Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Урочисте засідання Вченої ради ЗНУ та святкові збори, присвячені 75-річчю ЗНУ

Урочисте засідання Вченої ради ЗНУ та святкові збори, присвячені 75-річчю ЗНУ

20.03.2006 16:08

17 і 18 березня відбулися кульмінаційні заходи, присвячені 75-річчю нашого університету – урочисте засідання Вченої ради ЗНУ та святкові збори, які проходили у приміщенні Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В. Г. Магара.

Відкриваючи засідання Вченої ради, ректор ЗНУ професор Сергій Тимченко привітав професорсько-викладацький склад, працівників вузу та студентів, побажав усім нових звершень та успіхів. Він коротко нагадав присутнім про головні віхи історії нашого навчального закладу, підкресливши, що сьогодні ЗНУ не зупиняється на досягнутому й крокує в ногу з часом. Потім виступили заступник голови облдержадміністрації Микола Фролов, заступник голови Запорізької обласної ради Олександр Бережний заступник запорізького міського голови Олександр Кузьмін, голова Жовтневої районної адміністрації Петро Зубков. З привітальним словом звернувся до колективу університету гість з Німеччини – член торгово-промислової палати м. Магдебурга, почесний доктор ЗНУ Гюнтер Ільпер.

Цього дня багато викладачів і працівників вузу отримали почесні грамоти, цінні подарунки та інші відзнаки. По закінченні урочистої частини відбувся концерт, підготовлений лауреатом міжнародного конкурсу «Золоті трембіти» Інною Гапон, яка виступала разом з батьком - народним артистом України Олександром Гапоном.

18 березня святкування продовжилось. Привітати Запорізький національний університет прибув голова Верховної Ради України Володимир Литвин. У своєму виступі почесний гість неодноразово підкреслював велике значення, яке відігравав і продовжує відігравати наш вуз у становленні й розвитку вищої освіти на території нашого славетного козацького краю. Він нагородив ЗНУ Почесною Грамотою Верховної Ради, наголосивши, що це перший випадок, коли таку грамоту отримує цілий колектив.

За заслуги перед українським народом та на честь ювілею Почесні Грамоти Верховної Ради України з рук спікера отримали перший проректор ЗНУ доктор історичних наук, професор Федір Турченко, завідувач кафедри загального і слов’янського мовознавства доктор філологічних наук, професор Віктор Чабаненко та декан факультету іноземної філології кандидат філологічних наук Катерина Ружин.

Володимир Литвин подарував нашому ректору для бібліотеки ЗНУ свій підручник з історії України.

Привітання університетові від Президента України Віктора Ющенка оголосив голова Запорізької облдержадміністрації Євген Червоненко. Він вручив кращим співробітникам університету ювілейні медалі «За розвиток Запорізького краю», Почесні Грамоти і цінні подарунки від ОДА. Також висловив щирі привітання та вручив різні нагороди заступник міністра освіти і науки України Михайло Степко. Після нього слово було надано іншим високим гостям - запорізькому міському голові Євгену Карташову, голові наглядової ради університету, народному депутату України Сергію Соболєву, голові ради ректорів Запорізької області, ректору ЗНТУ професору Сергію Бєлікову, президентові Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців Петру Ванату.

Голова Асоціації випускників Запорізького національного університету «Інтелект» Валерій Козирєв з групою представників Асоціації подарував картину із зображенням першого корпусу ЗНУ.

Святкування ювілею завершилось яскравим концертом, підготовленим в основному самодіяльними художніми колективами ЗНУ. Його окрасою став виступ відомого запорізького співака й композитора Анатолія Сердюка, який виконав декілька пісень на власну музику, у тому числі – новий гімн ЗНУ на слова В.А.Чабаненка.

До 75-ліття в ЗНУ в музеї, який знаходиться в першому корпусі, відкрилася нова експозиція, присвячена історії вузу. Також вийшла ювілейна книга «Запорізький національний університет: історія і сучасність (1930-2005)» (видавництво – «Дике поле») накладом 2000 примірників.