Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / День відкритих дверей у ЗНУ

День відкритих дверей у ЗНУ

15.05.2006 09:28

14 травня у ЗНУ пройшов всеуніверситетський День відкритих дверей, на який завітало близько двох тисяч абітурієнтів та їх батьків. Перед гостями виступили керівництво вузу, декани факультетів, студенти ЗНУ. З вітальним словом до молоді звернулися представники Запорізької обласної державної адміністрації.

Після цікавої концертної програми, підготовленої силами студентського клубу культури ЗНУ, почалася офіційна частина заходу. Гімн університету виконав лауреат, дипломант і призер численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів, відомий співак і композитор, випускник ЗНУ Анатолій СЕРДЮК.

Із привітальним словам до абітурієнтів звернувся ректор ЗНУ, професор Сергій ТИМЧЕНКО. «Мені надзвичайно приємно вітати вас сьогодні на цьому майданчику, - зазначив на початку своєї промови Сергій Михайлович. - Ми завжди раді гостям, а тим більше таким шанованим, які, я переконаний у цьому, вже через два місяці поповнять ряди студентів ЗНУ. Ви – наше майбутнє, і університет, який сьогодні готовий працювати за європейськими стандартами освіти, чекає на вас. Ми маємо прекрасних професорів, сильні наукові школи, чудовий студентський колектив, прекрасну спортивну базу, базу відпочинку, бази для практик. Університет сьогодні – це динамічна, стабільна, високопродуктивна структура. У цьому році ми намагалися провести максимальну кількість заходів, щоб ви вже зараз мали змогу стати студентами ЗНУ. У цьому нам допомогла Запорізька обласна державна адміністрація, за підтримки якої реалізується Програма роботи з обдарованою молоддю (одна із небагатьох, що впроваджується у рамках усієї держави). У цьому нам допомогло Міністерство освіти і науки України, яке дозволило в цьому році більше половини студентів прийняти на навчання ще до вступних іспитів. Все це робиться із однією метою: дати змогу навчатися найкращим – обдарованим дітям, створити їм можливості для того, щоб вони не загубилися у масових екзаменаційних випробуваннях. Вже сьогодні багато хто з вас отримає можливість навчатися на бюджетній формі, крім того, значна частина присутніх тут абітурієнтів, тих, хто виявить таке бажання, матиме змогу вчитися на контрактній формі навчання. І незважаючи на те, що в країни триває подорожчання електроносіїв, зростає заробітна плата, ми суттєво не змінювали ціни на навчання. І у порівнянні з минулим роком у середньому вартість навчання знизилася на 15% відсотків. Звичайно, що цей крок дався нелегко, але ми переконані, що наше головне призначення – це не заробляти гроші та отримувати прибутки, а навчати гарних обдарованих дітей. Ми - державний заклад освіти, і як державні працівники ми повинні виконувати основну функцію усіх освітян – функцію професійної підготовки молоді. І у цьому ми вбачаємо наше головне завдання».
На свято Дня відкритих дверей завітав заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації, ректор Запорізького інститут післядипломної педагогічної освіти, кандидат історичних наук, доцент Микола ФРОЛОВ. Гість також звернувся до абітурієнтів та їх батьків. Зокрема, він зазначив: «Мені сьогодні дуже приємно бути серед вас, бачити ваші схвильовані, але щасливі обличчя. Я добре вас розумію, адже для кількох тисяч запорізьких школярів сьогодні наступив момент визначення своєї подальшої долі. І повірте мені, ті з вас, хто сьогодні вибрали Запорізький національний університет, зробили вірний вибір. Я хочу вас в цьому переконати ще й через те, що п’ять років тому юридичний факультет ЗНУ закінчила моя донька. І до цього часу вона згадує навчання як найкращі найщасливіші роки свого життя. Мені б дуже хотілося, щоб кожен з вас, шановні абітурієнти, не тільки вступив до ЗНУ, але й отримав те, на що ви сподіваєтеся – високий рівень знань та професіоналізму. Сьогодні велике свято для вас та ваших батьків, адже ви повинні остаточно визначитися у вірності свого вибору. Тож зі святом вас, шановні друзі».

Користуючись нагодою, Микола Олександрович за дорученням Прем’єр-міністра України Юрія Єханурова вручив почесні грамоти та медалі кращим науковцям ЗНУ – завідувачу кафедри історії України, доктору історичних наук, професору Сергію ЛЯХУ та доценту кафедри фізики та методики її викладання, кандидату фізико-математичних наук Івану КРУЦИЛУ. Іван Кирилович подякувавши за нагороду звернувся до абітурієнтів. Керуючись власним досвідом він закликав їх обрати саме фізичний факультет ЗНУ.

