проблемі приділялося недостатньо уваги і тепер ми маємо дуже високий відсоток курців, особливо серед молоді. Для того, щоб іти в ногу з країнами Європи, потрібно вжити серйозних заходів для зменшення кількості курців.
Статистика
За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я щороку близько ста тисяч українців гинуть в результаті захоплення тютюнопалінням. В країні палить майже 40% населення, у тому числі чотири мільйони жінок.
Згідно із Законом України «Про заборону паління у громадських місцях», на кожній упаковці цигарок має бути зазначено головне медичне попередження - «Паління викликає серцево-судинні захворювання та рак легенів» - і шість додаткових медичних попереджень про шкідливість паління. Цей Закон передбачає відповідальність за його порушення.
Nota bene!
Доцентом кафедри загальної і прикладної екології ЗНУ Григорієм Чаусовським розроблена цікава технологія усунення нікотинової залежності. Вона складається з трьох етапів. Перший – звуковий. Відкриваючи нову пачку цигарок, людина чує сигнал, який попереджує про небезпеку паління. Другий сигнал – тактильний. Третій – це слабкий електричний розряд для тих, хто більше нічого не розуміє.
Людям, які не палять, усе це може здатися кумедним, але тим, у кого вже є нікотинова залежність, - не до сміху. Тож не доводьте себе до стану, коли вже не ви керуєте своїми звичками, а вони вами!