Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Візит до ЗНУ співака і композитора Петра Клименка

Візит до ЗНУ співака і композитора Петра Клименка

21.09.2006 10:19

20 вересня ЗНУ відвідав Заслужений діяч мистецтв України, співак і композитор Петро Клименко

Головною метою свого приїзду він визначив завдання – звернути увагу молоді до краси сучасної української пісні, яка оспівує рідну мову, природу, любов до Батьківщини і повагу до батьків. На думку Петра Клименка, саме в цьому і полягають традиційні цінності нашого народу.

У ході зустрічі з дніпропетровським композитором студенти філологічного факультету послухали кілька його пісень, до речі, одна з яких («Україна – ти куточок Божий»), лунала по національному радіо в день відкриття Євробачення. Також Петро КЛИМЕНКО розповів спудеям ЗНУ історію одного зі своїх інструментів: кілька років поспіль він шукав необхідний йому за якістю звучання баян. Мандруючи країнами у пошуках, йому довелося завітати до однієї з італійських фабрик музичних інструментів. На його привелику радість тут він знайшов потрібний інструмент, але зясувалося, що на його виготовлення піде не менше ніж півроку. Охоплений розпачем, він заграв італійцям пісню на вірші нашого великого Кобзаря «Реве та стогне Дніпро широкий», а доспівавши її, композитор побачив, що з різних відділів, залишивши роботу, повиходили робітники, лише щоб послухати його спів. Після такого «аншлагу» директору фабрики залишалось лише без зайвих попередніх термінів подарувати Петру Клименко необхідний йому інструмент.

Під час своєї зустрічі з представниками університету, дніпропетровський співак поділився з ними планами на майбутнє, згідно з якими найближчим часом збирається провести у нашому місті свій творчий вечір.

 

Олесь Барліг