Із основними положеннями правил прийому до ЗНУ на 2006 рік присутніх ознайомив відповідальний секретар приймальної комісії, кандидат історичних наук, доцент Віктор ТКАЧЕНКО. Саме він наголосив на наступному:

- прийом документів до ЗНУ відбуватиметься від 21 червня до 8 липня;

- перелік документів, які треба буде подати до приймальної комісії майже не змінився: це заява абітурієнта, його атестат, медична довідка, шість фотокарток, військовий квіток (при наявності) паспорт, документи, які дають можливість вступати до університету на пільгових умовах та (це одне з нововведень) сертифікати за підсумками шкільної атестації з української мови та математики чи історії;

- напередодні екзаменаційних випробувань проходитиме співбесіда для тих, хто матиме право на цей пільговий вид вступу до університету: а це - випускники, що закінчили школу із золотою чи срібною медаллю; ті, хто мають похвальні грамоти за особливі досягнення у вивченні окремих предметів; випускники навчальних закладів 1-2 рівня акредитації, що мають диплом з відзнакою; призери третього етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін; випускники шкіл, які навчатимуться за направленням районних відділів освіти; особи, які постраждали у наслідок чорнобильської катастрофи; переможці другого туру всеукраїнського конкурсу творчих учнівських робіт «Вчитель – моє покликання» (при виборі напряму «педагогічна освіта»); випускники шкіл, які входять до складу освітнього навчального комплексу «ЗНУ» та мають позитивні оцінки від 7 до 12 балів;

- з цього року в ЗНУ ввели попереднє тестування для обдарованої молоді: переможців МАН, учасників олімпіад, які проходили в університеті під час проведення Днів знайомств із факультетами, вже рекомендовано до зарахування на бюджетну форму навчання;

- випускники факультету довузівської підготовки ЗНУ будуть складати іспити, які зараховуватимуться їм як вступні випробування до університету;

- поза конкурсом мають змогу вступити до ЗНУ (при отриманні позитивних оцінок від 4 до 12 балів) особи, які захищаються статусом ветерана війни, діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків, інваліди 1 та 2 групи і діти-інваліди віком до 18 років, ті, хто підпадають під категорію «чорнобильці», діти військовослужбовців, які загинули при виконанні службових обов’язків, діти до 18 років з багатодітних сімей (чотири та більше дітей);

- зарахування абітурієнтів на бюджетну форму навчання має завершитися до 1 серпня; саме до 1 серпня абітурієнти повинні будуть визначитися із вибором ВНЗ, і якщо вони подавали документи до кількох навчальних закладів, зарахування буде можливе в тому ВНЗ, в якому знаходитиметься оригінал атестату;

- рішення про зарахування абітурієнтів прийматиметься членами приймальної комісії, а це – близько 60 представників трудового колективу ЗНУ.

 

Запросити абітурієнтів на місячні підготовчі курси мала змогу декан факультету довузівської підготовки ЗНУ, кандидат педагогічних наук, доцент Ірина БАКАЛЕНКО. «Кожен з вас матиме змогу отримати інтенсивну підготовку зі вступу до нашого університету», - зокрема підкреслила Ірина Миколаївна.

 

По закінченню урочистостей абітурієнти мали змогу пройти попереднє тестування з фахових дисциплін та спробувати свої сили у написанні диктанту з української мови.

 

* * *

Спеціально для Прес-центру ЗНУ дали свої коментарі щодо проведеного заходу заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації, ректор Запорізького інститут післядипломної педагогічної освіти, кандидат історичних наук, доцент Микола ФРОЛОВ та ректор ЗНУ, професор Сергій ТИМЧЕНКО.

 

Микола ФРОЛОВ:

- Я добре розумію, що сьогодні тисячі запорізьких школярів та їх батьки визначаються щодо подальшого шляху життя. Це, безумовно, відповідальний момент, тому що кожна людина, кожна родина хвилюються за своє майбутнє. Я думаю, що ті запорізькі школярі, які вибрали ЗНУ, вони ніколи не пожалкують, прийнявши таке рішення. Бо на сьогодні це – один із найавторитетніших вищих навчальних закладів не тільки в нашій області, але в Україні. З багатьох напрямків робота ЗНУ визнана найкращою, такою, що відповідає сучасним вимогам, включаючи вимоги Болонської конвенції. І ми повинні зараз про це частіше говорити, тому що наші майбутні студенти будуть змушені вчитися та працювати в умовах, коли ВНЗ дотримуватимуться вимог Болонської конвенції. Перспективи більшості тих, хто сьогодні взяв участь у цьому заході, зрозумілі. І мені б дуже хотілося, щоб вони були пов’язані із Запорізьким національним університетом. Запорізька обласна державна адміністрація підтримує конструктивну діяльність ректорату ЗНУ. Ми раді, що університет на сьогодні працює на належному рівні: стабільно, творчо, із розумінням своїх перспектив. І той курс, який відпрацьований ректоратом, відповідає сучасним європейським і світовим тенденціям у сфері освіти.

 

Сергій ТИМЧЕНКО:

- Сьогодні ми провели День відкритих дверей у ЗНУ. Я вам скажу чесно, у нас була певна пересторога: абітурієнтів на подібні заходи збираємо вчетверте, і ми боялися, що на цей раз до нас прийде не дуже багато людей. Але в цю прекрасну весняну погожу днину моє серце переповнюється радістю та гордістю за університет. Тому що сьогодні на площі ми бачили майже півтори тисячі нинішніх школярів, а завтра – студентів. Я дякую всім, хто прийшов сьогодні до університету та створив цю атмосферу свята. Я переконаний в тому, що переважна частина тих, хто був сьогодні на університетському майданчику, зберуться тут у вересні вже у статусі студентів Запорізького, як скомпонували нашу абревіатуру на радіостанції «Юніверс», найкращого університету!

Марія КАНЦЕЛЯРИСТ