Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Всеукраїнська конференція до 100-річчя від дня народження Степана Самійленка

Всеукраїнська конференція до 100-річчя від дня народження Степана Самійленка

13.10.2006 13:37

У Запорізькому національному університеті проходить Всеукраїнська наукова конференція «Східнослов’янські мови в їхньому історичному розвитку», присвячена 100-річчю від дня народження Степана Самійленка.

У своєму вступному слові на відкритті конференції голова наукової президії, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української мови Петро Білоусенко відзначив, що цей ювілей визначний не лише для українських мовознавців, але й для лінгвістів близького та далекого зарубіжжя. Тому цілком справедливо, що вшанування пам’яті видатного українського мовознавця і педагога відбувається на базі нашого навчального закладу, у якому свого часу (у ЗДПІ) Степан Пилипович Самійленко багато років очолював кафедру української мови.

Захід проводиться за ініціативою кафедри загального і слов’янського мовознавства, за активної участі кафедри української мови Запорізького національного університету і за сприяння Інституту української мови НАН України. На конференцію надіслали свої роботи близько 80 науковців з різних вищих навчальних закладів нашої країни. Усі наукові розвідки увійшли до «Віснику ЗНУ».

У перший день конференції перед початком роботи тематичних секцій зареєструвалося близько 50 учасників з різних регіонів України.

Серед представників нашого університету, які увійшли до складу президії, були проректор з навчальної роботи, кандидат юридичних наук, доцент Олександр Бондар, декан філологічного факультету, кандидат філологічних наук, доцент Тамара Хом’як, завідувач кафедри загального і слов’янського мовознавства, доктор філологічних наук, професор Віктор Чабаненко. А також відомий запорізький письменник, який більше тридцяти років очолював Запорізький осередок Спілки письменників України, - Петро Ребро і директор Національного заповідника «Хортиця», відомий журналіст-етнограф Костянтин Сушко.

У ролі почесних членів до президії запросили доктора філологічних наук, професора кафедри української мови Дніпропетровського національного університету Дмитра Баранова, завідувача кафедри української мови Житомирського педагогічного університету, доктора філологічних наук, професора Віктора Мойсеєнка, доктора філологічних наук, професора, академіка Академії наук вищої школи Анатолій Загнітка, доктора філологічних наук, професора, старшого наукового співробітника Інституту українознавства НАН України Володимира Полюгу, доктора філологічних наук, професора кафедри української мови Кіровоградського педагогічного університету Володимира Явора та інших.

Після привітального слова проректора з навчальної роботи Олександра Бондаря, з теплими словами до усіх присутніх звернулася декан філологічного факультету Тамара Хом’як. Після неї слово взяв директор Національного заповідника «Хортиця» Костянтин Сушко. Він підкреслив важливість рідного слова для відродження нації, а отже, і значення праці мовознавців, результати якої важко переоцінити. Потім із спогадами про Степана Самійленка, свого колишнього викладача, виступив доктор філологічних наук, професор Віктор Чабаненко.

Після завершення його промови присутніх запросили до тематичних секцій конференції: «Діалектологія і фольклористика», «Лексика, стилістика і фразеологія», «Історична граматика і дериватологія».

На другий день конференції для гостей нашого університету запланова екскурсія містом та островом Хортиця.

Марія КАНЦЕЛЯРИСТ