Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Нові спеціальності на факультетах ЗНУ

Нові спеціальності на факультетах ЗНУ

20.06.2006 11:09

Університет активно розвивається: на багатьох факультетах з’являються нові спеціальності.

Математичний факультет цього року підтвердив свій IV рівень акредитації за спеціальностями «Математика» і «Прикладна математика». У квітні відбулися засідання Державної акредитаційної комісії (ДАК), зібрання експертної Ради та засідання Президії, за рішенням яких математичний факультет одержав ліцензію на 10 років з правом готувати бакалаврів, спеціалістів і магістрів.

Фізичний факультет взимку пройшов повторну акредитацію за IV рівнем, підтвердивши право готувати бакалаврів, спеціалістів та магістрів за двома спеціальностями – «Фізика» та «Фізика твердого тіла», і отримав відповідну ліцензію строком на 10 років.

Вперше для студентів заочного відділення було виділено 10 додаткових місць на одержання освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр».

2 роки тому фізичний факультет проліцензував спеціальність «прикладна фізика», і нині готується до процесу акредитації з метою одержати право на підготовку студентів з освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр», «спеціаліст», «магістр».

Факультет іноземної філології запрошує на курси німецької мови, які організовує Центр вивчення німецької мови разом із німецьким Інститутом ім. Гете. Відвідувати курси можуть студенти університету та усі бажаючі. Ті, хто закінчує так звані «молодші» курси, - одержує сертифікат Запорізького національного університету, а «випускники» «середніх» - сертифікат безпосередньо Інституту ім. Гете через складання іспитів. Курси функціонують з вересня поточного року.

Історичний факультет наразі проходить ліцензування зі спеціальності «Країнознавство» за напрямком «Міжнародні відносини». Набір на цю спеціальність здійснюватиметься наступного року. Випускники-бакалаври спеціальності одержать диплом «Фахівця із країнознавства», а спеціалісти і магістри – диплом із зазначенням відразу двох спеціальностей: «Політолог-міжнародник» і «Перекладач». Такий диплом та база знань надасть випускникам можливість працювати у дипломатичних представництвах в ранзі аташе, бути політичними експертами з міжнародних відносин (себто, з проблематики зарубіжних країн), консультантами при органах влади, фірмах, підприємствах з інформації по конкретних регіонах. Адже саме зараз високо поціновуються знання про окремі регіони країни. Це, наприклад, Північна Америка, Європа, Латинська Америка, Близький і Середній Схід, країни СНД. Окрім того, випускники спеціальності «Країнознавство» можуть бути спеціалістами з державної служби, особливо з огляду на те, що нині при кожній навіть рай адміністрації утворюються спеціальні відділи з міжнародних зв’язків. Цінними будуть знання випускників спеціальності «Краєзнавство» і у сфері міжнародного туризму, оскільки вони під час навчання одержують потужну підготовку мінімум з двох мов, маючи можливість паралельно вивчати західні, слов’янські мови; арабську, англійську, німецьку, французьку, іспанську.

Економічний факультет отримав ліцензію на підготовку магістрів за спеціальністю «Облік і аудит», і акредитований за IV рівнем до 2010 року.

Факультет фізичного виховання Запорізького національного університету планує відкриття спеціальності «Туризм». Її випускники вже через чотири роки зможуть працювати менеджерами з туризму, операторами туристичних послуг або, наприклад, обіймати посади керівників в галузі готельного бізнесу. Особливістю навчання за спеціальністю «Туризм» стане проходження практик у найвідоміших туристичних фірмах не лише Запоріжжя, але й України. Студенти стажуватимуться у провідних туроператорів Криму. Між ЗНУ та провідними закордонними туристичними корпораціями вже існує кілька домовленостей на предмет обміну студентами та співробітниками.

Факультативні заняття для студентів проходитимуть за програмами «Гід-перекладач», «Екскурсовод», «Фізична рекреація і масаж», «Офіс-менеджер туристичної фірми» тощо. Освітньо-кваліфікаційний рівень спеціальності – «Бакалавр з туризму».

На біологічному факультеті Запорізького національного університету відкрито нову спеціальність «Садово-паркове господарство». Випускники даної спеціальності зможуть в подальшому обіймати такі посади: інспектор з охорони природи; консультант в галузі лісового господарства; старший майстер зеленого господарства; декоратор-садівник; технічний керівник лісобіржі; також – агроном, таксатор, аукціоніст, лісопатолог, інспектор з контролю якості та використання лісоматеріалів тощо. Працевлаштування випускників здійснюватимуть Державне управління екології та природних ресурсів; обласні управління лісового господарства; Національний заповідник «Хортиця»; Запорізький міський дитячий ботанічний сад; «Запоріжзеленгосп». Кваліфікація, яку отримуватимуть випускники по закінченню навчання, - «Бакалавр лісового та садово-паркового господарства».