Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Візит до ЗНУ професора університету Німеген Роджера КВІНТЕНСА

Візит до ЗНУ професора університету Німеген Роджера КВІНТЕНСА

21.04.2006 15:24

У рамках навчальної магістерської програми «Європейські перспективи соціального включення» з 19 по 24 квітня в Запорізькому національному університеті перебував Роджер КВІНТЕНС, професор університету Німеген (Нідерланди).

Метою його приїзду було викладання модульного курсу за програмою «Європейський магістр соціальних та освітніх наук». Тема курсу проходила під загальною назвою «Соціальний простір Європи» і була спрямована на порівняльний розгляд соціальної політики європейських країн (як пострадянського простору, так і розвинутих країн Євросоюзу). При цьому реалії соціальної роботи з іноземними державами адаптувалися до сучасної ситуації в Україні.

Серед основних питань, які розглянув нідерландський професор, було соціальне забезпечення емігрантів, людей з прожитковим рівнем нижче середнього, робота з сім’ями.

Своїми враженнями від зустрічі з Роджером КВІНТЕНСОМ поділилася ПАЩЕНКО Світлана, доцент кафедри педагогіки і психології:

- У мене залишилось позитивне враження від його методики викладання, бо західні педагоги налаштовані на навчання у процесі діалогу. Окрім того на особливу увагу заслуговує така практика як «мікро-проектування», що несе елементи майбутньої фахової роботи у контексті навчального процесу та відсутність жорсткої диференціації, пов’язаної з формою викладеного матеріалу. Також вразило те, що в Голландії та Бельгії студенти не пишуть бакалаврську і дипломну роботи. Натомість вони створюють так звані «проекти» - авторські інновації, які можуть готуватися не тільки однією людиною, а й цілою групою студентів. При цьому молоді дослідники патентують свої ідеї та винаходи. Все це вноситься у резюме, з яким вони звертаються до роботодавця. Нерідко на роботу приймають усю групу, яка працювала над проектом.

Як і більшість викладачів із Західної Європи, Роджер КВІНТЕНС займається практичною діяльністю. Його профіль – паліативна сфера (сфера, пов’язана з допомогою невиліковно хворим людей), в якій він працює вже двадцять п’ять років. На рахунку нідерландського професора кілька наукових праць.

 

Олесь БАРЛІГ