Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Конференція «Історико-культурна спадщина Олександрівська»

Конференція «Історико-культурна спадщина Олександрівська»

19.06.2006 14:23

У приміщенні Жовтневої районної адміністрації відбулася конференція «Історико-культурна спадщина Олександрівська», у якій активну участь взяли викладачі та студенти Запорізького національного університету.

Захід був присвячений проблемам збереження унікальних пам’ятників архітектури й містобудування, що знаходяться на території жовтневого району й мають велике культурне значення.

На конференції по черзі виступили голова райадміністрації Петро ЗУБКОВ, заступник запорізького міського голови Володимир ГРИЩАК, директор Запорізького обласного краєзнавчого музею, доктор історичних наук, професор Георгій ШАПОВАЛОВ, завідувач кафедри історіографії та джерелознавства ЗНУ, доктор історичних наук, професор Анатолій БОЙКО, голова Запорізької обласної організації пам’ятників історії і культури, президент Асоціації випускників ЗНУ Валерій КОЗИРЄВ, ведучий фахівець-архівіст Державного архіву Запорізької області Наталка ГОНЧАРОВА, завідувачка відділу краєзнавства Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. А.М. Горького Ганна НАГОРНА та інші особи. Розмова точилася навкруги того, що старий Олександрівськ сьогодні потребує  захисту, але міська влада приділяє даному питанню недостатню увагу. Та й наука заборгувала в даному відношенні перед населенням Запоріжжя, адже ми не шануємо свою історію ще й через те, що не дуже добре її знаємо: і досі немає великої академічної наукової праці з історії міста Олександрівська! Про історію нашого міста найчастіше пишуть журналісти, допускаючи дилетантські помилки.
На конференції говорилося проте, що в Запоріжжі знаходиться 308 пам’ятників архітектури й містобудування, більша частина яких стосується будівель старого Олександрівська і розташована у Жовтневому районі. Тому було б логічним перейменувати район в Олександрійський. Виявилося, що цей район вже одного разу перейменовували: на початку свого існування він називався Сталінський. Розгорнулась дискусія. Дехто із залу пропонував свої варіанти. Зокрема, згадали про те, що хоча наше місто й вважається молодими (Олександрівськ був заснований у 1770 році), сама місцевість, на якій ми живемо, має велику історію і є такі історичні події, про які теж не слід забувати, тому непогано було б, якби, приміром, якийсь із районів у Запоріжжі носив назву Козацький.
Студенти ЗНУ звернули увагу на те, що в Запоріжжі занадто багато назв, які мають відношення до ім’я Леніна і цю ситуацію давно пора виправити.
Залишається сподіватися, що на результати цієї конференції звернуть увагу ті, від кого залежить прийняття відповідних рішень.