Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Концерт фольклорного ансамблю національного обряду «Родослав»

Концерт фольклорного ансамблю національного обряду «Родослав»

16.10.2006 11:55

14 жовтня, на свято Покрови, в Запорізькому національному університеті виступав фольклорний ансамбль національного обряду «Родослав» з Житомирщини.

Концерт відбувся у актовій залі другого навчального корпусу. На жаль, у суботу достатню кількість глядачів зібрати не вдалося, але захід пройшов блискуче: небагаточисельна публіка, яка складалася з викладачів і студентів ЗНУ, виявляла своє захоплення бурхливими оплесками.

Яскраві народні костюми, запальні танці й пісні – колядки, щедрівки, веснянки, купальські та обжинкові ігри та пісні, повна обрядова дія українського весілля – все це складає багатий репертуар «Родославу».

У складі ансамблю, яким керує заслужений працівник культури України Олександр Крутоус, 45 обдарованих музикантів, танцюристів, співаків. Цей колектив створений у 1991 році – він ровесник нашої незалежної держави. За весь час свого існування «Родослав» дав близько 500 концертів у різних куточках України та за її межами, повсюдно отримуючи найвищі оцінки і нагороди.

За словами народного артиста України, члена Міжнародної Музичної Ради при ЮНЕСКО академіка А. Авдієвського, «унікальний фольклорний ансамбль «Родослав» за своєю художньою вартістю і мистецькою переконливістю досягнув вершин художньої зрілості і довершеності». У цьому мали змогу переконатися запоріжці.

ЗНУ «Родослав» відвідав уперше. Від’їжджаючи, артисти обіцяли при першій ліпшій нагоді навідатися до нас знову, тож у тих, кому не пощастило потрапити на концерт, є надія колись все ж таки побачити цей кращий зразок сценічного мистецтва.