Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ пройшов етап Кубку міст з гри «Що? Де? Коли?»

У ЗНУ пройшов етап Кубку міст з гри «Що? Де? Коли?»

03.04.2006 14:47

У ЗНУ 2 квітня відбувся етап рейтингового турніру з гри «Що? Де? Коли?», який мав статус Восьмих міжнародних синхронних змагань «Кубку міст».

У ньому взяли участь більше десяти найсильніших запорізьких команд. Їх склад яких не мав перевищувати шести осіб. Подібні турніри, одночасно з українським, проходили в усьому світі! Наш університет на змаганнях представила збірна – «Альбатрос». Організували захід Ліга інтелектуального розвитку молоді міста Запоріжжя та Студентський клуб інтелектуальних ігор ЗНУ.

Протягом трьох турів знавці «всього та всіх» мали дати відповідь на 36 запитань. До речі, завдання були однаковими для усіх учасників синхронних змагань: з Росії, Білорусії, Ізраїлю та інших країн світу. Все це робилося, щоб досягти найобєктивніших підсумків. За традиційну одну хвилину знавці повинні були сформулювати на спеціальних картках письмову відповідь та передати її так званим «секундантам», які віддавали варіанти роздумів учасників членам журі. Його голова – представник Ліги інтелектуального розвитку Дмитро МОКУШИН, відзначив високий рівень підготовки учасників, а також подякував Студентському клубу інтелектуальних ігор ЗНУ за бездоганну організацію змагань. Фіксувати правильність відповідей Дмитру допомагали: член журі, представник Ліги інтелектуального розвитку та ведучий заходу Дмитро НАДІЄНКО та секретар журі, представник Студентського клубу інтелектуальних ігор ЗНУ Карина НОВАК.

Абсолютним лідером інтелектуальних змагань на запорізькому рівні стала міська збірна «Бандерлогі», другу сходинку посіла «Манія величі», а третю – «Мавзолей імені Леніна». Краща шістка етапу Кубку була визнана в Україні як символічна «Збірна Запоріжжя». До неї увійшла й команда ЗНУ «Альбатрос». Її капітан Наталія ДРАГАН зазначила, що «незважаючи на молодий вік (півроку існування), ми посідаємо вагоме місце серед громади інтелектуальних ігор Запоріжжя. Тоді як, скажімо, «Бандерлогі» чи «Манія величі» грають щонайменше п’ять років та мають неабиякий досвід». Також у шістці кращих – команда ЗІЕІТ «Славутич» та міська збірна «БОТ». Іншим учасникам – командам ЗДІА «Ноу-хау» та «Para Bellum», запорізького колегіуму №98 «Велика ведмедиця», команді ЗІЕІТ «220 V» та міській збірній «Малята» - організатори турніру та активісти руху інтелектуальних ігор Запоріжжя щиро подякували за участь та побажали подальшого розвитку та перемог.

Остаточні підсумки синхронних змагань з «Що? Де? Коли?» серед усіх країн світу стануть відомі 26 квітня. Їх буде подано на сайті www.kubgor.chgk.info, разом з тим цього ж дня відкриється інтрига, скільки всього країн та їх збірних взяли участь в інтелектуальних міжнародних перегонах. Незважаючи на оголошені підсумки, запорізькі команди збираються не здавати своїх позицій та брати участь у подібних заходах і надалі.

Що стосується Студентського клубу інтелектуальних ігор ЗНУ, він налагодив тісну співпрацю з Лігою інтелектуального розвитку молоді міста Запоріжжя. І відтепер змагання з ігор «Що? Де? Коли?», «Брейн-ринг», «Своя гра» та інших проходитимуть в стінах Запорізького національного університету.

Вероніка СТАУЧЕНКО