Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Участь ЗНУ в міжнародних дослідженнях

Участь ЗНУ в міжнародних дослідженнях

18.10.2006 14:01

У рамках співпраці з науковою організацією ІНТАС представники викладацького колективу біологічного факультету ЗНУ беруть участь у міжнародному науково-дослідному проекті.

Міжнародна наукова організація ІНТАС ставить собі за мету сприяння покращенню наукових взаємин вченими країн СНД та країн Західної Європи. Зараз у рамках програми триває науковий проект «Оцінка ефекту інвазійного виду на локальні угрупування кефалей в Середземномор’ї: вивчення угрупувань паразитів» (термін проекту – 2004-2007 роки). Цей грант для нашого університету отримав кандидат біологічних наук, доцент Володимир Сарабєєв, що вже брав участь у міжнародних наукових дослідженнях: проект ІНТАС «Паразити промислових риб родини кефалевих в Азовському, Чорному та Середземному морях» (2001-2002 роки) проект НАТО «Паразити кефалей як індикатор забруднення Іспанського Середземномор’я» (2003 рік).

Крім Запорізького національного університету у цьому дослідженні беруть участь представники Тихоокеанського Інституту рибного господарства (Владивосток, Росія), Центральної лабораторії загальної екології Болгарської АН (Софія, Болгарія), Інститутом біорізноманіття та еволюційної екології, Університету Валенсії (Іспанія). Додатково підготовлено та подано до друку наукові у співробітництві з науковцями Університету Монтпеллер (Франція) та Інституту паразитології Польської АН (Варшава, Польща).

Частина коштів, отриманих нашим університетом по цьому гранту, пішла на оновлення його науково-технічної бази. Зокрема, у минулому навчальному році на них були придбані комп’ютер та спеціальний мікроскоп вартістю 20000 євро.

Зараз на базі Запорізького національного університету створюється комп’ютерна база даних по цьому проекту, котра скоро стане доступною широкому колу науковців. У створенні беруть участь викладачі математичного факультету: кандидат фізико-математичних наук, доцент Світлана Швидка старший викладач Вадим Маслеников.