Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / День абітурієнта

День абітурієнта

16.10.2006 12:27

15 жовтня у Запорізькому національному університеті традиційно провели День абітурієнта. Більше тисячі бажаючих познайомитися із ЗНУ завітали цього дня до навчального закладу. На них чекало знайомство з представниками адміністрації, факультетами, святковий концерт та різні цікаві заходи.

Святково прикрашена актова зала другого корпусу ледь вмістила усіх абітурієнтів та їхніх батьків. Під час виступів керівництва ВНЗ для університетських гостей йшла мультимедійна презентація освітніх та навчальних програм ЗНУ, для кожного з них підготували примірник спецвипуску газети «Запорізький університет», у якому подавалася інформація, що могла б їх зацікавити. Виступаючи перед ними, ректор ЗНУ професор Сергій Тимченко підкреслив, що Запорізький національний – це єдиний класичний університет у нашій області. Він зазначив:

- Мені дуже приємно вітати вас у стінах ЗНУ. Наш університет посідає одне з провідних місць в освітянській галузі. Ми впроваджуємо європейські стандарти згідно із завданням інтеграції української освіти до Болонського процесу.

Також ректор познайомив гостей з представниками ректорату, деканами факультетів, підкресливши, що всі вони, в першу чергу, міцна та сильна команда професіоналів у своїй сфері.

Перед абітурієнтами виступив відповідальний секретар приймальної комісії, декан історичного факультету, доцент Віктор Ткаченко. Він розповів їм про попередній варіант правил прийому до ЗНУ, перелік документів, що подаватимуться, назвав пільгові категорії вступників. Цю інформацію доповнив ректор, зазначивши, що цього року Міністерство освіти і науки продовжуватиме експеримент із зовнішнім тестуванням з української мови, історії та математики. Наявність сертифікату Українського центру оцінювання якості освіти, скажімо, з української мови, звільняє від необхідності складати відповідний іспит при вступі до університету.

Про те, як можна стати студентом бюджетної форми навчання, абітурієнтам розповіла декан факультету довузівської підготовки, кандидат педагогічних наук, доцент Ірина Бакаленко:

- Я впевнена, що ті діти, які оберуть саме цей університет, отримають не лише високі знання, але й вміння, що допоможуть їм знайти престижну роботу та знайти своє місце у житті. Якщо ваша мета – це бюджетна форма навчання, перед вами кілька шляхів її досягнення. По-перше, це навчання на факультеті довузівської підготовки ЗНУ, випускники його підготовчих курсів (заочних та стаціонарних – різних термінів) мають нагоду ще до початку вступних іспитів бути рекомендованими до навчання на бюджетній формі. По-друге, це перемога в олімпіадах, що проводитимуться навесні на святах Дня відкритих дверей на кожному факультеті, а також на загальноуніверситетському святі Дня відкритих дверей. Переможці цих олімпіад на основі результатів попереднього тестування можуть бути рекомендовані до навчання на бюджеті. Також подібні рекомендації надаватимуться дітям, які посядуть перші сходинки олімпіад Малою академії наук. Крім того, в університеті у рамках виконання програми «Сільський абітурієнт» окремо проводитимуться олімпіади для сільської молоді. Їхніх переможці також рекомендуватимуть на бюджетне навчання.

Після завершення офіційної частини на гостей чекала яскрава святкова програма: концерт студентів Запорізького національного, а також слухачів підготовчих курсів, які приготували танцювальні та пісенні номери. Після чого абітурієнти продовжили знайомиться з університетом на факультетах. Для них приготували екскурсії, проведення комп’ютерного професійного тестування, зустрічі із керівництвом та викладацьким складом факультетів.

Спілкуючись із журналістами прес-центру ЗНУ, абітурієнти однозначно підкреслили, що свято вдалося.

Учениця запорізької загальноосвітньої школи № 3 Марина Цибюк дізналася про цей захід на дев’ятимісячних підготовчих курсах при нашому університеті. Дівчина уже визначилась із майбутнім фахом: вона мріє вступити на факультет іноземної філології, а на захід прийшла, щоб дізнатися щось нове про свій майбутній університет.

Так само на підготовчих курсах отримала необхідну інформацію про день знайомства з університетом одинадцятикласниця запорізької загальноосвітньої школи №5 Ольга Руденко. Вона обрала фах психолога, рішення отримати вищу освіту саме у державному класичному ВНЗ теж не випадкове: на її переконання, саме дипломи ЗНУ цінуються не лише в Україні, але й за кордоном.

