Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Перший Всеукраїнський фестиваль “Нащадки козацької слави”

Перший Всеукраїнський фестиваль “Нащадки козацької слави”

19.09.2006 13:11

ЗНУ став співорганізатором Першого Всеукраїнського фестивалю “Нащадки козацької слави”, який тривав у Запоріжжі чотири дні. Його почесним гостем став Міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко. Також участь у святкуваннях узяв і ректор ЗНУ Сергій Тимченко. На фестивалі визначали найкращих серед 540 запрошених юних послідовників козацьких звичаїв у таких номінаціях, як “Спортивні змагання”, “Конкурс знавців історії українського козацтва” тощо.

Організатори заходу своєю метою визначили формування здорового способу життя, підвищення соціальної активності і зміцнення здоров'я школярів, виховання молоді на традиціях українського народу. На фестиваль запросили 540 школярів – переможців обласних змагань, працівників закладів освіти, керівників обласних управлінь фізичного виховання і спорту. На церемонії відкриття, що відбулася в минулу суботу на базі легкоатлетичного манежу ВАТ «Запоріжсталь», були присутні Міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко, заступник голови облдержадміністрації Микола Фролов, заступник голови облради Леонід Анісімов, міський голова Євген Карташов, представники громадських організацій.

Станіслав Ніколаєнко привітав учасників фестивалю від імені Кабінету Міністрів України та Президента України, побажав великого людського щастя та міцного козацького здоров'я.

- Ми прагнемо, - зазначив Міністр освіти і науки України, - щоб у кожній школі нашої країни проводилися подібні змагання. Саме у Запоріжжі більш як п’ятсот років тому сформувався цей волелюбний патріотичний козацький рух. Тож звернення до нашої славетної історії є один із способів формування особистості майбутнього громадянина України, міцного, як фізично, так і духовно.

Микола Фролов подякував Станіславу Ніколаєнку за вагомий особистий внесок у створення фестивалю та підкреслив особливе значення таких заходів у справі патріотичного виховання молоді. Після урочистого відкриття учасників змагань привітали художні колективи запорізького краю, зокрема, наш відомий земляк, співак Анатолій Сердюк.

Фестиваль тривав протягом чотирьох днів: спортсмени змагалися із стрибків у довжину, перетягування каната, у силовій естафеті, віджиманнях.  А от під час культурної програми учасники фестивалю побували на виставі «Кінний театр», для них провели екскурсію містом та прогулянку на теплоході Дніпром.

 

 


Фоторепортаж Василя Биченка