Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники біофаку привітали почесну випускницю

Представники біофаку привітали почесну випускницю

21.09.2006 10:24

21 вересня відзначала свій 80-річний ювілей Людмила Василівна Бражевська (Чуйко) – почесна випускниця Запорізького національного університету. Її привітали представники біологічного факультету, на якому вона навчалася з 1945 до 1949 року, та журналісти університетських ЗМІ.

Народилася Людмила Чуйко у Джамбулі (Туркестан), Її батьки, за походженням росіяни, брали участь у будівництві Сибірської магістралі. У Запоріжжя вона приїхала 14 жовтня 1944 року до сестри, яка  вже рік працювала хірургом у евакуаційному госпіталі. Наступного року, пропрацювавши медсестрою, вона вирішила вступати до Дніпропетровського медичного інституту, але доля розпорядилася інакше: вона стала студенткою Запорізького педагогічного інституту.

Як згадує Людмила Василівна, вся її група (38 чоловік, з них лише два хлопці), вдало поєднувала навчання з громадськими роботами: кожного дня після пар вони брали участь у відбудові Дніпрогесу та «Запоріжсталі». І хоча життя тоді було бідне і голодне, жили весело і, закінчивши навчання, продовжували зустрічатися кожні п’ять років. Майже весь їхній курс присвятив себе благородній вчительській професії, зокрема, Олександра Солошенко і Лідія Чистова отримали звання заслужений вчитель, а Григорій Іщенко все своє життя пропрацював учителем, а потім директором Дніпродзержинської школи-інтернату.

Сама ж Людмила Чуйко після завершення навчання вчителем в Камянці-Дніпровській (Дніпропетровська область), потім у Джамбулі. А у 29 років стала директором школи робітничої молоді в Ульянівці Куйбишевського району. Знову до Запоріжжя повернулася у 1966 році, де й  пропрацювала вчителем у школах-інтернатах  № 4 і №5 до самої пенсії, на яку пішла у 1981 році.

Під час нашого спілкування з ювіляркою у її квартирі весь час дзвонив телефон: колишні учні і колеги щиро вітали її з цим святом. Крім вдячної пам’яті багатьох поколінь учнів, її трудовий шлях відзначений такими державними нагородами, як медаль Ветерана труда, медаль Захиснику вітчизни, медаль «60 років звільнення України від фашистських загарбників».

Сучасним студентам Людмила Василівна бажає активної життєвої позиції і міцних знань, що знадобляться їм у дорослому житті.