Цієї ж думки дотримується і учениця запорізької загальноосвітньої школи №75 Людмила Турчина. Про всеуніверситетський захід дівчина дізналася на дев’ятимісячних підготовчих курсах, які відвідує, мріючи вступити на бюджетну форму навчання економічного факультету.

Дещо незвичні мотиви привели до Запорізького національного недільного ранку одинадцятикласника Кушугумської спеціалізованої школи «Інтелект» Сергія Лобицева: опановуючи у школі спеціальність «Інформатика», він водночас відвідує підготовчі курси при нашому університеті, готуючи себе до вступу на факультет журналістики. Тепер прагне краще ознайомитися з обраною спеціальністю і ще раз переконатися у правильності свого вибору.

Євгенія Раковська дізналася про свято у Василівському Центрі по роботі з обдарованою молоддю, у якому навчається уже другий рік. Вона прагне пов’язати своє майбутнє зі спеціальністю «Фізична реабілітація» факультету фізичного виховання ЗНУ. До Запоріжжя приїхала ще раз уточнити умови вступної компанії та вимоги, які висувають викладачі нашого університету до своїх майбутніх студентів.

Дарина Онищенко почула про існування заочної форми підготовчих курсів при ЗНУ під час приїзду викладачів Запорізького національного до Куйбишева. Сама Дарина із села Олексіївна Куйбишевського району, про заплановану зустріч із викладачами Запорізького вищого навчального закладу дізналася від вчителів своєї школи.

Сюди ж приїхала познайомитися з нашим університетом та дізнатися більш детально про різні види курсів, на яких можна отримати гідні знання для вступу факультет іноземної філології. Із рекламного оголошення у газеті «Міг» про цей захід довідалася учениця Мелітопольського ліцею «Творчість» Лілія Смирнова. Вона прагне навчатися у державному ВНЗ на спеціальності «Німецька філологія», тому приїхала до ЗНУ ознайомитися з особливостями вступу на наш факультет іноземної філології. Максим Поненко та Роман Коверник відвідують підготовчі курси від ЗНУ при Запорізької загальноосвітній школі №2. Майбутніх фізиків на цей захід привела власна цікавість та рекомендація викладачів курсів. Так само від викладачів курсів, але вже тих, що проводяться на базі нашого університету, про День абітурієнта дізналися майбутні студентки-журналістки Сюзанна Ланецька (учениця запорізької загальноосвітньої школи № 41) та Наталя Гречко (одинадцятикласниця Запорізької загальноосвітньої школи №5). Дівчата встигли потоваришувати під час відвідування курсів і на захід вирішили прийти разом, щоб дізнатися щось нове про обраний факультет.

А от Сергій Митін (учень загальноосвітньої школи №1 села Московки, що мріє вступити на біологічний факультет) про цей захід почув від свого друга, Максима Клеваника (одинадцятикласник Вільнянської гімназії «Освіта», що обрав для себе економічний факультет), який у свою чергу почув цю інформацію на дев’ятимісячних курсах при ЗНУ. Друзі вирішили дізнатися про усі подробиці майбутньої вступної компанії.

Директор Акимівської загальноосвітньої школи №3 Ольга Дьоміна ще у минулому навчальному році розповсюдила серед своїх учнів буклети ЗНУ. Дізнавшись звідти про підготовчі курси при Запорізькому національному, Сергій Ковальчук приїхав до міста записуватися на заочну форму підготовчого відділення нашого університету. Там йому і повідомили про час проведення цього заходу, і хлопець вирішив обов’язково відвідати День абітурієнта, де сподівається отримати вичерпну інформацію про свій майбутній факультет.

Так само від вчителів дізналися про цей захід учениці запорізької загальноосвітньої школи № 5 Карина Конєва та Олена Лісовські. Остання вже визначилася з майбутнім фахом: вона обрала для вступу економічний факультет, а от її подруга сьогодні прийшла з нею «за компанію», хоча й припускає, що, отримавши більш детальну інформацію про різні факультети Запорізького національного університету, нарешті зможе зробити правильний вибір.Як бачимо, шляхи, якими абітурієнти дізналися про День відкритих дверей у ЗНУ, дуже різноманітні. Але всі вони прийшли до Запорізького національного трохи схвильовані, із передчуттям свята, адже це – ще один крок до вибору майбутньої професії. Крок у доросле життя.

Марія КАНЦЕЛЯРИСТ