Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Візит до ЗНУ активістів Всеукраїнського громадського руху «Віче України»

Візит до ЗНУ активістів Всеукраїнського громадського руху «Віче України»

19.01.2006 10:24

18 січня в 50-й аудиторії першого корпусу ЗНУ відбулося перше у 2006 році засідання Політологічного клубу, в якому взяли участь лідери Всеукраїнського громадського руху «Віче України» - заслужений юрист України Інна БОГОСЛОВСЬКА, професор-політолог, член-кореспондент Академії Наук України Ірина ОНИЩЕНКО, депутат Славутичської міської ради Ільгиз ІСХАКОВ, а також декан факультету соціології та управління ЗНУ, кандидат філософських наук, доцент Максим ЛЕПСЬКИЙ.

Інна Германівна презентувала книгу «План развития страны», котра являє собою виклад стратегії розвитку України на найближчі два десятиліття. Вона розповіла, що рух «Віче України» підтримує понад сто тисяч людей, а створений він усього три роки тому. За цей період його учасники доклали значних зусиль, аби відповісти на запитання, якою є сучасна Україна, які перспективи відкриті сьогодні перед нею.

Автори книги дійшли цікавих висновків. Вони вважають, що рік тому на майдані Незалежності відбулася класична буржуазно-демократична революція. За 15 років свого існування Українська держава подолала шлях, який інші європейські держави проходили за 150-200 років. До цього на території України проводився експеримент побудови соціалізму на ґрунті ще незрілого капіталізму. Сьогодні ситуація також унікальна. Тому всі процеси в Україні вимагають особливого осмислення. Унікальність України полягає ще й у тому, що вона перебуває між трьома «цивілізаційними просторами»: перший - це Росія і Схід, для яких характерні тоталітарні або імперативні держави і релігії, для яких лише духовні цінності мають цінність; Захід – це, в першу чергу, Євросоюз, з іншими укладами (історично сильна культура громадянського суспільства, акцент на приватній власності, релігія заохочує прагнення до багатства); Південь – ісламський світ. І Україна покликана бути одночасно мостом і воротами для різних культур, в цьому її сила та історичне покликання.

Інна Богословська вважає, що в сучасній Україні суспільство переросло владу. При цьому більшість громадян переконані, що сильне суспільство нам потрібніше за сильну державу, і така позиція зближує нас із Європою.

Сьогодні в Україні є унікальна можливість розвивати одночасно три типи економіки – індустріальну, постіндустріальну й інформаційну. Специфіка нашого часу полягає у тому, що уніфікація не є правильним шляхом, успіх народжується із різноманіття. Особливо слід звернути увагу на інформаційний напрямок у розвитку економіки. У зв’язку з цим прибічники руху «Віче України» закликають докласти максимум зусиль для вдосконалення системи освіти. За їх планом, слід підвищувати кваліфікаційний рівень викладачів усіх закладів освіти, щоб інтелектуальна еліта суспільства по-іншому готувала підростаюче покоління, якісніше надавала знання.

До речі, в книзі «План развития страны» пропонується зробити обов’язковим вивчення англійської мови для всіх дітей, починаючи з трьох років, і надання англійській мові, поруч із російською, статусу офіційної в Україні.

Як стверджує Інна Богословська, ця книга користується популярністю і тому вирішено видати ще 60 тисяч її примірників (перший раз її наклад становив один мільйон). Вона наголосила на тому, що сьогодні потрібно консолідувати націю навколо проекту її розвитку. «Це робимо ми, - заявила вона, - книга «відкрита», тобто її можна дописувати». Основним гаслом руху «Віче України» є твердження «Україна – це я». Інна Богословська вважає, що це гасло дуже вдале, оскільки українець – «неймовірний індивідуаліст» і зараз на політичній арені почали з’являтися лідери, які думають про Україну саме в такому ключі. Сучасний лідер – це прагматик з ідеалістичними цілями.

Після виступів усіх учасників засідання політологічного клубу із залу посипалися запитання. Студентів, зокрема, цікавило, чи не забудуть активісти руху «Віче України»про свої привабливі плани, якщо стануть при владі.